Projekt - kaszłord 2T

Informacje techniczne innych pojazdów.
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Projekt - kaszłord 2T

Post autor: CyklonB »

Tyle się ostatnio pisze o przerabianiu syrenek (ble), wkładaniu innych silników i podobnych dziwactw... wpadłem na pomysł aby zrobić na odwrót, jakby tak włożyć wspaniały 3 cylindrowy silnik od syrenki albo od wartburga do malucha zamiast tego gówna które w maluchu zamiast silnika się znalazło... napewno taki maluch miałby niezłego kopa, kto wie może nawet spalanie byłoby mniejsze, jeśli nie mniejsze to napewno podobne jak w zwykłym maluchu. pozatym chciałbym udowodnić niektórym "uczulonym" na 2T że silnik czterosuwowy nie zawsze jest lepszy niż dwusuwowy. gorszego silnika niż silnik malucha chyba nigdy nie wymyślono... ok więc do rzeczy, jak myślicie, czy byłoby to trudne do wykonania? czy bawić się we flansze z maluchową skrzynią czy może lepiej użyć skrzyni od syrenki? wydaje mi się że pierwsze rozwiązanie byłoby łątwiejsze do wykonania
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Na Cartoon Trabant jeden gość chwalił się Trabantem z silnikiem malucha... Czyli w drugą stronę :lol: Wg mnie bezsens kompletny ale robota była wyglądała całkiem interesująco. :ok2

Pytanie czy malucha z silnikiem 2T dopuszczą do ruchu.....
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

trabant z silnikiem malucha? przecież to kretynizm, powiem więcej ESENCJA kretynizmu, przecież ta pierdziawka od malucha jest za ciężka do kosiarki i za słaba do samochodu dlatego włąśnie dali ją do malucha bo to ani nie samochód ani nie kosiarka :twisted:
Cinek pisze:Pytanie czy malucha z silnikiem 2T dopuszczą do ruchu.....
teoretycznie nie... ale w nowym dowodzie nie ma numeru silnika, można założyć i jeździć, jeśli tylko nie będzie za głośny to nikt nie powinien sie przyczepić, no chyba że do zasłony dymnej :twisted: jedyny problem będzie z przeglądem a dokłądnie z analizatorem spalin :| trzeba będzie na przegląd założyć pierdziszczura :x więc rewolucyjne przeróbki odpadają, pozostaje flansza
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
Awatar użytkownika
danon
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2005-12-04, 15:48
Lokalizacja: warszawa

Post autor: danon »

nie zapominaj ze uzytkownicy ani nie samochód ani nie kosiarka sa obecni na forum.
sam uwazam ze maluch nie jest idealem a lepszym rozwiazaniem bylo by uzycie pedalow rowerowych niz silnika. mimo to stwierdzenie ze zalozenie do traba silnika od malca to ESENCJA kretynizmu jest troche nie na miejscu, bo skad mozesz wiedziec to?? bo silnik w maluchu to gowno? no to sory, bo nie wydaje mi sie ze wiesz wszystko o tym projekcie, i o tym trabie, wiec tylko teoretyzujesz, uzywqajac mimo to pochopnych i ostrych slow.
a pozatym nie wyolbrzymiajmy silnika od syreny, jest fajny ale nie do malucha, jak go tam masz zamiar zmiescic?
jezeli chodzi o mnie to juz wiem czym na mojej uczelni zajme sie za 2 lata, wtedy napisze co ja zrobilem z kaszalotem, poki co ciekawym jestem tego pomyslu o ile dojdzie do skutku, bo napewno nie jestem przeciwny!

