Białe detale do wnętrza starszych Syren

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Trochę między wódkę a zakąskę, ale mam pytanie w związku z kierownicą.
Mianowicie, mam ciemną, idealną- bez żadnych rys czy pęknięć, po prostu cud. Jednak problem polega na tym że jest zgięta- pewnie w momencie kolizji ktoś się zaparł i kierownica nie jest prosta. Czy macie pomysł jak bezinwazyjnie przywrócić jej pożądany kształt?
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Skoro skrzywiona to pewnie są niewielkie pęknięcia tam gdzie się skrzywiła, bo to tworzywo chyba nie jest na tyle elastyczne? Tak czy inaczej trzeba po prostu przez szmatę ją wyprostować. Jakby się porobiły jakieś pęknięcia to zalać żywicą, trzeba je tylko odpowiednio przygotować. Mam dokładnie zabarwioną żywicę w kolorze ciemnoniebieskim i ostatnio zalałem pęknięcia w ten sposób. Praktycznie śladu nie ma.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Marek.K. pisze:POLECAM KUMARZYSTA
są wykonane jak FABRYKA
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ja tam widzę mój znaczek na masku :devil3
Żołądkowa gorzka.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Z kierownicami to jest wciąż tylko trójramienna, ale prace nad polerowaniem dwuramiennej do Warszawy zakończone, do Syreny też w 90% zakończone. Teraz bardzo główkuję jak zrobić z tego dziadostwa formę, bo to jest jakiś kosmos. W tym tygodniu już na pewno zacznę robić formę, ale spać mi to po nocach nie daje, ciągle nie mam pomysłu, żeby za dużo sylikonu nie poszło. Bo na razie według tego projektu, co na trójramienną, to taka forma by kosztowała ponad 1000 zł (koszt samego materiału), a powodzenie wątpliwe.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Tak to wygląda:
Obrazek

Zależy mi żeby jej nie uszkodzić...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Dzisiaj przy okazji wypełniania ubytków w hełmie M-42 dokonałem ciekawego odkrycia.
====Jako że zostało mi trochę żywicy wymieszanej z utwardzaczem przybierającej powoli konsystencję galarety postanowiłem zatopić weń jakiś przedmiot. W efekcie uzyskałem taki oto krążek/popielniczkę:

Obrazek
Obrazek

Czy Wam to obywatele czegoś nie przypomina?
Stosowałem ogólno dostepną w marketach żywicę Novola w komplecie z utwardzaczem i włóknem szklanym.
Co ciekawe żywica rozsmarowana na hełmie jeszcze się klei. Tamta z zatopionym kapslem zastygła po około godzinie.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

KIEROWCA pisze:Czy Wam to obywatele czegoś nie przypomina?
kapsel w bursztynie
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Jak i bursztynowe gałki zmiany biegów...
Swoją drogą to dysponując odpowiednim zapleczem technologicznym [skaner 3D, obrabiarka CNC] można byłoby "zeskanować" modelik KAPowskiej Syrenki, wypuscić kopię długości ok. 2,8 cm i zatopić w żywicy :grinser
Jest to jak najbardziej wykonalne.

Pewne wydumki prywaciarskie już powstają ===na fotce pierwsze odlewy próbne, których jakość pozostawia niestety jeszcze wiele do życzenia.
Niezbyt potrafię się np. uporać z przywieraniem odlewu żywicznego do formy czy też z powstającą nierówną fakturą, jakby smugami żywicy ścinającej się z olejem użytym do natłuszczania formy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michass
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-01-08, 12:59
Lokalizacja: Lesznowola

biała kierownica?

Post autor: michass »

nie tak do końca biała ale... przynajmniej przyjemnie się trzyma kierownicę. Miękka skórka, mocno obszyta... handmade.

Obrazek
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

KIEROWCA, jakich zywic uzywac? Bo nie wygladaja jak odlewnicze?
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

To jest zwykła żywica do laminatów Novola dostępna m.in. w Brico Marche. Cena coś ok. 40 zł za litr. Laminowałem m.in. próg w beemce kolegi, później ubytki w hełmie M-42 a z resztek wyszło to co na załączonym obrazku. Laminatowy samochodzik (ten pusty w środku) posiada tak silną strukturę, że można na niego nadepnąć desantem tudzież rozjechać Wigry 3 :grinser
Żywica bardzo ładnie zasycha np. w pudełeczku po żelu tworząc idealnie gładką fakturę ===fotka kapslowej "popielniczki". Natomiast w formie silikonowej wydzielające się ciepło powoduje naprężenia w wyniku których odlew wychodzi jakby wyciosany z lodu, z wyraźnymi zaciekami.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
zuczek727
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 60
Rejestracja: 2014-11-09, 20:51
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: zuczek727 »

Jako ze postep techniki jest dosc spory,wiec zapytam:
Probowal ktos wydrukowac takie elementy na drukarce 3d?? Jesli nie probowal,to ja poprosze jakis szkic,nawet odreczny z wymiarami
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

KIEROWCA, to wyjasnia wszystkie trudnosci. Zreszta laminowanie to tez fajna sprawa. Kiedys ktos sprzedawal na allegro kopyto do blotnikow do Syreny. Mialem chec kupic, ale i tak teraz nikt nie chce laminatow, wiec bym tylko zrobil sobie do Bosto, a to sie niezbyt oplaca.

Jezeli chodzi o drukarke 3d to bardzo mozliwe, ze Ruscy z retrodetal.ru zrobili plastiki na konsole na tej drukarce. Z tego co sie orientowalem to drukarki 3d nie robia idealnie gladkiej powierzchni, trzeba sie nameczyc z polerka. To co mieli na deske mialo idealna geometrie, natomiast bylo cale pokryte rysami i w ogole chropowate. Dwa dni mi zeszlo na polerowanie tego. Reszte detali na pewno robili z oryginalow. Tam nie bylo tej faktury. Oczywiscie oni tylko wzorzec zrobili na drukarce, reszte normalnie w formie sylikonowej, sadzac po bablach.

Tak na prawde to czy robi sie drukarka wzor czy nie to nie ma az takiego znaczenia (oczywiscie, jezeli wzor jest prosty). Przydaloby sie udoskonalic odlewanie tzn. robic na wtryskarce. Wtedy oszczedza sie na czasie, materiale, nie ma tyle odrzutow, nie trzeba obrabiac nadlewow.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

zuczek727 pisze:Jako ze postep techniki jest dosc spory,wiec zapytam:
Probowal ktos wydrukowac takie elementy na drukarce 3d?? Jesli nie probowal,to ja poprosze jakis szkic,nawet odreczny z wymiarami
Jak rano zejdę z nocki to Ci wyślę foto z wymiarami tej gałki.

Obrazek

Średnica białego paska:

Obrazek

Średnica podstawy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przybliżona odległość od białego pasa do podstawy:

Obrazek

Gwint M10 na głębokość 3 cm.

Teraz:

Długość boku tego sześciokąta na górze ====ok. 2 cm. Sześciokąt o zaokrąglonych brzegach płynnie przechodzi w kółko, coś na kszałt kostki do gry.
Wysokość bocznych pochylonych ścianek to ok. 16mm. Odstęp od pochylonej ścianki do krawędzi białego pasa ok. 11mm.

Samochodzik to jakiś stary Ford T, ale fajnie byłoby tam umieścić miniaturkę Skarpety.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-12-03, 13:23 ]
Robi się interesująco...

http://retrodetal.ru/detail/944/

http://retrodetal.ru/images/patslist/b_606_10.jpg

http://retrodetal.ru/images/patslist/b_606_3.jpg
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