Mechanizm wycieraczek i zabezpieczenie foteli

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Mechanizm wycieraczek i zabezpieczenie foteli

Post autor: michalalex »

Dzisiaj z racji tego, że padał deszcz chciałem przetestować wycieraczki na nowych nakrętkach od motonity. Niestety okazuje się, że coś jest nie tak z mechanizmem - wycieraczki nie pracują równolegle tylko się do siebie jednocześnie zbliżają i oddalają, tak jak w autobusie.
Co może być tego przyczyną? Bardzo nie chce mi się wchodzić pod deskę rozdzielczą i wyciągać mechanizmu - może ktoś ma na to jakiś prosty sposób.


Drugi problem mam z fotelami. Wg czasopisma "Motor" w 104 fotele odchylały się do przodu i nie miały żadnego zabeczenia, a tym bardziej regulacji. Jednak poprzedni właściciel mojej Syreny wstawił regulowane fotele. W tych fotelach jest uchwyt na ten haczyk zabezpieczający przed odchyleniem, a w prowadnicach jest wywiercona dziurka, ale nie ma samego haczyka, czy jak to się fachowo nazywa. Byłbym bardzo wdzięczny za zdjęcia tego mechanizmu, ponieważ chciałbym sobie dorobić coś na wzór. Ewentualnie jakby ktoś chciał się pozbyć zalegających przednich foteli lub stelarzy z tym mechanizmem powiedzmy za flachę plus koszty wysyłki.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Ja również mam w fotelach uchwyty przyspawane - fabrycznie.
Tam nie było żadnego dodatkowego mechanizmu. Folele przed odchyleniem blokuje jedynie ciężar pasażera :grinser
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Właśnie brak zabezpieczenia był krytykowany i w 105 już to poprawili. Skoro mam fotele od 105 z miejscem na montaż tego zabezpieczenia to chciałem je dorobić tylko nie wiem jak to wyglądało. Pewnie tam jest jakaś sprężynka??? Tylko do czego ona była mocowana???
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

michalalex, pokaż fotkę ;) o którą spręzynkę chodzi, to jest taka zwykła jak hmm coś w stylu jak w sadzarkach ale o wiele mniejsza, wiem ze gdzie identyczną widziałem, ale nie pamiema gdzie
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Nie wiem czy tam w ogóle jest sprężyna... To jest najlepsza fotka jaką znalazłem. Nie mam tego haczyka, a chciałbym go sobie dorobić. Nie musi być dokładnie taki sam jak w oryginale, ale żeby spełniał swoją funkcję. Niestety potrzebuję dokładniejszych zdjęć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 104, Syrena Bosto
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Coś Ci pasów gumowych brakuje.... Ja póki nie miałem zrobionej tapicerki, zamontowałem marketowe linki do mocowania bagażu np na bagażniku dachowym. W sumie super spełniało zadanie.
Jak chcesz to mogę jutro cyknąć zdjęcie mechanizmu, mój prawy fotel ma to ustrojstwo i działa.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

To nie mój fotel, tylko zdjęcie z Allegro. Mój właśnie tego czegoś nie ma. Będę wdzięczny za zdjęcie.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

michalalex, jutro porobię foty, mam wolne i stelaże siedzeń są na wierzchu to zrobie, nawet jeśli chcesz, mam w jednym fotelu chyba, i jak nie bedzie potrzebne to podeśle ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Re: Mechanizm wycieraczek i zabezpieczenie foteli

Post autor: KIEROWCA »

michalalex pisze:Niestety okazuje się, że coś jest nie tak z mechanizmem - wycieraczki nie pracują równolegle tylko się do siebie jednocześnie zbliżają i oddalają, tak jak w autobusie.
Obrazek

====Ja tylko przypomnę, że w opisany przez Ciebie sposób wycieraczki chodziły także m.in. w Nyskach i Warszawinach.
Może to jakaś przekładka???

Odnośnie foteli to powinien tam być taki pedał do zwalniania nogą ale o konstrukcji nieco innej od wajchy w Maluchu.

Obrazek

W ogóle przy tego typu problemach zachęcam do lektury Katalogu Części. Po prostu znajduje się tam cała masa rzutów przestrzennych nie występujących u Glinki.

======Mam nadzieję, że pomogłem. :ok2

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

KIEROWCA, dzięki za rzut. Teraz wiem o co już widzę o co chodzi z tymi fotelami. To nie jest temat na już, raczej na spokojnie będę sobie szukał tych zaczepów, albo całych stelaży, bo raczej nie dorobię.
Co co wycieraczek to muszę wykręcić mechanizm. Mam kilka mechanizmów na pewno od Syreny i nawet je porównywałem. Jeden jest na pewno ze 104, drugi ze 105, zupełnie inny, ale rozstaw śrub ten sam i mocowanie do deski. Wykręcałem z Syreny, żeby podmienić ten bolec do wycieraczki, bo jacyś wandale wyrwali. W każdym razie nie wyglądał specjalnie podejrzanie ten mechanizm, a tu taka niespodzianka. Od Nysy to on nie jest, bo byłem nawet w sklepie i pytałem, czy by nakrętki nie pasowały i sprzedawca mi wyciągnął cały mechanizm. Coś musi być na odwrót ustawione...
Syrena 104, Syrena Bosto
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Właśnie chciałem fotki wysłać ale koledzy mnie ubiegli.

[ Dodano: 2013-04-14, 20:50 ]
Michalalex mam gdzieś cały mechanizm bez silnika od wczesnej 105 chyba 104 miała taki sam, mogę poszukać i Ci podesłać gratis.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
jeśli chcesz wyraźniejsze to musze wziaść inny aparat
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Marek.K., wielkie dzięki za fotki :piwo: Dzisiaj dopiero je zobaczyłem. Widzę, że przy szynie musi być specjalna blacha przyspawana, dlatego będę się musiał wstrzymać z robieniem tego mechanizmu, a nie mam teraz dostępu do spawarki. Myślałem, że tam jest raczej jakaś dziura... W lecie na pewno wrócę do tego tematu, bo jednak znacznie zwiększa to bezpieczeństwo. W ogóle to mam chyba krzywo przyspawane szyny, albo pokrzywione fotele.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

michalalex, fotele pokrzywione, nie masz moze peknietego mocowania pokrowców ? ja jeden fotel musiał rozpychać podnośnikiem, bo nie chciał sie naprostować, a miał na dodatek pęknięte mcoowanie pokrowców (tą listwę)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Marek.K., nie mam pękniętego mocowania tapicerki. Wydaje mi się, że raczej szyny mam krzywo. Ale na razie się tym nie przejmuję.
Syrena 104, Syrena Bosto
ODPOWIEDZ