a z technicznych spraw to musisz rozwiazac chlozenie czyli chlodnica zamiast zapasu, rewolucyjne przerobki moga miec to do siebie ze beda dosc kosztowne, flansza wydaje sie byc rozsadnym rozwiazaniem, bo skrzynia malcowa powinna wytrzymac syrenowski silnik, i przedewszystkim ostra rzezba w srodku, i raczej rezygnacja z tylniej kanapy.
jak sie biezesz za to, to ja trzymam kciuki i ciekawym efektu jestem :majk
koniec elaboratu
www.norblin.info

stodwadzieściasześćpe razy dwa
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

pawelek/danon pisze:nie zapominaj ze uzytkownicy ani nie samochód ani nie kosiarka sa obecni na forum.
sam mam "ani samochód ani kosiarka", jakbym nie miałto bym nie pisał w ten sposób, co do reszty to sorry za ostre określenie, trochę poleciałem

no więc.

ludzie wkładają do kaszłorda silniki np. od punto i taki silnik mieści się tam, chłodnicę można umieścić z boku albo poziomo bo i tak bez wiatraka sie nie obejdzie, rewolucyjnych zmian lepiej nie robić gdyż jak pisałem wyżej, do przeglądy trzeba będzie założyć z powrotem pierdziawke bo inaczej chyba nie przejdzie analizatora spalin... co do samego silnika - jest bardzo mały, niewiele większy od pierdziucha, pozatym to dwusuw a więc oprócz "koniów" jest lepsza dynamika. chce swoją kosiarkę przerobić na coś co nadawałoby się do jeżdżenia. skrzynia wytrzyma ale pewnie będą się ciągle rozwalać przeguby więc będę musiał zamontować np. od punto.

taki kaszłord jeździłby jak samochód, paliłby pewnie tyle samo co zwykły, pozatym zamiast tego żałosnego, ohydnego pierdzenia, wydawałby z siebie miły dźwięk 3 garowego dwusuwa :)
Ostatnio zmieniony 2006-01-19, 12:32 przez CyklonB, łącznie zmieniany 1 raz.
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

silnik malucha ma krotki wydech, tak zostal pomyslany. jak wsadzisz tam silnik od 353 i jednym tylko tlumikiem - zapomnij o ciszy...
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Trabantów z silnikiem malucha jest kilka, tak samo jak z silnikami golfa, seata, nissana. W maluchu widziałem natomiast silnik od trabanta. Co silnika od wartburga, to nie wim jak chcesz to zrobić, ale on się nie zmieści. Nie ma opcji, jest za długi, a jescze dojdzie Ci kryza pomiędzy silnikiem a skrzynką. Poza tym wole nie myśleć jak długo Ci wytrzyma maluchowska skrzynia pryz 50 KM :?
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

papieju pisze:silnik malucha ma krotki wydech, tak zostal pomyslany. jak wsadzisz tam silnik od 353 i jednym tylko tlumikiem - zapomnij o ciszy...
myślałem o tym, układ wydechowy będzie trzeba przerobić gruntownie, są 2 możliwości.
1) wykorzystać 3 tłumiki , gitary nie wolno ruszać, za gitarą drugi tłumik, później 2 kolanka 90 stopni i na końcu trzeci tłumik
2) za gitarą podłączyć tłumik od malucha albo lepiej od innego samochodu który ma tylko 1 tłumik, np. w takiej jednej hondzie jest (nie pamiętam jaki model)

to się może okazać trudne do zrobienia ze względu ma małą ilość miejsca...

[ Dodano: Czw Sty 19, 2006 1:40 pm ]
Sikor pisze:Trabantów z silnikiem malucha jest kilka, tak samo jak z silnikami golfa, seata, nissana. W maluchu widziałem natomiast silnik od trabanta. Co silnika od wartburga, to nie wim jak chcesz to zrobić, ale on się nie zmieści. Nie ma opcji, jest za długi, a jescze dojdzie Ci kryza pomiędzy silnikiem a skrzynką. Poza tym wole nie myśleć jak długo Ci wytrzyma maluchowska skrzynia pryz 50 KM
silnik wartburga to ostateczność, wolałbym silnik od syrenki ale trudniej go dostać w stanie nadającym się do użycia... pozatym jeśli jest za długi to nie aż taki duży problem, najwyżej trzeba będzie przerobić tylną klapę
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

