Kolumna

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

::::Teraz się przyjrzałem fotele masz najprawdopodobniej z Dużego Fiata.

==Z początku myślałem, że to były fabryczne od 105 LUX ale rzeczywiście tamta gałka i wysokie oparcia wyglądają ewidentnie na jakiś wyrób fiatopodobny.

Oczywiście fotele Fiatowskie są nieco grubsze od oryginałów ale nie jest to różnica drastyczna do tego stopnia żeby kolana nie mieściły się pod kierą :devil3

Glinka pisał nawet w małej książce w rozdziale "Rozkładane siedzenia do spania", że niektórzy użytkownicy montowali z niewielkimi przeróbkami kompletne fotele ze 125p niestety poprzez znacznie grubsze oparcia ograniczając przy okazji ilość miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu :/

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Kolego podrzucam zdjęcie. Pomierzyłem w mojej 104. :ok3

[ Dodano: 2012-12-19, 17:24 ]
siedzenie odsunięte do końca.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

===Mówiłem, że tam od kiery do licznika powinno być coś koło 30 cm :npowiem
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Witam kolegę, i gratuluję nabytku.
Też bym odradzał tak jak Tomek rozbieranie od razu i generalny remont. Naciesz się nią, pojeździj, zbieraj graty, kasę i dopiero wtedy remont. Tym bardziej że na pierwszy rzut oka wygląda na taką co to jeszcze nie jeden zlot zaliczy, np. Bydgoską Syreniadę za około 4 miesiące. No chyba że masz zaplecze, części, kasę i ludzi którzy to zrobią szybko i dobrze. Inaczej w czasie remontu nie raz dopadnie Cię kryzys i myśl po co ja tego grata kupiłem.
Ale to Twoja skarpeta i oczywiście zrobisz co zechcesz. Ja to mówię tylko z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

pclk13 pisze:czekam na biblie glinki i musze liczyć na waszą pomoc. jestem świeży w tematach wozów prl i dlatego pytam.
===Odnośnie tej instrukcji to niestety dział "Dałnload" rzeczywiście ostatnio trochę kuleje...

Możesz mi podać maila na priv'a to podeślę ===waży jedyne 7 mega :grinser

Do tego czasu ===kilka porad praktycznych :D Teoria swoją drogą ale to jest SYRENA!!!! i pewne odstępstwa od Glinki zachodzą. Wszystko osobiście przeze mnie sprawdzone i to nie tylko na Skarpecie.

1)==do smarowania przegubów NIE wystarczy sam smar stały!!!!!!!! Przed zimą dajemy obowiązkowo zastrzyk z Miksolu w kondona po czym robimy krótką przejażdżkę żeby dobrze wszystko rozbełtać;

2)==Do mieszanki stosujemy olej LUX-10 [gęstszy i tłustszy od Mixolu] który przed wlaniem do baku należy rozmieszać z benzyną. Do zbiornika zalewamy max. 10 L, resztę wozimy w kanistrze.

3)==W chłodnicy nie ma prawa być ciśnienia!!!!!!! Korek chłodnicy rozszczelniamy drucikiem, termostat natomiast ma być "stojący w pozycji otwarte" bo skarpeta lubi się grzać latem. Jeżeli termostat jest zakamieniony i w ogóle nie reaguje na ciepło to mu pomagamy gwoździem ==i jest otwarty na zawsze :devil3 NAJLEPSZE SĄ PROSTE ROZWIĄZANIA!!!!!!!!!

4)==pod docisk szklanki pompy paliwa podkładamy aluminiowe stare 20 groszy.

5)==dźwigienkę tzw. "wolnego koła" pod tablicą rozdzielczą wbijamy na stałe w pozycję ostrego koła i NIGDY nie używamy. Przy zjazdach z góry wrzucamy na luz.

