problem

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Marcinrak13
Posty: 16
Rejestracja: 2011-06-27, 17:25
Lokalizacja: Lwówek

problem

Post autor: Marcinrak13 »

Witam posiadam samochód i zastanawiam się nad jego sprzedażą szkoda mi go ale chce skończyć chodź jeden projekt którym jest syrenka. Ale pojawia się pytanie kupiłem go trzy lata temu nie opłaciłem urzędu skarbowego o nie przerejestrowałem go po przedni właściciele wycofali oc ja go nie opłacam samochód odkupiłem od firmy umowa/faktura na fakturze jest 1220 zł.
Jeśli bym go sprzedał kupujący spisze ze mną umowę poniosę jakieś konsekwencje jak nowy właściciel go zarejestruje. Proszę o pomoc w tej sprawie?
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Jak pójdziesz teraz do Urzędu Skarbowego to Ci najprawdopodobniej naliczą te 2% plus odsetki. Wiem na pewno, że jest taka praktyka w Urzędzie Skarbowym w Krakowie, że w drobnych sprawach nie wyciągają żadnych konsekwencji, tylko naliczają odsetki. Ale u Ciebie może być inaczej. Najlepiej idź tam i się zapytaj jak to jest, ale nie ujawniaj swoich danych. Dopiero jak Ci powiedzą, że nic nie zrobią to pokaż umowę.
Co do OC to sprawdza to Fundusz Gwarancyjny i karę mogą Ci naliczyć w każdym momencie, a nawet jak już zaczniesz płacić. Mają chyba 3 lata, żeby Cię ścigać. Jest to 3000 zł i żadnych zaległych składek nie trzeba płacić. Ale oni wyszukują te samochody, które nie mają OC wybiórczo i jest mała szansa, że Cię namierzą. W tamtym roku kupiłem Seata Toledo od człowieka, który półtora roku go nie opłacał i nic mu nie zrobili. On wykupił OC jeszcze na siebie, a przy rejestracji interesowała ich obecna polisa. Agent przy wykupywaniu OC też tego nie zgłasza, chyba że jest nienormalny.
Więc robisz tak. Idziesz do Urzędu Skarbowego. Potem wykupujesz OC i z tym idziesz rejestrować. Ale nawet jak auto sprzedasz to Fundusz Gwarancyjny Cię może ścigać.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: PrzemekP »

Czy samochód był majątkiem firmy? Dokładniej czy kupiłeś od spółki czy osoby fizycznej prowadzącej DG. Jeśli od tej pierwszej, nie musisz się martwić US. Jeśli od osoby fizycznej mającej działalność musisz się dowiedzieć, czy auto było własnością firmy. Jeśli było, nic Ci nie grozi. Jeśli nie, składasz czynny żal i opłacasz jednocześnie te 2%.
W kwestii OC - Twoim problemem będzie kara od UFG za brak OC jeśli auto nie miało w momencie kupna 40 lat lub opinii.
Kolejny nabywca w dniu zakupu musi wykupić polisę OC i opłacić 2% PCC od waszej umowy.
Pozdrawiam
www
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kara od UFG będzie, albo nie będzie. Żeby dostać tą karę to trzeba mieć pecha, nie znam nikogo kto by ją dostał, a znam trochę ludzi, którzy nie płacą OC. Tylko nie trzeba się samemu podkładać. W zależności jakie auto i jakie właściciel ma zniżki to 3000 kary za niepłacenie za OC przez trzy lata może wyjść taniej niż opłacanie składki. A podkreślam wcale tej kary nie muszą dawać.
Syrena 104, Syrena Bosto
Marcinrak13
Posty: 16
Rejestracja: 2011-06-27, 17:25
Lokalizacja: Lwówek

Post autor: Marcinrak13 »

Jest jeep comanche 2.8 v 6 pickup super auto szkoda mi go sprzedać ale mięć 5 samochodów i żaden nie odrestaurowany i tylko na nie patrzeć wiec jak bym go sprzedał to bym ukończył moja sarne. bede czekał na dalsze wpisy na ten temat może cos sie da z tym zrobić żeby nie płacić kar. Jak będę miał czas to wrzucę zdjęcia tego autka. pozdrawiam
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

nie da sie zrobic by niepłacic... dupna zapłacisz i tyle...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

No to jak taki potwór 2,8 to i tak pewnie byś przez te trzy lata musiał zapłacić za niego te trzy tysiące. Ale może Ci się uda, że nikt tego nie zauważy. Najczęściej UFG przywala karę jak kogoś złapie policja na drodze, albo jak pójdzie rejestrować auto bez OC i się sam podłoży. Co jakiś czas pojawiają się sensacyjne artykuły prasowe, że UFG wyszukuje samochody bez OC i nalicza kary, ale osobiście nie znam kto dostał karę podczas takiej akcji.
Aha, ta kara 3000 zł to jest dla samochodów osobowych, dla motocykli jest chyba 400 zł, a najwięcej jest dla autobusów.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

jeśli chodzi o skarbówkę to sie nie martw bo oni nawet od setek nie naliczą zbytnio zapłacisz ze 30 zł i tyle a co do oc to sam mam pytanie ; ja 2 lata temu opłaciłem oc na rok za swoją syrenę później po roku wycofałem , i w tym roku po zkończeni 40 lat spowrotem opłaciłem oc czy fundusz gwarancyjny może sie do mnie doczepić o ten rok przerwy ?? dodam że przy wykupywaniu ostatniej polisy syrena miała skończone już 40 lat
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ty miałes oc:) jezeli oplaciłes wszystkie raty to ono z urzedu przedluylo sie na kolejny rok, co najwyzej moze cie firma ubezpiecziowa scignac za lodsetki
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

ale to nie tak bo ja wykupiłem oc na rok 2010 w jednej firmie , i później w grudniu wycofałem
i nastepnie opłaciłem na rok 2012 w innej firmie ale po skoniczeniu 40 lat i zostaje rok 2011 zawieszony kiedy samochód nie miał nigdzie oc a nie wspomnę już o 18 latach do tyłu bo wcześniej nie było opłacany od 92 roku
ODPOWIEDZ