Zakończenie sezonu 26 X w Chojnicach i jezioro Charzykowy

Informacje o zlotach, rajdach starych aut i motocykli

Moderator: vikadan

abc

Zakończenie sezonu 26 X w Chojnicach i jezioro Charzykowy

Post autor: abc »

Zapraszam na zakończenie sezonu do Chojnic na sobotę 26 października. W planie (najprawdopodobniej - w ustaleniach) wjazd na płytę Rynku w Chojnicach, zwiedzanie Chojnic i przejazd nad jezioro Charzykowy, tam do zjedzenia jakaś rybka i spotkanie. Poza tym dla dwóch Syrenek będzie to pierwszy zlot. Także zapraszamy w imieniu Supermana i swoim :)
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Serdecznie zapraszam :) Pomyślę jeszcze nad szczegółowym planem zlotu i myślę że na dniach wszystko opiszę. Zainteresowanych proszę o jakieś post w temacie co będzie pogląd na ilość chętnych. Żeby się nie okazało że tylko abc i ja będziemy :lol: No ale relacje bysmy zdali hehe
Awatar użytkownika
ivonka
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2011-04-03, 18:25
Lokalizacja: Mierucin

Post autor: ivonka »

Supermen pisze:Serdecznie zapraszam :) Pomyślę jeszcze nad szczegółowym planem zlotu i myślę że na dniach wszystko opiszę. Zainteresowanych proszę o jakieś post w temacie co będzie pogląd na ilość chętnych. Żeby się nie okazało że tylko abc i ja będziemy :lol: No ale relacje bysmy zdali hehe

hm co za miłe info ..
że w niedalekiej okolicy, ktoś organizuje zakończenie sezonu.
niestety we wrześniu wszystkie zloty mnie ominęły, postaram się przybyć...
moze nie na 1 auto
a ktos jeszcze chętnie przyjedzie ze mną :)

pozdrawiam iVoo
105l '79 c
N126 '87
blueage
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2010-06-17, 23:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: blueage »

Pomysł ciekawy tylko szczegółów brak.

My być może też byśmy przyjechali.
Awatar użytkownika
sir
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 837
Rejestracja: 2007-08-16, 19:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sir »

Napiszcie coś więcej, jakiś szczegółowy plan.

Może wybralibyśmy się z Krakowa.
km nawinięte na licznik | 2023: 22km (stan na 09.04.2023) | 2022: 7806km | 2021: 8580km | 2020: 4797km | 2019: 9730km | 2018: 10870km | 2017: 10505km | 2016: 14286km | 2015: 14793km | 2014: 13531km | 2013: 14200km | 2012: 7500km | 2007-2011: 13910km
Syrena 105L 82' 'niebieska'
Syrena 105L 76' 'jasiowa'
Syrena 105B 82' 'sztycowa'
½ Niewiadów n126e 84' -- poszła do Wołomina ;)
Niewiadów n250c 80'
½ Niewiadów n126 73'
abc

Post autor: abc »

To póki co (nadal mglisto, ale do końca tygodnia już się wyjaśni :) )

Sobota 26.10
10.30 Zebranie się w Chojnicach na parkingu lub rynku (jak da się załatwić) i zwiedzanie Chojnic
13.00 Przejazd na jezioro Charzykowy, ale niestandardowy różnymi ciekawymi dróżkami + ciekawostki po drodze
16.40 Jezioro Charzykowy i pieczenie ryb na ognisku, śpiewy i inne :)
Dla chętnych nocleg (miejsce wstępnie wybrane)

Niedziela 27.10
12.00 Powrót do Chojnic i zakończenie zlotu

Chyba że może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? Do końca tygodnia wszystko będzie już ustalone na 100%. Jak jakieś propozycje to piszcie i do zobaczenia w Chojnicach :)
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Sprawa wjazdu na płytę rynku wygląda następująco:
zajęcie płyty rynku kosztuje 1,50 zł za m2 na dobę (treść uchwały rady miejskiej http://bip.miastochojnice.pl/plik.php?did=799). Trzeba wypełnić wniosek znajdujący się na tej stronie (jak się nie mylę to ten http://bip.miastochojnice.pl/plik.php?did=4100).
Trzeba obliczyć ile mniej więcej zajmuje syrena m2 i wyjdzie jaka byłaby opłata za auto.
O ile opłata nie zniechęci do wjazdu na rynek.
blueage
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2010-06-17, 23:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: blueage »

Najlepiej napisać do Urzędu Miasta o bezpłatne użyczenie płyty rynku. Powinni się raczej zgodzić.
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Dzwoniłem i taką informację o opłatach uzyskałem :/
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Widać że Waszemu miastu nie zależy na reklamie i organizowaniu tego typu imprez skoro wszędzie chcą tyko kasę. Supermen, idź osobiście do Urzędu i przedstaw plan imprezy i dogadaj się w sprawie darmowego wjazdu na płytę rynku.
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Oj ciężki temat jeżeli chodzi o budżet miejski.

