Niepłacenie OC/ pojazd wyrejestrowany

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Niepłacenie OC/ pojazd wyrejestrowany

Post autor: KIEROWCA »

Witam!
Na początek sorka, że być może zadaję pytanie które już było na Forum ale jak narazie nie mam w domu neta i z wiadomych przyczyn nie mogę przeglądać wszystkich postów a więc jeśli było to byłbym wdzięczny gdybyście sypnęli linkami :ok3
Do rzeczy:
- Czy przepisy związane z ciągłością płacenia OC dotyczą także motorowerów?
- W jaki sposób można zarejestrować pojazd wcześniej wyrejestrowany, ze ściętym rożkiem???
Chodzi mi głównie o motorowery.
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Titanium
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-02-20, 18:26
Lokalizacja: ok.Warszawy(Kobyłka)

Post autor: Titanium »

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym jesli chcesz jeżdzic legalnie i jesli masz pojazd zarejestrowany musisz miec wykupione na motorower również
FSM Syrena 105L 1980r
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Titanium pisze:OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym jesli chcesz jeżdzic legalnie i jesli masz pojazd zarejestrowany musisz miec wykupione na motorower również
Wszystko ładnie pięknie tylko, że mi chodziło o ciągłość płacenia OC czyli czy mogę odkupić od kogoś motorower na który nie było płacone i normalnie go póżniej przerejestrować na siebie.
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Titanium
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-02-20, 18:26
Lokalizacja: ok.Warszawy(Kobyłka)

Post autor: Titanium »

Rozumiem czyli chcesz kupic moto bez OC, w taki razie spisujesz ze sprzedającym umowe kupna z datą X nastepnie odrazu idziesz do punktu gdzie możesz wykupic polise OC, wykupujesz ją z ta samą datą co umowa kupna, chodzi o to abys ty od pierwszego dnia posiadania moto miał OC. Nieopłacone ubezpieczenie poprzedniego własciciela nic cie nie obchodzi.
FSM Syrena 105L 1980r
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Titanium pisze:Rozumiem czyli chcesz kupic moto bez OC, w taki razie spisujesz ze sprzedającym umowe kupna z datą X nastepnie odrazu idziesz do punktu gdzie możesz wykupic polise OC, wykupujesz ją z ta samą datą co umowa kupna, chodzi o to abys ty od pierwszego dnia posiadania moto miał OC. Nieopłacone ubezpieczenie poprzedniego własciciela nic cie nie obchodzi.
Także, żebyśmy się zrozumieli- jeśli mam taki klimat, że kupuję wyrejestrowany motorower na który poprzedni właściciel nie płacił OC to wciaż mogę z umową i z dowodem iśc do PZU i wydziału komunikacji po czym normalnie go zarejstrować??? Niepotrzebny jest żaden przegląd itd. itp??? Sory, że zadaję tyle pytań ale ostatni motorower miałem w wieku 16-stu lat (Romet Kadett) i był on bez papiórów także po prostu nie jestem zorientowany w kwestii ich rejestracjii a teraz z samochodem musiałem niestety się rozstać i potrzebuję czegoś do poruszania się po drogach publicznych.
Dzięki i pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jeżeli pojazd został wyrejestrowany wcześniej to musisz zrobić najpierw przegląd techniczny,opinie rzeczoznawcy że pojazd zabytkowy lub unikatowy lub jest świadectwem epoki (oni już wiedza jak to napisac ,żeby było ok, nawet Komary tak robią) i z umową opłacasz OC ,ale najważniejsze UMOWA JAK JEST Z DATĄ 1 lipca to ubezpieczenie też z datą 1LIPCA.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jezeli wyrejestrowany to nie, pojazd wyrejestrowany nie musi miec oc, jak zarejestrujesz to zaleznie od formy rejestracji bedzie trzeba w rozny spsob opłacac OC
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