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

KIEROWCA, a ja zamierzam używac wolnego koła :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
pclk13
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2012-08-08, 10:14
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: pclk13 »

jeszcze jedno pytanie - czy to normalne iż owy pojazd tak pluje mieszanką że aż z tłumika rzyga - czy to problem zapłonu bądź któregoś z cylindra ( auto nie równo pracuje). sorki ale nie chcem zaśmiecać forum nowymi postami
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Moze być, że którys cylinder nie pali Ci, tak jak ma. Wykręć świece i sprawdź, czy są w takim samym stanie.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

PawelOlesno pisze:Moze być, że którys cylinder nie pali Ci, tak jak ma. Wykręć świece i sprawdź, czy są w takim samym stanie.
::::Nie ma prawa pluć olejem z tłumika!!!!!!!!! Prawdopodobnie dostaje za bogatą mieszankę, która nie jest w pełni spalana i wypindala ją wraz ze spalinami.

Oczyść dobrze świece, sprawdź iskrę [dla każdej z osobna] i przepal silnik ekstraktem podanym ze strzykawki.
Spuść całą mieszankę ze zbiornika zalej czystej wachy i przepłucz [bo nie wiadomo co tam siedzi], po czym zalej mieszankę w stosunku 1:30 tj. 5L benzyny 95 i 200 ml oleju LUX-10!!!!!!. A nie odwrotnie :wink:

Kiedy to wszystko zrobisz możesz brać się za ustawianie wolnych obrotów i składu mieszanki. Glinka bardzo ładnie to opisuje w Małej książce na stronach 95-100.

Jak wspomniał przedmówca może też zalewać tylko jeden cylinder [stawiam na trzeci] ===Ten problem już kiedyś był, proponuję poczytać trochę archiwalnych postów na Forum :D
http://syrena.gminanekla.pl/forum/searc ... thor=taeda

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-12-20, 16:45 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 2 razy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
pclk13
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2012-08-08, 10:14
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: pclk13 »

zbiornik wczoraj płukałem z 20 razy bo był palony do tej pory z butelki. świece wczoraj założyłem nowe. iskra jest na wszystkich cylindrach.po świetach zamówie nowe cewki i kondensatory dla wszelkiego. odnośnie mieszanki no to troche za bogatą zrobiłem 1:25 mixol s dobrze wybełtana z benzyną. poczytam jeszcze stare posty.
Arturek
-#Junior
-#Junior
Posty: 186
Rejestracja: 2011-10-25, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturek »

KIEROWCA pisze:
pclk13 pisze:czekam na biblie glinki i musze liczyć na waszą pomoc. jestem świeży w tematach wozów prl i dlatego pytam.
===Odnośnie tej instrukcji to niestety dział "Dałnload" rzeczywiście ostatnio trochę kuleje...

Możesz mi podać maila na priv'a to podeślę ===waży jedyne 7 mega :grinser

[...]
Witam
Do pobrania rózności:

http://chomikuj.pl/a_krakow/Syrena

pozdrawiam
Arturek
była Syrena 104, 105L oraz PF125p
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Gratuluje zakupu, jak moge cos od siebie to przepłaciłes, no ale masz juz swoja syrenke:) to co napisał w aukcji z aku... z taka cena to juz normalnie porazka....

podeslij mi na PW numer ramy, budy i silnika:) to moze cos ci fajnego powiem o syrence:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
pclk13
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2012-08-08, 10:14
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: pclk13 »

Może i przepłaciłem, ale to już mój wybór. wieczorem prześle ci numery
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

dokładnie, ja mowie tylko moje zdanie:) a syrenka tak jak koledzy mowia:) pojezdzij pierw troche:) oni wiedza co mowia:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Syrena bardzo fajna:) co do foteli to napewną są od innego wozu szyny byly za blisko przyspawane dlatego masz taki mało miejsca, Ogolnie syrka bardzo fajna troche robotki bedziesz miał. Twłj wybór czy zaczniesz ją robić czy narazie bedziesz jeździł taką jaka jest, co do laminatów to jak chcesz, jeśli laminaty nie są połamane to mozesz je zostawić jednak spasowanie bedzie wygodniejsze na blaszanych błotnikach :ok3
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
ODPOWIEDZ