wznawiaja produkcje SYRENY koniec ZOŁTYCH BLACH?

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
graba01
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-07-25, 01:36
Lokalizacja: radziejów

wznawiaja produkcje SYRENY koniec ZOŁTYCH BLACH?

Post autor: graba01 »

wznawiaja produkcje syreny czyzby to konieci rejestracji na zołte blachy http://moto.onet.pl/1682744,1,przyszlos ... tml?node=2
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

przecież już kilka lat są zmienione w tej kwestii wymagania.Kiedyś było że samochód musi mieć 25 lat i co najmniej 15 lat od zaprzestania produkcji modelu- teraz wystarczy 25 lat( burzyli się właściciele np garbusów)
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ale to nie będzie taka Syrena jak dawniej. Nie rozumiem w ogóle tego artykułu. Czy to nie jakiś prima aprilis? Płyta podłogowa ma być niby od Syreny, a reszta to technologie przyjazne środowisku i nienowoczesne. Musieliby przecież zacząć od przeprojektowania ramy, jeżeli chcą wsadzić mocniejszy silnik. Do tego są tam zdjęcia Syreny Sport w nowej wersji, który akurat mi się bardzo podoba. Szkoda, że pewnie i tak nic z tego nie będzie. Chyba, że ten kanadyjski konstruktor rozpocznie produkcję Syreny w Kanadzie...
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

michalalex pisze:zdjęcia Syreny Sport w nowej wersji, który akurat mi się bardzo podoba
..i mnie też... :) :piwo:

Moim zdaniem dobrze,żeby było coś robione na podobieństwo niżby nasza marka zginęła i została całkowicie zapomniana. Ot, tyle może będzie z tego pożytku.
Arturek
-#Junior
-#Junior
Posty: 186
Rejestracja: 2011-10-25, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: wznawiaja produkcje SYRENY koniec ZOŁTYCH BLACH?

Post autor: Arturek »

graba01 pisze:wznawiaja produkcje syreny czyzby to konieci rejestracji na zołte blachy http://moto.onet.pl/1682744,1,przyszlos ... tml?node=2
Chyba mylisz kolego pojęcia "marka" i "model"

Co innego konkretny model samochodu, a co innego użycie nazwy Syrena w odniesieniu do całkiem innego modelu auta.

Na tej samej zasadzie, firma Skoda wróciła do nazwy Octavia - ale to wcale nie przeszkadza w rejestracji jako zabytki starych Octavi.

Inny przykład - co wspólnego ma obecny Fiat 500 ze starym Fiatem 500 - tylko ZBLIŻONA stylistyka

Tutaj jest podobny pomysł = użycie nazwy "Syrena"

Chyba, że Twoje pytanie miało być tylko prowokacją do dyskusji?!

Przeczytajcie uważnie - sprzedano MARKĘ "Syrena" = prawa do nazwy
http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... 917497,320

pozdrawiam
Arturek
była Syrena 104, 105L oraz PF125p
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

michalalex pisze: Płyta podłogowa ma być niby od Syreny,
Płyta podłogowa ma być z istniejącego auta (może z Lanosa :D) a nie od Syreny. Moim zdaniem, jeśli już będą sprzedawane "Syreny" w Polsce, to będą to jakieś chińskie lub indyjskie wytwory z napisem Syrena.
Tak jak są obecne Junaki czy Romety. Z oryginałem mają tylko wspólną nazwę.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Yanosik pisze: Płyta podłogowa ma być z istniejącego auta (może z Lanosa :D) a nie od Syreny. Moim zdaniem, jeśli już będą sprzedawane "Syreny" w Polsce, to będą to jakieś chińskie lub indyjskie wytwory z napisem Syrena.
Tak jak są obecne Junaki czy Romety. Z oryginałem mają tylko wspólną nazwę.
Niestety pewnie tak właśnie będzie. Wiadomo, że w Polsce nie opłaca się niczego produkować, a jak ktoś się rozkręci to go rozwalą tak jak Kluskę.
Syrena 104, Syrena Bosto
graba01
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-07-25, 01:36
Lokalizacja: radziejów

Post autor: graba01 »

arturek zgadza sie masz racje chciałem zapoznac ludzi z tym artykułem i podyskutowac przeciez sama nazwa syrena dotyczy nas wszystkich :ok3
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: wznawiaja produkcje SYRENY koniec ZOŁTYCH BLACH?

Post autor: motonita »

graba01 pisze:wznawiaja produkcje syreny czyzby to konieci rejestracji na zołte blachy http://moto.onet.pl/1682744,1,przyszlos ... tml?node=2

co ty za herezje o smokach szerzysz

[ Dodano: 2013-05-20, 21:21 ]
MaSa pisze:przecież już kilka lat są zmienione w tej kwestii wymagania.Kiedyś było że samochód musi mieć 25 lat i co najmniej 15 lat od zaprzestania produkcji modelu- teraz wystarczy 25 lat( burzyli się właściciele np garbusów)

jezusie i maryjo kto ci opowiada bajki w tym wieku? a krasnoludki widziales?

