Syrena 101 1961r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Panowie mogę miec drzwi od kurołapki ,ktorych zdjecia załączam,mają poodcinane ramki okien ,ale same drzwi są całkiem niezle i mają listewki. Czy będa pasowały do 101??
Przepraszam za słabą jakość zdjecia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

to są drzwi od 105/105L a nie od żadnej kurołapki! o_O
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Aha to jakieś błedne informacje zostały mi przekazane a ja nie potrafiłem ocenic i powtórzyłem durnote :D Zatem nic sie z nich nie przyda listewki czy cos?
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

termin21 pisze:Aha to jakieś błedne informacje zostały mi przekazane a ja nie potrafiłem ocenic i powtórzyłem durnote :D Zatem nic sie z nich nie przyda listewki czy cos?


jak za darmo to bież jak nie tobie to komusi się przydadzą :devil3
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

listwy też się nie nadają są całkowicie inne niż w modelu 101.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Witam. Dzieki uprzejmośći właściciela dostałem zdjęcia z albumu rodzinnego do wglądu.
Tak wyglądała moja syrenka w latach 80 juz byla przerobiona z przodu
Mam nadzieje ,że Wam sie podoba zdjęcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

termin21 pisze:Witam. Dzieki uprzejmośći właściciela dostałem zdjęcia z albumu rodzinnego do wglądu.
Tak wyglądała moja syrenka w latach 80 juz byla przerobiona z przodu
Mam nadzieje ,że Wam sie podoba zdjęcie

ładna biska była jeszcze z niej , i "świeci sie jak psu jajca na wiosnę " :devil3
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

pewnie świeży lakierek był położony. :piwo
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Dawids
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-11-09, 12:47
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: Dawids »

jest tutaj:
http://www.syrena.nekla.eu/galeria-230- ... _2001.html
Obrazek
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale przypomina mi się temat o wrocławskich Syrenach po powodzi i pamiętam że ktoś wspominał o jednej 101-ce zatopionej po sam dach. Może to ta?
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Pracy wymaga 10 krotnie więcej niż moja 104. Chętnie bym potraktował ją jako wyzwanie i odbudował. Mam wiele części więc dał bym radę. Mam nadzieje,że nie trafi do jakiegos handlarza lub kogos kto postawi ją za garażem lub na działce i przykryje plandeką.

Trzeba powiedzieć jedno: Ona potrzebuje JAK NAJSZYBCIEJ!!!! suchego miejsca i kogoś kto ma pojęcie o Syrenach. Trzeba ją odbudować na 101 a nie na hybrydę. Nie bierz się za nią jeżeli nie odróżniasz dzwi 105 od 101-kowych. Tam jest ważny kazdy szczegół. Kanapa zamiast foteli powinna być itd.

Jak naszybciej !!!!! pod dach i zabezpieczyć z niej to co warto. Za rok pewnie nie będzie do czego spawać. Ratuj ją.
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Dawids pisze:jest tutaj:
http://www.syrena.nekla.eu/galeria-230- ... _2001.html
Obrazek
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale przypomina mi się temat o wrocławskich Syrenach po powodzi i pamiętam że ktoś wspominał o jednej 101-ce zatopionej po sam dach. Może to ta?
O co za super fota :)
Zapytam sie właściciela ,czy przeżyła powódź,ale to możliwe bo rejon w którym stała był zalany...Potem byla okopana pod blokiem przez dzieciaki ,i na szczęście właściciel ją wywiózl(chociaż tyle) na wieś za stodołe,dzięki temu jest jaka jest ALE JEST

[ Dodano: 2013-09-22, 02:03 ]
Zdjęcie żeby nie było pusto w temacie
Samochód szykuję do zabrania od właściciela.
Odkręcilem koła aby je napompowac(będzie to pomocne przy załadunku-rozładunku ew.przepychaniu samochodu)
I kilka zdjec nadkoli z przodu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

skrzynia biegów synchronizowana niestety nieoryginalna , i nie wiem jakim cudem i co robi zamek na kluczyk ( wkładka ) w drzwiach z lewej strony :devil3
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja to bym ją oczyscił zmienił silnik i jeździl jak stoi :faja
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Przez tą Syrene teraz zasnąć nie moge taki zestresowany jestem :majk

Miliony obaw,czy dostane kly ,oświetlenie ,atrape(licze że właściciel cos mi wygrzebie oryginalnego z garaży do niej)
Czy ogarne ją rozkręcić w zespole jedno max dwu osobowym(jak kumpel będzie miał czas) w garażu o powierzchni 16m2,jest mały ale ma prąd światło i jest ciepły ,co pozwala na prowadzenie jakich kolwiek prac o tej porze roku .
Karoseria pojedzie w głab kraju do rekonstrukcji do forumowego kolegi a ja między czasie zajmę się kompleksową renowacją ramy i napędu(piaskowanie ramy,lakierowanie,regeneracja kół,zawieszenia silnika) Zająłbym sieteż tapicerką ,ale ktoś mi podpowiedział że kolor tapicerki zalezy od koloru karoserii ,a ja nie wiem jakie kolory występowały fabrycznie(o chce tylko org.kolor).
Masa pytań ,sporo nie wiedzy na temat Syren ,ale ogarniam,nadrabiam mam nadzieje ,że z waszą pomocą i nabyta wiedza będzie mi latwiej i będe bliżej orginału :D

Jak sprawa ma się dziś:Syrena stoi bez kół,koła będa miały wymieniane dętki(narazie na starych oponach itd,bo dwie felgi są,z innej wersji nie mają chaczyków na dekle ) i w tym tygodniu ją zabieram do garażu,a do końca przyszłego tygodnia mam dostać części
Awatar użytkownika
bonzi205
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-03, 02:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bonzi205 »

Jak sprawa ma się dziś:Syrena stoi bez kół,koła będa miały wymieniane dętki(narazie na starych oponach itd,bo dwie felgi są,z innej wersji nie mają chaczyków na dekle ) i w tym tygodniu ją zabieram do garażu,a do końca przyszłego tygodnia mam dostać części[/quote]

Ta felga na zdjęciu też nie jest od 101. Felgi w starszych syrenkach otwór centrujący miały tłoczony w odwrotną stronę tzn do wewnętrznej strony felgi.
ODPOWIEDZ