moj Mercedes W115:)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Syren nie ma, wykruszyły się, przegrały jakością. Ilość marek systematycznie sie kurczy, niektóre upadają, inne się łączą zamiast konkurować, i jakość produktu spada. Jednocześnie nowe firmy nie powstają, gdyż samochody muszą spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy i nie ma bladej szansy na zaczynanie od zera, jak było wiek temu.
Wracając do wspomnianego merca, mimo jego wieku też nie czuję jego zabytkowości, pewnie przez doskonałość i podobieństwo ogółu kanciastych modeli tej marki - czy ma kilkanaście lat czy kilkadziesiąt wygląda prawie tak samo, przez co kojarzy mi się ze zwykłym autem.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

wwwwwwww

Post autor: waja »

to dziwne jak kazdy merol ci sie tak kojarzy.Szczerze mowiac to jakos nie rozumiem cie ale no coz kazdy ma swoje zdanie.Np.Merol z lat 60-tych a jeszcze lep[iej przedwojenny to wedlug ciebie sa jak kazdy merol-dziwne.Merol W115 jest dynamiczny i wogole ma piekna sylwetke i nie jest kanciaty-Beczka jest kanciata ale nie on!!!!!!Rozumiem ze to forum Syreniarzy i kazdy chwali Syrenke ze jest naj i wogole cacy a inne to prochna.ja natomiast uwielbiam kazdy zabytkowy pojazd bez wzgledu na to kto go wyprodukowal.A bede sie musial wybrac do Pruszcza Gdanskiego bo Marcinek pisze ze tam jest tyle W115-moj ojciec chce takiego kupic wiec idealne miejsce do wybierania sposrod az tylu zachowanych egzemplarzy.pozdro
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

waja pisze:to dziwne jak kazdy merol ci sie tak kojarzy.Szczerze mowiac to jakos nie rozumiem cie ale no coz kazdy ma swoje zdanie.Np.Merol z lat 60-tych a jeszcze lep[iej przedwojenny to wedlug ciebie sa jak kazdy merol-dziwne.

Nie napisałem "każdy", ale "ogół kanciastych modeli". A trzydzieści lat, to już kilkadziesiąt lat. Niektórzy czytają za szybko, i nie rozumieją. Inni rozumieją jak chcą, lecz to już ich problem.....
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

waja pisze:Merol W115 jest dynamiczny
:shock: :lol2:

Może twój? 200D albo 220D? Nie żartuj :D Ile on ma koni i ile waży? Merole sprzerd modernizacji beczki z tymi silnikami to toczydełka, a nie dynamiczne wozy :D
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

do Pruszcza Gdanskiego bo Marcinek pisze ze tam jest tyle W115-moj ojciec chce takiego kupic wiec idealne miejsce do wybierania sposrod az tylu zachowanych egzemplarzy.ZADEN PROBLEM niema sprawy ul spacerowa ul wojska polskiego ul sportowa za torami na domkach tez w bardzzzo dobrym stanie niektore.Popytaj szrotach.Na miescie na skrzyzowaniu glownym Taksowkarz Bolek jesdzi zielonym.Dla mnie to taki zabytek jak maluch albo zwykly duzy fiat czli zaden...........nic w nim pieknego raczej jest to rupic i takie jest moje zdanie a gdzie ta jego dynamika???????.Merce skonczyly sie na pontonach.No klin beczka i najnowsza SL to jeszcze merce sa :D 8) 8)

[ Dodano: Sro Sty 11, 2006 11:12 pm ]
Sikor pisze:
waja pisze:Merol W115 jest dynamiczny
:shock: :lol2:

Może twój? 200D albo 220D? Nie żartuj :D Ile on ma koni i ile waży? Merole sprzerd modernizacji beczki z tymi silnikami to toczydełka, a nie dynamiczne wozy :D
AMEN SWIETA RACJA A CENA 1000ZL TO NORMALNA CENA :D Ja osobisci bym wolal beczke niz 115 8)
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

1111

Post autor: waja »

heheheheh no znowu sie zaczyna.................sluchaj a moze tak z Syrenki sie posmiejemy??????Merol jest dynamiczny nie do zajezdzenia-spokojnie wyciagnie 150km/h jak Merol W115 jest taki jak maluch to ja sie zaraz nakryje wlasnymi butami :D Mercedesik ma przyspieszenie i wiadomo ze diesel ale smialo swoje zrobi a Syrenka depniesz jej i zrobi hrrrrr.....i zrywa sie przegub nawet nie zamieli jezeli o to chodzi.Nie jest to temat do wysmiewania aut ale obiektywnej oceny.U mnie w miescie jest wiecej Syren niz Mercedesow w115-zapraszam.pozdro