CyklonB pisze: silnik wartburga to ostateczność, wolałbym silnik od syrenki ale trudniej go dostać w stanie nadającym się do użycia... pozatym jeśli jest za długi to nie aż taki duży problem, najwyżej trzeba będzie przerobić tylną klapę
Wartburgowski, nie jest o wiele większy od syrenowskiego. A klapa to najmniejszy problem tylko belka z tyłu.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

belkę będzie trzeba pewnie zrobić od nowa, na zdjęciu jest silniczek od punto zamontowany w maluchu, gościu zrobił belkę z rury kwadratowej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
Awatar użytkownika
danon
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2005-12-04, 15:48
Lokalizacja: warszawa

Post autor: danon »

dokladnie jezeli montowane bedzie cos innego to belka napewno bedzie musiala byc rzezbiona.
czy rzucac sie na 3 tlumiki, ja to bym zostawil na ostateczne rozwiazanie. predzej kombinowac z kolektorami dotad az wyjdzie cos zadowalajacego.
ale ja zrozumialem ze to ma byc silnik od zipy wiec 40KM czyli skrzynka ma prawo wytrzymac, a przeguby istotnie.
wrzuc sie na fiatowskie forum, z tym pytaniem:) jako ze tam jest takie zdanie o syrenie jak tu o maluchu to nawet wesolo moze byc :majk
www.norblin.info

stodwadzieściasześćpe razy dwa
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

ten silnik od punciaka jest zamontowany na MALUCHOWĄ skrzynię a gościu który to robił jest profesjonalistą, widziałem inne artykuły na jego stronie i są naprawdę fachowe, to nie jest wiejscki tjunink bez głowy tylko przemyślane przeróbki a skrzynia przeżyje silnik zipy i wartburga chyba też trzeba jedynie flanszę i oczywiście przerobić belkę.
na forum fiata to nie ma co nawet zaglądać bo tam większość ludzi to gówniarze którzy dorwali kaszłorda i starają się wmówić sobie że to toczydło wolne od logicznych rozwiązań technicznych to jakiś cud techniki. nie wspominam tu o ich poziomie wiedzy technicznej a silniki dwusuwowe znają tylko z opowiadań i legend - stąd ich pogląd że 2T jest "bee"
cudownie by było ścignąć kogoś na światłach kaszlakiem a jak on sie spyta co masz pod maską powiedziałbym mu "silnik od zipy" - gościowi by opadła kopara bo przecież większość ludzi myśli że biedna zipa i jej silnik to dziadostwo :( wolałbym to zmienić...
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
Awatar użytkownika
danon
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2005-12-04, 15:48
Lokalizacja: warszawa

Post autor: danon »

toz i dlatego ja nie gloryfikuje malucha hehe.
a z forami maluchowskimi to racja, niestety niewiele ludzi ktorzy mowia cos z sensem, ale moje zdanie jest takie ze jednak warto zalozyc temat. nie tylko ze bedzie jedno wielkie jajo :lol: ale tez z tego powodu ze a noz widelec ktos znajdzie sie co powie cos z sensem.

ten punciakowski to przez kaze robiony??
www.norblin.info

stodwadzieściasześćpe razy dwa
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

CyklonB pisze: wykorzystać 3 tłumiki , gitary nie wolno ruszać, za gitarą drugi tłumik
... i puścić wszystko od tyłu do przodu, a wylot spalin pod przednim zderzakiem :mrgreen:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

pawelek/danon pisze:ten punciakowski to przez kaze robiony??
nie wiem, czytałem tylko stronę o nim... tam jest napisane krok po kroku jak to zrobić, część z tych informacji da się wykorzystać
Wojt pisze:... i puścić wszystko od tyłu do przodu, a wylot spalin pod przednim zderzakiem
heh bez przesady, pisałem że dalej 2 kolanka 90 stopni aby zawrócić, albo może dać komin w tylnej klapie, taki od traktura
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
ODPOWIEDZ