racja, pomyliłem się. Jeżeli jest zarejestrowany, ale nie ma OC ani przeglądu to wtedy daty muszą się zgadzać. Chyba ,że ma ponad 40 lat to wtedy też nie musisz opłacac OC jak stoi.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Kozak90 pisze:racja, pomyliłem się. Jeżeli jest zarejestrowany, ale nie ma OC ani przeglądu to wtedy daty muszą się zgadzać. Chyba ,że ma ponad 40 lat to wtedy też nie musisz opłacac OC jak stoi.
To żebyśmy się zrozumieli- kupuję coś sprzed 72 roku (40 lat) wtedy może być wyrejestrowany byle tylko miał papióry- dowód ze ściętym rożkiem po czym:

:::: Co do umowy dogaduję się z właścicielem ażeby pod datą zostawić puste pole;

:::: Tego samego dnia co wpiszę w umowie idę go ubezpieczyć a jeśli ma 40 lat to objęty jest zniżką jako WETERAN SZOS (bez rejestracjii na zabytkowy poprzez opinię rzeczoznawcy); Jeżeli jestem w błędzie to proszę bardzo niech mnie ktoś skoryguje;-)

:::: Co z rejestracją takiego pojazdu w urzędzie komunikacjii??? Nadal musi przechodzić przegląd??? Przyjmijmy narazie hipotetycznie, że motor jest wyrejestrowany, bez przeglądu i na zielonych blachach ale ma dowód w którym numery zgadzajął sie z tymi na ramie i silniku.

:::: W którym roku skończyły się Komary sztywniaki z silnikiem na pedały??? Interesuje mnie ten nowszy model 2328 znany także jako Komar_3 czy on także spełnia kryterium wiekowe?

Dzięki i pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

KIEROWCA pisze:
Kozak90 pisze:racja, pomyliłem się. Jeżeli jest zarejestrowany, ale nie ma OC ani przeglądu to wtedy daty muszą się zgadzać. Chyba ,że ma ponad 40 lat to wtedy też nie musisz opłacac OC jak stoi.
To żebyśmy się zrozumieli- kupuję coś sprzed 72 roku (40 lat) wtedy może być wyrejestrowany byle tylko miał papióry- dowód ze ściętym rożkiem
i tu juz zaczynasz zle....
jezeli kupujesz wyrejestrowane to jest to wyrejestowane i nie musisz miec OC.... nie wazne czy ma 25 czy 40 lat... pojazd wyrejestrowany nie może poruszac sie po drogach publicznych poniewaz został pozbawiony takich praw kropka (.)

