DA SIĘ !!! Zarejestrować pojazd nieposiadając papierów

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jasne,ze trzeba próbować. Ale jak auto stoi w WK na kogoś innego to wiesz....Nikt nie mówi o ciagłości umów od salonu itd. Tylko od tego na kogo stoi w WK. Czyli na kogo jest zarejestrowana fura. A jeżeli jest wyrejestrowana lub nie figuruje w ewidencji to wolna droga i można działać. Ale jeżeli auto stoi na Jana Kowalskiego i do tego jeszcze zgłosił sprzedaż!!! Czyli WK ma datę sprzedaży i dane nabywcy to musicie mieć ciągłość.

Ja tez próbuje i dzięki takim próbom udało mi się zarejestrować 104. Ale nie zawsze się da.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no owszem, ale my nie mowimy o pojezdzie ze znana historia w ktorej mozemy odnalesc włascicieli i spisac umowy.... lub je "odnalesc"
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Dopiero teraz miałem czas przeczytać ten temat. Będę pisał o tym magisterkę, to już postanowione z promotorem i będę odbywał mnóstwo konsultacji w tej sprawie. Studiuję na UJ, a jest to od lat w rankingach najlepszy wydział prawa w Polsce. Nie chcę robić reklamy uniwersytetowi, ale chodzi o to, że UJ ma najlepszą kadrę naukową. W komisji kodyfikacyjnej i jako doradcy rządu (rząd w praktyce najczęściej występuje z inicjatywą ustawodawczą) siedzi bardzo wielu pracowników naukowych UJ. Nikt nie będzie znał prawa lepiej niż ludzie, którzy je wymyślili. Praca ma być wyczerpująca i poruszyć wszystkie zagadnienia związane z rejestracją zabytków. Mam nadzieję, że uda się rozwikłać wszelkie wątpliwości.

Swoje poglądy na temat poruszony przez motonitę prezentowałem już na forum i nie będę tutaj tego powielał. Odniosę się tylko do kilku zagadnień, które budzą duże emocje, a co do których można jednoznacznie stwierdzić, że jest tak, a nie inaczej.

Otóż jeżeli chodzi o kwestię przeniesienia własności pojazdu to umowa sprzedaży nie wymaga formy szczególnej. Można kupić pojazd legalnie zawierając umowę w formie ustnej!!! Wynika to z przepisów prawa cywilnego. Jednak przepisy prawa administracyjnego wymagają formy pisemnej umowy, jeżeli chcemy zarejestrować pojazd.

Domniemywa się, że posiadacz rzeczy jest jej właścicielem. Dlatego też legalnie można nabyć pojazd nawet od pijaka, który jest posiadaczem pojazdu. Jedak w przypadku, gdy okaże się, np. w wyniku próby dokonania czynności rejestracji pojazdu, że pijak nie jest właścicielem, sąd karny będzie badał czy oskarżony spełnił przesłanki opisane w kodeksie karnym. Jeżeli zostanie udowodnione, że pijak nie do końca był posiadaczem pojazdu lub też umowa została sfałszowana, wtedy trzeba liczyć się z konsekwencjami. Jeżeli ktoś jest nie karany nie musi się specjalnie obawiać, dostanie co najwyżej wyrok w zawieszeniu. Pamiętajcie, że każdy wyrok ulega po pewnym czasie zatarciu (z wyjątkiem pedofilii) i osoba po zatarciu skazania nadal jest uznawana za niekaraną. Na dowód tych słów zobaczcie sobie jak wiele osób z partii Palikota miało kiedyś wyroki, było bandziorami, itp., a teraz po zatarciu skazania są znowu niekarani i mogli zostać wybrani na posłów.
Syrena 104, Syrena Bosto
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Michalalex cieszy mnie Twój temat jaki wybrałeś, na pewno wiele wniesie dla naszej automobilowej społeczności :ok3 :ok3 :ok3
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

michlalex zadac ci ciężkie pytanie?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

motonita, wal śmiało. Jak zacznę pisać to będę z Tobą konsultował różne problemy od strony praktycznej.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

to żeby nie siać paniki tu PW
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
mw
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2009-11-04, 22:11
Lokalizacja: śląskie

Post autor: mw »

Michalalex, dobrą pracę należy podeprzeć dowodami. Ją mam sporo materiału dowodowego do zarejestrowania. :ok3
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Plan mam zatwierdzony, ale wyjeżdżam, biorę urlop dziekański i pracę będę pisał dopiero za rok. W każdym razie sygnalizowanie wszelkiego rodzaju problemów będzie mile widziane.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

JAK MACIE TYLKO TABLICE REJESTRACYJNĄ.... TO LEPIEJ JĄ ZGUBCIE....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Najlepiej napisać, że została zagubiona w trakcie transportu - nie trzeba oświadczenia poprzedniego właściciela ;-)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

NIE.... bo ci beda kazac dochodzic numeru rej... i zacznie sie sprawdzanie po ich papierach... a pozniej kwas ze ta umowa co masz jest niezgodna z ich papierami
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

W najnowszym Classic Auto jest artykuł z interpelacją posła w sprawie rejestracji zabytków bez papierów oraz odpowiedz Ministrstwa Infrastruktury i Transportu. Problemem było ,czy pojazd zabytkowy powinien mieć ciągłość umów. Radzę poczytać.
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Kozak90, zeskanuj jak możesz
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

tom2212, poszło PW
ODPOWIEDZ