Jaki silnik można wsadzić do syreny 105L z linii Ford-a?

Informacje techniczne innych pojazdów.
palermo
Posty: 4
Rejestracja: 2005-12-31, 12:57
Lokalizacja: Pcim

Jaki silnik można wsadzić do syreny 105L z linii Ford-a?

Post autor: palermo »

...ciorajcie się :P
Ostatnio zmieniony 2006-01-02, 21:03 przez palermo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

po pierwsze temat walkowany milion razy szukaj ! :arrow:
po drugie temat forda tez byl walkowany "ford gówno work" :arrow: tez szukaj
po trzecie to glupi pomysl:)
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Staś

Post autor: Staś »

sereniarz(atom1) pisze:po trzecie to glupi pomysl:)
Przyznam rację :D
Jak chcesz jeździć codziennie to sobie kup nowy samochód, a Syrenke miej na niedzielne wypady 8)
SYRENA TO STARY SAMOCHÓD WIĘC NOWEGO Z NIEJ NIE ZROBISZ :x lepiej zrób jej kapitalny remont zamiast ją poprostu zepsuć jakimis chorymi modyfikacjami :evil:
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

lepiej zrób jej kapitalny remont zamiast ją poprostu zepsuć jakimis chorymi modyfikacjami
Prawdę prawisz ....
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

z Forda Ścierry dają silniki rózne ale nie do syren.....

Najlepiej jak koledzy powiedzieli zafunduj jej kapitalke lub kup bmw (to jest chyba E30) i nałóż na nie karoserie Syreny i już 8)


Pozdro :ble:
Gość

Re: Jaki silnik można wsadzić do syreny 105L z linii Ford-a?

Post autor: Gość »

palermo pisze:Wiem że dużo osób twierdzi że to profanacja ale jak ktoś zameiża z syreny zrobić auto na codzień i dynamiczne to zmiana podzespołów jest konieczna.Chcę wsadzic mechanikę z któregoś z fordów najchętniej mondeo jak sie da bo ford to jednak firma z tradycją i podstawowa firma jakiej podzespoły wstawiaja firmy kitcarowe.Prosze o ewentualne propozycje co wejdzie pod maskę syreny.Oczywiście benzyna.
Po pierwsze to nie pytam o sugestie w rodzaju głupi pomysł tylko pytałem o podzespoły.Co w tym głupiego zostawiam wszystko z syrenki wymieniam zawieszenie,silnik z osprzętem i skrzynię.Reszta total remont alusy,chrom,metalic , kubełki i osprzet sparco. koszt 13-15 tyś złotych oczywiście wiekszość prac wykonuje sam...
Gość

Re: Jaki silnik można wsadzić do syreny 105L z linii Ford-a?

Post autor: Gość »

tak naprawdę to widziałem tylko 3-4 modyfikacje ware uwagi- mówię o syrenie po ostrym tuningu. reszta to dziadostwa kiepsko wykonane , zależy czy ktos ma wiedze , odłożona kase i jest realistą.Nie zamieżam robić badziewia tylko super auto.Po prostu podoba mie sie linia syreny jest podobna to linii carrery starej lub cobry.Nie wiem czy wiecie ale badania oporu powietrza wykazały mniejszy opur w syrenie niż porsche 911 carrera. Całość rozchodzi sie o mechanikę....

A poza tym na tym forum nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi poza głupimi żartami.Na forum tuningu od razu uzyskałem namiar na osobę z syreną 2.0 ....: ( szkoda że macie oczy zamknięte tylko na to że stare musi być stare i tyle... jakoś AC robi wiele wersci cobry i każda jest piękna i nikt nie mówi -profanacja , to nie CObra...

Sami projektanci chcieli przerabiac rurenę ale czerwone pały komuniści nic nowego nei wprowadzali.Mieszkam w Bielsku gdzie byłą produkowana jak i auto Beskid, gdyby nie komuna to moze by było cos na Polskim runku a nie tylko dewoo...

Co do informacji----zamieściłem tylko 2 info a wyskoczyły na forum 4 wiec pretensje nie do mnie że zalewam forum tylko do technika.... obsługującego stronę lub programu!
Gość

Re: Jaki silnik można wsadzić do syreny 105L z linii Ford-a?

Post autor: Gość »

i jeszcze jedno...jestem tu nowy wiec jak ktos wie jak to znalesc ,,co już było na forum'' to niech mi da namiar no nei moge nic znaleść o wymianie mechaniki... np. na fordowską.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

A poza tym na tym forum nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi poza głupimi żartami.Na forum tuningu od razu uzyskałem namiar na osobę z syreną 2.0 ....: ( szkoda że macie oczy zamknięte tylko na to że stare musi być stare i tyle... jakoś AC robi wiele wersci cobry i każda jest piękna i nikt nie mówi -profanacja , to nie CObra...


Palermo, to jest forum Syreniarzy tudzież sympatyków starej techniki. Tutaj często silimy się na znalezienie jak największej ilości oryginalnych zamienników, co w niektórych przypadkach jest trudne i kosztowne. Po prostu zadałeś pytanie w złym miejscu, sam zauważyłeś że są do tego właściwsze fora.

Pozdrawiam.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

precz z oslami gtjuningowcami wiejski tuning do lamusa nie ta strona sio sio :mrgreen:
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Może temat powinien brzmieć: "Jakie serce wsadzić Palermo z linii zwięrzęta gospodarskie" :?: :idea: :twisted: By ci przeszczep zrobili to byś widział jak to fajnie dla takiej biednej Syrenki :x
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

Maateusz pisze:Może temat powinien brzmieć: "Jakie serce wsadzić Palermo z linii zwięrzęta gospodarskie" :?: :idea: :twisted: By ci przeszczep zrobili to byś widział jak to fajnie dla takiej biednej Syrenki :x
jasne jasne tak wlasnie tak tjuningowcu wiesmakowcu :crazy:
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Co do wspomnianej Cobry. Syrenka nie jest Cobrą, i nigdy nie będzie. Piszesz że podoba ci się linia tego auta. Chyba nie myślisz, że mamy syrenki z przymusu.
Poza tym, jeśli ktoś ma Cobrę ==== ma kasę. DUŻO. To sportowy samochód i poprawa osiągów jest jak najbardziej na miejscu. Syrena to po prostu inna bajka. Są inne stare auta z silnikami 4T, szybkie. Kasa niby ją masz - a masz jej chyba niezbyt wiele, bo znalazłbys coś dla siebie, choćby replikę Cobry. :>

No dobra, odchorujemy tę jedną Syrenę a galeria powiększy sie o kolejny przykład tego, czego nie powinno się robić z samochodem. :mrgreen:
Ospojlerowana Syrena z alusami typu "wóz konny" - no nieeeee....... :lol2: :rotfl:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Po prostu podoba mie sie linia syreny jest podobna to linii carrery starej lub cobry.
Jak dla mnie to Syrena wogóle nie przypomina Cobry.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Jak dla mnie to Syrena wogóle nie przypomina Cobry.
Jedyne, co może przypominać Syrenę to lampy przednie, choć też nie zabardzo..... no i pewnie jeszcze kierownica z prawej strony :mrgreen:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
ODPOWIEDZ