Piszesz ze masz pojazd który ma obciety róg i nie ma OC i ma powyzej 40 lat tak? Jeżeli tak to:
KIEROWCA pisze:
:::: Co do umowy dogaduję się z właścicielem ażeby pod datą zostawić puste pole;
Możesz sobie wpisac date jaka chcesz jeżeli pojazd wyrejestrowany. Prawilnie by było z data w ktorej kuiłes... nie daj boze zemrze dziadek wnuczek sie upomnie bo to skarb rodzinny ... pokaze akt zgona z data wczesniejsza niz twoja na umowie i co wtedy?
KIEROWCA pisze: :::: Tego samego dnia co wpiszę w umowie idę go ubezpieczyć a jeśli ma 40 lat to objęty jest zniżką jako WETERAN SZOS (bez rejestracjii na zabytkowy poprzez opinię rzeczoznawcy); Jeżeli jestem w błędzie to proszę bardzo niech mnie ktoś skoryguje;-)
to juz zalezy od firmy ubezpieczeniowej indywiduanalnie.... w ustawie o ubezpieczeniach nie ma nic co by akładało na firme obowiazek dawania takiej znizki jest tylko ze daje mozliwosc... a to dwie rozne rzeczy...
KIEROWCA pisze: :::: Co z rejestracją takiego pojazdu w urzędzie komunikacjii??? Nadal musi przechodzić przegląd??? Przyjmijmy narazie hipotetycznie, że motor jest wyrejestrowany, bez przeglądu i na zielonych blachach ale ma dowód w którym numery zgadzajął sie z tymi na ramie i silniku.
Każdy pojazd silnikowy niebedacy wpisanym do ewidencji pojazdów zabytkowych musi przechdzic przeglac. Przynajmniej ja do tej pory nie znalazłem ciągu przepisów mowiacego by było inaczej. Przy rejestrowaniu pojazdu na zabytek nie wykonuje sie przegladu technicznego tylko potwierdzenie zgodności... (są na to paragrafy)
W przypadku WK ... tu może byc róznie... zaleznie co oni tam mają wpisane... ale na 90% beda chcieli zrobic to drogą pojazdu zabytkowego, ewentualnie kolekcionera-histeryka.
Jeżeli pojazd est wyrejestrowany to go na blachach nie ma... od zawsze przy wyrejestrowywaniu był obowiazek zdawania blach... była tez opcja zgubił....
Silnik jest czescia wymienna wiec numerki nie muszą sie zgadzac....
Obciety róg oznacza niewaznosc dowodu jako dowodu lecz dalej jest potwierdzeniem wlasnosci (tak mi to ktos kiedys na chłopski rozum tłumaczył)
KIEROWCA pisze: :::: W którym roku skończyły się Komary sztywniaki z silnikiem na pedały??? Interesuje mnie ten nowszy model 2328 znany także jako Komar_3 czy on także spełnia kryterium wiekowe?
Tu kolego troszeczke zamotane to jest....
Ty piszesz o modelu 2328 czyli sztywniak, pedały, i sprzegło odśrodkowe... z tego co mi wiadomo w 72 lub 74 ale tu nie mam pewnosci wiec niech moze ktos madrzejszy sie wypowie.
I o jakie kryteria wiekowe ci kolego chodzi?
KIEROWCA pisze:Dzięki i pozdrawiam
Nie ma sprawy jest opcja pomogł:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

KIEROWCA,Typ 2330 (Komar 2) czyli model z ramą tłoczoną i z zawieszeniem z tyłu ale z silnikiem na pedłąy skończył się podajrze koło 1972-73 (młodszego nie widziałem)

Natomiast model z taką samą ramą (Typ 2350, na zbiorniku Komar 3) ale z silnikiem na kopke (jakie to był wielkie wydaarzenie, silnik z rozrusznikiem typu motocyklowego :D ) rozpoczeła sie produkcja w 1971, ja posiadam z 21 maja, z 1970 nie widziałem nigdy egzemplarza.

a sztywniaki czyli modele od 230 do 2320 skończył się gdzieś też koło 72 chyba wraz z zaprzestanie produkcji tego typu silnika

jak chcesz abym to wyjaśnił dogłębniej wpadnij do mnie to pogadamy ;)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

230 ma inny silnik niz 2320...

a on pisze o automacie
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

motonita, on pisał o 2328 ale póxniej o komarze 3 więc pisąłem o komarze 3


a i tak walnąłem gafę przy 230 ;/
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Wielkie dzięki :piwo: :piwo Punkty Pomógł rozesłane :faja

:::: Komar automatic :lol: Pierwsza słyszę :devil3

Marek, chodziło mi o Komara_3 tj.
---- obudowa reflektora i sygnału plastikowa;
---- rozruch na kopniaka;
---- biegi w rączce;
---- pod siodełkiem dwie plastikowe obudowy schowków;
---- widełki przednie na sprężynach z wystającymi haczykami do montażu koła podobne jak w sztywniakach.
To chyba tyle :faja

Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

KIEROWCA, czyli modelik 2350 ;)
a co ciekawsze ten model w ciagu 5 lat produkcji podajże był poddawany paru modyfikacjom i zmianom ;) :D
to jeden z pierwszych Obrazek
mój
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