[ Dodano: Czw Sty 12, 2006 12:47 am ]
aha widze ze sie znasz na motoryzacji-a co maja tutaj konie mechaniczne?????diesel jest silnikiem wysokopreznym i zalezy jakie ma przelozenie i wcale nie to czy w mercu czy w innym aucie-pamietaj liczy sie przelozenie a nie liczba koni.jesli o to chodzi to mesiu W115 ma 65 koni co nie sprawia mu zadnych problemow z poruszaniem.Moj mesiu ma silnik 2,2 diesla ale zauwazyl;em ze prawdopodobnie jest 2,4.mam silnik 2,2 od W115 w oplu i smialo tez daje rade i nie jest rzaden mul czy cos w tym stylu.
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

tak tylko ze ja mowie serio 8) Moze fotki podeslac przejde sie ok 200metrow od chaty i mam 3 :D Syrenka jest nie do jazdy an codzien ale na okazje.I wlasnie syrena jest 1 polskim samochodem i za to ja szanuje i kocham i do konca swojich dni bede przynajmniej jedna posiadal a jak nie to choc jakas czesc lub zanaczek.A merc 115 nie obrazaj sie ale jest zwyklym niemieckim klamotem 8) przytarganym na lawecie w latach 90 z reichu otwartej europy :D Jak on 150 ciagnie to ja hiszpan jestem :?.Wolal bym golfa 1gti to jest dynamiczne autko. :lol:



[ Dodano: Sro Sty 11, 2006 11:50 pm ]
chcesz zeby cie chwalic i mowic ze jest cacy i piekny nie dla wszystkich....moze dla 20prc ludzi :shock: tak samo jak syrena sa maniacy i wysmiewacy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2006-01-11, 23:52 przez Marcinek 77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

waja pisze:spokojnie wyciagnie 150km/h
Syrenka też, jak jej wlejesz eteru zamiast benzyny ;)
waja pisze:Mercedesik ma przyspieszenie i wiadomo ze diesel ale smialo swoje zrobi a Syrenka depniesz jej i zrobi hrrrrr.....i zrywa sie przegub nawet nie zamieli jezeli o to chodzi
Przegub zrywa się wtedy gdy chcesz zerwać koła gdy są skręcone, w W115 ukręcisz półośkę, a tak wogóle, to robienie zrywów jest dla dresów w golfach, którzy nie wiadomo po co żyją, chyba tylko po to, aby tlen marnować :twisted:
waja pisze:mnie w miescie jest wiecej Syren niz Mercedesow w115
Powinieneś być z tego dumny :!:

Pozdro :!:
Ostatnio zmieniony 2006-01-11, 23:54 przez Lajer105l, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam Syrenki na sprzedaż
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

racja duuuzy powod do dumy :lol: ja bym byl szczesliwy jak by choc 5 jezdzilo :evil:
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

!!!!

Post autor: waja »

dlka porownania daje tutaj przyklad dwoch motocykli Iz 49 pojemnosc 350cm,liczba koni 11,5!!!!silnik dwusuwowy,wolnoobrotowy.Drugi motocykl Junak M10 pojemnosc tez 350cm ale 19 koni.Ktory motocykl jest silniejszy wedlug ciebie???????ktory bedzie mocniejszy w polu lub terenie????podpowiadam ze Iz bo jest to dwusuw i ma innne przelozenie niz Junak.Wiadomo ze jeszcz silnik dwusuwowy jest mocniejszy od czterosuwa o 1/3.takze nie porownuj Mesia ile ma koni bo nie to sie liczy.poczytaj troche na ten temat.polecam.
p.s. nie zalezy mi na klotniach ale na obiektywnym rozpatrzeniu kazdego tematu i bez rzadnych glupich komentow a to juz sie znowu zaczyna
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Waja tak się składa że zastanawiam sięnad kupnem beczki. I zasiągnąłem języka wśród klubowiczów MB /8. Sami przyznali, że silnik sprzed modernizacji przeprowadzonej podczs produkcji beczki są dychawiczne i nei są zrywne. Sami przyznali, że wartburg jest o wiele żwawszym autem. Co do silnika to przełożenie ma tu mniej do powiedzenia niż właśnie moc i moment oborotowy. Musisz przyznać, że silnik o mocy 60 a nie 65 KM (jeśli to 220D) nie jest w stanie żwawo rozpędzac auta ważącego 1,4t... Nei oczerniam twojego auta bo uważam je za calkiem niezłe tylko próbuję dyskutować. Szkoda że ty nie próbujesz...
Ostatnio zmieniony 2006-01-12, 00:07 przez Sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

1111

Post autor: waja »

jak chcecie to moge dac namiar na rozne klamoty i syreny.Znam kolesia co ma czesci nowki-14 silnikow fabrycznie nowych i wszystko co z syrena zwiazane.
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

heh 150 to poleci ale moze 300D <lol> nie wim skad wziales ta predkosc;) ..czy mozesz rozwinac swoja wypowiedz na temat przelozenia?? bo nie weim jak to sie ma do koni ktore sie nie licza w dieslu?...ja tam zawsze myslalem ze w ropniakach to sie bardziej na niutonometry patrzy :shock:
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

sikor jak chcesz bardzo tania beczke to porozmawiaj z Geraniolem z forum on mam na sprzedaz calkiem niezle wyglada i cena 500zl do targow 8)

[ Dodano: Czw Sty 12, 2006 12:04 am ]
sam bym ja wziol ale namierzylem skode octawie i sie na nia czaje :D
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

hmm ja bym tam raczej miśka z przyczepą kampingową widział niż w wyścigach
ale nie pogardziłbym :D
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
ODPOWIEDZ