holzgas

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

holzgas

Post autor: Kaa »

z racji tego że remont u mnie stoi od czasu do czasu dopada mnie natchnienie i wymyślam coraz to niezwyklejsze pomysły ostatnio zastanawiam się nad przerobieniem malucha na gaz drzewny (kocioł z przodu jak w kubelwagenach na holzgas) http://home.germany.net/100-123167/holzgas1.jpg
http://home.germany.net/100-123167/holzgas0.jpg


http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/mapa-witryny.php troche o gazie drzewnym

zastosowanie w praktyce

http://www.gengas.nu/bilder/gengaskalle.shtml

nawet na rowerach :shock:
http://www.gengas.nu/bilder/cykel.shtml

zastanawiam się żeby wmątować kocioł w miejscu schowka na koło zapasowe (tylko jeszcze nie wiem z czego się tam dalszy ciąg instalacji składa oprócz filtra i chłodnicy ) wystający do przodu dość niski (jak w kubelwaenie i garbie )

i zastanawiam się czy w naszym kraju istniała by możliwość zarejestrowania tak przerobionego auta (choć właśćiwie problemy w polsce są raczej natury urzędniczej niż prawnej :( )
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Kaa pisze:zastanawiam się nad przerobieniem malucha na gaz drzewny
Żartujesz sobie prawda?

Kaa pisze:zastanawiam się żeby wmątować kocioł w miejscu schowka na koło zapasowe
Cały generator będzie wilkości połowy malucha. A jesli bedzie takich wymiarów żeby się zmieścić na miejscu koła zapasowego, to przejedziesz 500m i bedzie trzeba dorzucać drewna.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

I to to całe ustrojstwo chcesz w maluchu zmieścić :?: Jeszcze w "bagażniku" :shock:
Jestem w szoku z dwóch powodów:
1. Przecieżmaluch nie ma bagażnika ;) ewentualnie może mieć schowek na rękawiczki.
2. Skoro nie ma bagażnika, to gdzie ty to upchniesz :?:

Pozdro :!:

[ Dodano: Czw Gru 29, 2005 12:43 am ]
Sikor - uprzedziłeś mnie ;)
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

Sikor pisze:Żartujesz sobie prawda?
nie ale ograniczam się do zastanawiania (choć wizja powiedzenia podwyżkom gdzie mnie mogą w D... pocałować kusi)
Sikor pisze:Cały generator będzie wilkości połowy malucha. A jesli bedzie takich wymiarów żeby się zmieścić na miejscu koła zapasowego, to przejedziesz 500m i bedzie trzeba dorzucać drewna.
kocioł nie zmieśćiłby się w schowku byłby cylindrem częściowo schowanym w pas przedni (nie wiem jak to lepiej opisać) tak jak w tym garbie i kubelwagenie
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

pomysł dobry ale nie wiem jak ty to zrobisz, ja mam w dalszych planach zrobić żuka na gaz drzewny, generator do żuka będzie wielkości 1,5 pralki frani. Mam dokładne opracowanie zrobione przez jakąś amerykańską organizacje ulepszonej wersji generatora zwanej "odwrotnossący". Nie chce mi się opisywać na czym to polega ale w każdym razie jest lepszy niż zwykły gdyż można w nim palić np. trocinami czy nawet liśćmi, pozatym jest bezpieczniejszy. Nie wiem czy uda się zrobić w maluchu, kocioł umieszczony z przodu będzie za mały nie tylko ze względu na ilość paliwa ale na wydajnoś. Jak generator jest za mały to jest za duże podciśnienie które powoduje że gaz który powstaje przestaje być palny (następuje spalanie całkowite drewna).
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

w tych volksach jakoś dało się zabudować niski kocioł (ja myśle żeby przedłużyć troche malca ) w ostatecznośći można by to wrzucić na tylną kanape i oddzielić od przedziału pasażerskiego ale wizja pokonania ograniczeń i wrzucenia tego z przodu kusi...

ogólnie to zaczeło się od tego że nudziłem się podczas odśnieżania ale pomysł jest na tyle realny że zastanawiam się żeby kiedyś wziąść się za urzeczywistnianie go

najłatwiej oczywiśćie było by z żukiem, nysą albo tarpanem ae stworzyć wersje kompaktową to by było coś :D
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

a jakby tak do dwusuwa?
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

jak z LPG trzebaby dołożyć gaźnik do mixolu
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

bez kitu, musi Ci sie niezle nudzic :wink:
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

traktuje to jako coś w rodzaju masażu mózgu :D niestety jeszcze w totolotka nie wygrałem (ponoć kupowanie losów znacznie zwiększa prawdopodobieństwo?) choć może kiedyś jeśli się dowiem że z naszą kochaną biórokracją nie byłoby problemu...
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Grając regularnie w totka stracisz resztę kasy. :D
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

www.drewnozamiastbenzyny.plczy www.drewnozamiastbenzyny.com

kupie s ob ietą ksiązke i będe robił dla Gerci generator :ok3 :ok3 :ok3
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

mam tą książkę, polecam
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
ODPOWIEDZ