Jutro wybieram się z pisemnym wnioskiem do UM o udostępnienie nieodpłatnie płyty rynku. Chcę dać informację w regionalnych mediach o Zakończeniu Sezonu 2013 Pojazdów Zabytkowych. Liczę na to że nie tylko Syrenki zagoszczą na spocie ale także pasjonaci i posiadacze innych marek aut zabytkowych. Z doświadczenia wiem że są w naszym powiecie pasjonaci i różnej maści auta.

Zastanawiam się tylko jaką przyjąć szacunkową ilość obecnych aut... Informacja dosyć istotna.

W sprawach ewentualnych noclegów też będę działać jutro. Mam nadzieje że wszystko ogarnę :D

[ Dodano: 2013-10-08, 17:00 ]
A więc tak.
Złożyłem dzisiaj oficjalny wniosek do Burmistrza i dyrektora wydziału odpowiedzialnego za gospodarkę komunalną.

Z dyrektorem miałem okazję się spotkać.
Bardzo podoba mu się cała inicjatywa. I z jego strony jest zielone światło. Z burmistrzem zamieniłem słowo, jest wstępnie na tak. Jutro jestem umówiony na spotkanie w celu omówienia szczegółów.
Najprawdopodobniej miasto obejmie patronat nad spotkaniem. Będę organizować też stoisko konferansjerskie pod patronatem domu kultury.

Następnym krokiem będzie zachęcenie przez lokalne media pasjonatów i kolekcjonerów zabytkowych pojazdów z powiatu do uczestnictwa w zlocie.

Wszystko wskazuje na to że będzie to udane spotkanie :ok3

Zachęcam do zarezerwowania sobie soboty 26 października i przyjechania do Chojnic.


O wszystkich szczegółach będę informować w tym wątku. Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane w temacie lub PW.

Pozdrawiam
abc

Post autor: abc »

BRAWO! Gratuluję :) I jak mi się uda, to będę. Brawo za inicjatywę!
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

W dniu 26 października o godz 10:00 na płycie Starego Rynku w Chojnicach odbędzie się Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem można pobrać ze strony Urzędu Miasta jak również ze strony Starostwa Powiatowego

Zgłoszenia należy wysyłać na adres zlotchojnice@gmail.com do 24 października.

Ekspozycja aut na starówce potrwa wg wstępnych ustaleń z UM do ok 13:00. Wjazd na rynek ulicą Cechową.

Pytania proszę kierować na w/w maila, moje PW lub bezpośrednio w temacie.

Serdecznie zapraszam :D
Ostatnio zmieniony 2013-10-12, 08:51 przez Supermen, łącznie zmieniany 2 razy.
witek88
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-01-26, 18:06
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: witek88 »

Super informacja z tym zlotem, szkoda że nie uda mi się wpaść swoją Syreną, aktualnie cały czas trwa remont, ale na pewno przyjadę obejrzeć inne Syreny.
Awatar użytkownika
ivonka
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2011-04-03, 18:25
Lokalizacja: Mierucin

Post autor: ivonka »

info w mediach jest !
http://chojnice24.pl/artykul/16719/wete ... -na-rynku/

http://weekendfm.pl/?n=46441&chojnice_- ... abytkowych

nikt nic nie pisze... to może więcej info uzupełnię ja ! :

Osoby zainteresowane noclegiem po Chojnickim Zlocie Pojazdów Zabytkowych informujemy :

jest możliwość noclegu w Ośrodku Rejs w miejscowości Charzykowy.

Dostępne są domki 4 do max 6 osobowe w cenie 160 zł za domek.

Wymagana jest zaliczka rezerwacyjna inf. http://rejs.charzykowy.pl/?a=5&lg=pl
W tytule proszę podać "Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych"
Informacji udzieli z chęcią pani Kierownik Ośrodka pod nr tel. 502610655

-są też pokoje 2 osobowe jakby ktoś nie chciał domku :)

Po ekspozycji na płycie rynku tj. do ok godz 13:00
ZAPRASZAMY wszystkich uczestników zlotu do Charzykowy, na ognisko do Ośrodka Rejs. Dzięki uprzejmości Zakładów Mięsnych Skiba będą kiełbaski dla wszystkich uczestników.

W sobotę przyjazd ok. godz. 9:30 - do 10:00 ustawiamy się na płycie rynku.
Wjazd przewidziany jest od ulicy Cechowej.
105l '79 c
N126 '87
ODPOWIEDZ