Co oznacza przekreślony dowód?

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Co oznacza przekreślony dowód?

Post autor: michalalex »

Witam, mam pytanie co oznacza przekreślony dowód rejestracyjny? Nie ma obciętego rogu, ani żadnych pieczątek, że wyrejestrowano. Każda strona jest przekreślona na krzyż niebieskim długopisem. Ostatni przegląd 1982. Gość od którego kupowałem twierdził, że była wyrejestrowana, ale wiadomo że różne rzeczy robili w tamtych czasach.
Nie chciałbym, żeby się okazało, że druga taka jeździ po Polsce i żebym miał kłopoty, bo dokumenty są od innej Syreny. Czy mogło być tak za PRL, że ktoś mógł mieć dwa dowody np. że przy przerejestrwaniu nie zabierali dowodu tylko skreślali i oddawali? Tak jak dzisiaj oddają stary dowód osobisty tylko z obciętym rogiem.
Będę moją wkrótce rejestrował, a trochę mam obawy. Niby papiery w porządku, ale jak rzeczoznawca robił opinię to miał jakieś podejrzenia, że numer był przebijany. :evil: Chodzi mi o to, czy mogłoby się zdarzyć, że jest druga z takim samym numerem ramy zarejestrowana. :F
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

robisz kolekcionera? nie łatwiej by było zabytka?

przekreslony dowod oznacza uniewaznienie go... czyli najprawdopodobbniej wyrejestrowanie...

sprawdz w cepiku cy taki numer ramy jest ubezpieczony
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Robię zabytka. Napisałem opinia, bo trzeba opinię dołączyć do białej karty jak się samemu robi. A skończyło się na tym, że rzeczoznawca zrobił białą kartę w cenie opinii. Wykorzystał dane z tej karty, którą mi wysłałeś i którą sam sobie zrobiłem. Coś tam dodał o badaniu organoleptycznym. Zrobił zdjęcia podwozia, które wyszły najładniej, bo spód jest cały zakonserwowany i widać nowe przewody hamulcowe i paliwowe :grinser A obdzwoniłem wszystkich rzeczoznawców w Krakowie i okolicach. Okazuje się, że większość z nich chciało mnie oszukać i twierdzili, że wszystko muszą sami zrobić :klnie i jeszcze liczyli sobie zwykle powyżej 500 zł.
Tak czy inaczej Syrena została wpisana do ewidencji. Teraz mnie czeka wizyta w wydziale komunikacji, przegląd i rejestracja. Chciałbym uniknąć niespodzianek w WK.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale nietrzeba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Moim zdaniem rzeczoznawcy to w wielu przypadkach oszuści i naciągacze. Nie dość, że tak naprawdę nic nie robią to jeszcze opowiadają, że się muszą napracować. Na szczęście trafiłem w końcu na konkretnego człowieka, który zgodził się przybić pieczątki za najniższą cenę jaką powiedzieli inni za opinię. Możliwe, że mu się po prostu nie chciało robić tej opinii :smiech
Za to nie mogę niczego złego powiedzieć na panią w urzędzie konserwatora w Krakowie. Przyjęła, tydzień czekałem i gotowe. Wszystko w miłej atmosferze, żadnych "nie da się".

[ Dodano: 2012-08-29, 22:52 ]
Aha, jakby ktoś z Krakowa rejestrował na żółte to mogę na pw wysłać listę z cenami u poszczególnych rzeczoznawców. Obdzwoniłem wszystkich, których znalazłem w zakamarkach Google. Z tym, że pytałem tylko o opinię, a nie białą kartę. Ale jakby co to mogę przesłać moją kartę na wzór.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

czy ty nierozumiesz ze niemusiałes robic konserwatora?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

KIEROWNIK NIE PODNIECAJ SIĘ
CHCIAŁ TO ZROBIŁ KONSERWE I MA :P
kombi
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

motonita pisze:czy ty nierozumiesz ze niemusiałes robic konserwatora?
Nie powiesz mi chyba, że żeby zarejestrować pojazd jako zabytkowy nie potrzebna jest wizyta u konserwatora zabytków??? Chodzi mi o rejestrację na żółte tablice jako zabytek, a nie pojazd kolekcjonerski lub historyczny.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

potrzebna ale bez koniecznosci expertyzy rzeczoznawcy)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

To to jest jasne, ale powiedzieli mi, że jak sam robię białą kartę to jest konieczna opinia rzeczoznawcy w załączniku. A skoro miałem gotową białą kartę to dogadałem się z rzeczoznawcą, żeby tylko mi pieczątki przystawił, zamiast robić opinię.
Po za tym być może miałem coś kombinowane przy numerach. Jakby kiedyś miały być z tego kłopoty (prawdopodobieństwo 1:100000, ale zawsze) to mam wytłumaczenie, że działałem w zaufaniu do rzeczoznawcy, który jest biegłym sądowym i sporządza ekspertyzy dla sądów.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

michalalex pisze:To to jest jasne, ale powiedzieli mi, że jak sam robię białą kartę to jest konieczna opinia rzeczoznawcy w załączniku. .
okłamali cie
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Wiem, ale w wolę już jeździć niż się z nimi użerać. Na pisanie odwołań, przejazdy, znaczki i stracony czas byłbym więcej na minusie niż za to co dałem rzeczoznawcy. :x
Taka jest niestety prawda. W postępowaniu administracyjnym petent, a w cywilnym wierzyciel jest zawsze na gorszej pozycji.
A z drugiej strony oni muszą jakoś weryfikować pojazdy, które wpisują. W przeciwnym razie mógłbym przynieść białą kartę ze zdjęciami, choćby z forum, dane zmyślić, a numery nabić na innym samochodzie i bym to zarejestrował. Ale taką weryfikację powinien przeprowadzić urzędnik z urzędu konserwatora. Urzędasów jest ponad 3 razy tyle co za PRL i jeszcze odsyłają jeden do drugiego.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

nie, niezarejestrował bys.... od tego jest potwierdzenie zgodnosci, i potwierdzenie własnosci ktorym wpis nie jest
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

To potwierdzanie zgodności to się załatwia jak każdy inny przegląd :devil3 ale masz racje, że tak powinno być jak piszesz. Jak kiedyś będę rejestrował Bosto na żółte to będę się z nimi wykłócał, ale teraz mi się trochę spieszyło, żeby jeszcze w tym sezonie pojeździć i trochę dałem ciała.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

motonita masz całkowitą rację, właśnie włączyli mi moją białą kartę mojej 104-ki do ewidencji, wykonałem ją sam bez żadnych rzeczoznawców, na podstawie wzoru z Classicauto, zdjęcia także sam robiłem aparatem w komórce i karta jest przyjęta 8)
ODPOWIEDZ