Dlaczego Syrena?

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
przem
Posty: 1
Rejestracja: 2006-01-19, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Dlaczego Syrena?

Post autor: przem »

Hej,
zastanawiam się co takiego jest pociągającego w Syrenach, czego nie ma we współczesnych samochodach, albo w innych starych? Skąd Wasze zainteresowanie, Wasza fascynacja Syrenami?

Kilka dni temu natknąłem się na określenie: „Kultowa Syrena”. Czy istotnie tak
jest? Na czym polega kultowość Syren? Czy można to wyjaśnić, czy raczej jest to
kwestia stosunku emocjonalnego?

Musze zaznaczyć, że nie znam sie na samochodach :( , nie jestem fanem żadnej marki, a jestem tutaj po prostu z ciekawości. :)
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no niestety dopoki nie przejedziesz sie syrena nawet jako pasazer, nie mowiac juz o jej posiadaniu to nie przekonasz sie dlaczego jest taka wyjatkowa dlaczgo pociaga..i w ogole :) proponuje ci porozgladac sie po forum i znalezc jakies spotkanie syreniarzy w twojej okolicy;) przyjsc i zobaczyc zapoznac sie:)
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

teamt walkowany juz xxxx razy 8)
Awatar użytkownika
Lajkonik
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 499
Rejestracja: 2005-07-05, 17:42
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Post autor: Lajkonik »

A nawet xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx razy ...
1975-FSM Syrena 105
1976-Polski Fiat 126p
1979-Polski Fiat 126p
1983-FSO Polonez 1.5 X Coupe
1984-Predom Prespol N-250c
1990-ZSD Nysa M-522
1993-Polski Fiat 126p FL
1997-Fiat 126 elx Maluch
1997-Fiat 126 elx Maluch
1998-Fiat 126 Town
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

szukajcie a znajdziecie zamiast pisac w na okraglo te same bzdury :?
Awatar użytkownika
msws
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 41
Rejestracja: 2005-06-01, 09:29
Lokalizacja: Prawno

Post autor: msws »

ładna jest
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Witam!

====Dlaczego Syrena??? :zdziwko
Ostatnio zmieniony 2021-01-17, 17:56 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 2 razy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

ee kolego z tymi nowymi zachodnimi to wkrecasz troche wg mnie ;) no ale skoro tak uwielbiasz Syreny to tylko dobrze o tobie swiadczy:D ja osobiscie kocham ja za pyr pyr i to ze jestem jednym z niewielu ktory jezdzi calkowicie polska konstrukcja, a na codzien jezdze czyms normalnym ze stajni aut dla ludu ;]
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Jarek104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-08-15, 09:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jarek104 »

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "dlaczego masz Syrenę?"

Ja osobiśie mam, bo zawsze chciałem mieć stare, polskie auto, przeprowadzić pełną renowację, i mieć :) Poprostu uratować kawałek historii.. Kupując wybierałem między Syreną, Warszawą, DF-em i starym maluchem.. Przyznam szczerze: przypadek, że akurat Syrenę kupiłem, była okazja, urzekły mnie drzwi otwierane pod wiatr :)

A w trakcie remontu poprostu zakochałem się w tym aucie, stało się dla mnie częścią rodziny, prawie że moim dzieckiem ;) Nie sprzedam jej za żadne pieniądze, to auto ma duszę..:)
W poszukiwaniu Syreny...
1999
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 663
Rejestracja: 2005-06-01, 09:55
Lokalizacja: PL

Post autor: 1999 »

ja nie mam jescze syreny (sprawnej) ale urzekło mnie to ze jest to (chyba) pierwsze wpełni polskie powojenne auto.Bo maluch jest włoski, warszawa to ruska a jeszcze wczesniej to amerykan. Po syrenie jest żuk i nysa ( autobusów, ciezarówek nie licze).
W lato miałem bosto jak jezdziałem po okolicach wrażenie niesamowite ludzie az wstawali z ławek, wychodzili przed bramy zeby zobaczyć jak syrena jezdzi.Swietne uczucie.I dlatego tylko Syrena
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

przejechalem bez usterki dystans 200 km"-



Ja przejechalem wieksze odleglosci i tez sie nic nie dzialo. Syrena jak jest dopatrzona to nie ma problemu. Jedynie sprawa awarii jest fakt ze material juz jest zmeczony i wyeksploatowany to jest przyczyna usterkowosci Syreny. Jesli bedziesz mial zrobione wszystko ok to nie bedzie problem. Ja swoja Syrena jezdze po polsce i sie nie obawiam zbytnich awarii. W najgorszym przypadku jestes w stanie zrobic to sam a jak nie, ktos zawsze pomoze. Syrena ma w sobie specyficzny urok. Jej zalety i wady sa przyczyna ze te auta poprostu da sie lubic.
Awatar użytkownika
PŁOCCZANIN
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 252
Rejestracja: 2005-09-14, 12:27
Lokalizacja: PŁOCK

Post autor: PŁOCCZANIN »

AMEN :gosc
KLUB miłośników Syren i Warszaw - rejon Płock
kozak
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2006-01-25, 18:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: kozak »

wedlug mnie syrena ma...przesadzone ksztalty,jest taka nasza polska kupeja:)jej caloksztalt;rama,zawiecha,buda,siedzenia...wszystko to zbiera sie w autko niepowtarzalne,majace dusze... ma niesamowity odglos silnika,jest autem-legendą i nie do przebicia jest uczucie gdy jedzie sie polskim autem-syrena,po polskiej szosie,w cieplutki sloneczny dzionek,sluchajac polskich rytmow, obserwujac reakcje wyprzedzajacych nas ludzi w swoich autach...to trzeba czuć. wedlug mnie to jest definicja naprawde dobrej zabawy-i zaczynam nie rozumiec ludzi nie czujacych syrenkowej pasji,po prostu żal mi tych ludzi

[ Dodano: 2006-02-01, 12:25 ]
i wlasnie dlatego syrena...
Kupię używaną blacharkę do SYRENY-podgnite,uszkodzone itp.
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Niepodważalnie... samochód z duszą... żywa legenda, poza tym samym dźwiękiem silnika zwraca na siebie uwagę, a kształtem nie pozwala przechodniom oderwać wzroku... Reakcje wyprzedzających... ale co dopiero reakcje wyprzedzanych... No bo przecież nie zawsze opłaca się wlec za kimś, kto mógłby tylko musnąc gaz i zniknąć, ale woli jechać "bezpiecznie" tamując kompletnie ruch... ale nie o tym... Poza tym co wcześniej napisałem, no chyba nawet wartburg ani trabant nie wydziela takiej zasłony dymnej i tego zapachu co Syrenki :D tu może kwestia jest w stosunku mixolu do paliwa :P Jest to samochód wyjątkowy, wielu ludzi na sam widok uśmiecha się przyjaźnie, wręcz sa zadowoleni że "Syrena jeszcze jeździ", bo pewnie na myśl im nie przyszło, że jeszcze kiedyś zobaczą Syrenkę ot tak po prostu podróżującą w tłumie wszelkich tych nowoczesnych zabawek których nzaw wymienić nie umieją, a nawet maluszki i kanty powoli stają się rzadkością... Niejeden z tych ludzi zdarł w życiu kilka Syren i by z nich zadowolony... Ale tak po prostu... nie da się tego wytłumaczyć inaczej, niż że jest to po prostu miłość... i na widok ładnie utrzymanej Syrenki nawet przeciwnikom kopara opada i już nie są tacy wygadani :P
ODPOWIEDZ