[ Dodano: 2013-05-20, 21:24 ]
luzie ale wy głupoty gadacie....

NIGDZIE NIE MA KRYTERIÓW WIEKOWYCH ANI PROCENTOWYCH DO REJESTRACJI NA ZÓŁTE !!! ŻADNA FORMA PRAWNA TEGO NIE PODAJE !!!

niektorzy konserwatorzy mowia ze tak ma byc i uj... ale i tak ich dojade;p bo nie ma w polsce ze tak i uj...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Yanosik pisze:Tak jak są obecne Junaki czy Romety. Z oryginałem mają tylko wspólną nazwę.
Projektancie zarzekają się że ma być inaczej, ma być robiona w Polsce a nie mieć tylko naklejony znaczek. Ciekawe czy były jakieś warunki w tym temacie w umowie kupna praw do marki. Na ten przykład prawa do marki Wartburg ma fundacja w Eisenach i ani myśli komukolwiek sprzedawać, bo prawa do Trabanta sprzedano i wyszła jakaś pokraka Herpy które nawet nie weszła do produkcji seryjnej.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

bujdy na resorach
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Zacznijmy moze od tego ze Syrena nigdy nie była marką w doslownym rozumieniu tego słowa.
Marką jest nazwa fabryki czyli w tym przypadku FSO/FSM. Takie literówki zdarzają sie tez u renomowanych producentow swiatowych i z biegiem czasu przyjmuja sie w mowie potocznej jako nowe wyrazy.
Przyklady? F.I.A.T. BMW, DKW, GAZ.

Tutaj mamy do czynienia z klasycznym podkupieniem praw do znanej Polskiej nazwy w celu pozniejszego sprzedawania chinszczyzny =====historia Was nic obywatele nie uczy? Junak Qmpel, chopper i wyrob scigaczopodobny nie nawiazujacy do oryginalu nawet stylistyka np. bagazniczkiem, ROMET group itd. itp.
Tylko i wylacznie o to tutaj chodzi. Przywiezc jakis azjatycki szajz, po wyladowaniu z kontenera polską naklejkę =====moze akurat jakis frajer sie skusi bo to w koncu "PO-lska" firma gwarancja te sprawy...
wszystkie próby wskrzeszenia naszego przemysłu motoryzacyjnego są skazane przez zachodnich producentów na nie powodzenie. Oni nie pozwolą aby wyrosła im konkurencja i przejmowała rynek. Popatrzcie na Czechów i ich Škodę, to przecież volkswagen. W latach PRL produkowaliśmy takie samochody jakie można było ale mieliśmy nasze fabryki i nasze zespoły konstruktorów. Teraz nie mamy nic i nawet nie ma jak tego odtworzyć. Przy dzisiejszych realiach jest to samochod tylko i wylacznie wirtualny w takim samym stopniu co Syrena Futura Piotra Manelskiego i Adriana Kasprzaka z syrenaklubu. Niestety.
Dlatego powtorze za swoim imiennikiem:
Mariusz pisze:bujdy na resorach
::::::Panowie byl kiedys chyba w 2007 taki konkurs Syrenką w XXI wiek czyli na opracowanie nowoczesnej wersji skarpety. Ma ktos moze link do tamtej strony z renderami?????????? Interesuje mnie przede wszystkim tamta niebieska Syrena a'la 104.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
premek
Posty: 16
Rejestracja: 2013-06-02, 09:35
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: premek »

Mnie się nie podoba brak informacji na temat chociażby segmentu, w jaki to auto miałoby celować. Z Chińszczyzną jest ten problem, że trudno ją homologować, więc taka operacja przeszłaby zapewne z tanimi dostawczakami, ale z osobówkami może być gorzej. No chyba, że to będzie Bosto (ale jesli tak to dlaczego nie Tarpan? :))
Obstawiam, że nic z tego nie wyjdzie, ale jeśli już to będzie to jakieś tanie auto pokoju Taty Indica, które dostanie syrenopodobny grill, znaczek i te elementy będą montowane w PL, więc się będzie nazywało że tutaj produkują.
Szczerze nie wiem, czy to byłby fatalny pomysł. Jeśli taka marka się mogłaby przyjąć to kolejne modele nie byłyby pewnie już kiepskie, ale patrząc na globalizację nie ma szans na cokolwiek.
Chyba, że ideą jest budowanie w bardzo małych seriach, tylko po co?
Już się nie mogę doczekać...
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1850
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Tu macie najnowsze wieści o nowej syrenie.
No i zdjęcia - ale na razie jeszcze starszego modelu :D (dobrze mi znanego :> )
http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/art ... jecia.html
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

proponuje zmienic nazwe tematu bo sie bajki o smokach tworza
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