black7 podwójna radość-Syrena 105 x2

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

black7 podwójna radość-Syrena 105 x2

Post autor: black7 »

Dzisiaj stałem się szczęśliwym właścicielem dwóch Syren 105.
Tak na szybko foto z tel. Syrenek:
Obrazek
Obrazek
Syrena z tablicą rej.-dźwignia zmiany biegów przy kierownicy,druga-w podłodze.Pierwsza nie posiada dok.ale mam dane właściciela,natomiast na drugą mam dow.rej.z obciętym rogiem.
Jak będę miał chwilę czasu to wrzucę jeszcze kilka foto w lepszej jakości.;)
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Gratulacje :)
Dużo kosztowały?;)
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
walery
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 378
Rejestracja: 2009-06-19, 23:58
Lokalizacja: pruszków

Post autor: walery »

no i do roboty teraz, mam nadzieję, że dasz rade do zlotu wołomińskiego. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciekk
-#Junior
-#Junior
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-17, 09:45
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: Maciekk »

No syrenek w okolicy przybywa :) Gratulacje
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

no gratuluje gratuluje , a z którego roku te syreny????
Awatar użytkownika
Titanium
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-02-20, 18:26
Lokalizacja: ok.Warszawy(Kobyłka)

Post autor: Titanium »

Faktycznie Syren przybywa u nas w okolicy w zastraszającym tempie, generalnie w lato sobota bez dzwięku silnika dwusuwowego na naszym osiedlu to sobota stracona, każdy cos tam prubuje odpalac z mniejszym lub wiekszy skutkiem :) pozatym Syrenki fajne, z kąd je wyczarowałes??, gdzies z okolicy czy troche Polski zjechałes za nimi ??

Ps. Kolego Maciek widzisz Syren przybywa zmobilizuj sie zanabądz Syrene :D
FSM Syrena 105L 1980r
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

Syreny kosztowały mnie po tysiaczku kazda,są z niedalekich okolic WWL.Najpierw chcę odrestaurować jedną z nich(wiadomo,ze to spory wydatek),lecz pewnie do wołomińskiego zlotu nie dam rady,tym bardziej,ze nie znam sie na Syrenach,a wszelkie info zacząłem od niedawna zbierać z tego forum:).Może z waszą pomocą uda mi się poznać techniczne sprawy,bo widzę ,że trochę ludków jest z moich okolic.Chętnie spotkałbym się na dokształcenie wiedzy z kimś kto zechciałby mi podpowiedzieć coś co i jak w jakas sobote.Syrena ta od prawej jest z 74r,druga 78.Na początku chciałbym odpalić obydwa silniki.Podobno w jednej pali,ale są wysokie obroty,a w drugiej nie pali ,bo cos jest ponoć nie podłączone,ale za to silnik jest po remoncie.Jak juz dzialaly by dwa ,wtedy wybral bym lepszy,nastepnie ogarnięcie elektryki,zawieszenie itd.,blacha,wnętrze,lakier,"kosmetyka".ale do tego wszystkiego jeszcze pewnie dłuuuuga droga :).pozdrawiam
ps.zapomniałem dodać,ze czlowiek od ktorego odkupilem te auta ma jeszcze odrestaurowanego fiata 125 z lat 70ych,ale nie pamietam dokladnie ktory rok z przebiegiem 80 tys km za okolo 3czy 4 tys zl.do sprzedania i ma jeszcze zaporozca,ale o tego juz sie nie dopytywalem.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
może zachęcę Cię do działania:)
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

fiat jest jednak z 88r przebieg niecale 75 tys.ma podtlenek lpg niestety.ceni go okolo 4tysPLN.

PONY007-podziwiam...ale mnie zdołowałeś;)
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

black7 pisze: PONY007-podziwiam...ale mnie zdołowałeś;)
????:)
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
Grzesław
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 225
Rejestracja: 2010-05-17, 18:15
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Grzesław »

Zobaczył ogrom prac i się przeraził :>
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

A pracy bedzie miał nasz nowy kolega i braki duże ale jak zwykle młodzież chciała mieć syrenę i niepatrzyło się na detale tak więc kolego do pracy.Reszta wiadomo do zdobycia a reszta inwencja własna.Podoba mi się że nienapisałeś daty końca remontu bo łatwe to niejest.Ja ogarnął bym tą która będzie miała blachę zdrowszą a drugą zostawił na póżniej względnie na części.
Do pracy i czekamy na efekty daj jakieś foty podłogi i kufra to zobaczymy co tam masz konkretnego.Pzd
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

kurde zdiecie epoka:)

fajne maszynki:) jedna bym zrobil na ideał a druga na ideałtylko mechaniczny:)

ja poprosze na PW numery ram
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

I kolejna syrena w Wołominie :) Będziesz miał sporo roboty - blacharkę masz na 100% do kapitalki - musisz wynaleźć osobę, która pospawa Ci podłogę bo na pewno są tam mniejsze lub większe dziury. Ew. mogę dać Ci namiary na starszego Pana, który w okolicach Wołomina podjąłby się pospawania syreny. Kilka osób w okolicy przechodziło przez większy lub mniejszy remont, np. ja ( http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... 09&start=0 ), więc jak będziesz miał problemy śmiało dawaj znać :) I co najważniejsze, spiesz się powoli. Remontując swoją syrenę spieszyłem się, aby wyrobić się na swój ślub i w efekcie pod koniec prac miałem wszystkiego dość. Nie popełnij tego błędu :faja
A do VII Wołomińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych jeszcze około 9 miesięcy - termin wyznaczę gdzieś na połowę września, więc szykujcie maszyny!
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

jak wyzdrowieje-odpisze.choroba mnie dopadla T_T
ODPOWIEDZ