problem z danymi w dowodzie Jawka Mustang

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

problem z danymi w dowodzie Jawka Mustang

Post autor: Tomek223T »

Mam problem tego typu. Kilka lat temu za dzieciaka dostałem Jawke od wuja. Nie rejestrowałem jej na siebie no bo po co. Teraz chce ją zarejestrować i jest pewno 'ale'. W dowodzie rej, tzn w tym starym potwierdzeniu o rejestracji, wiecie o co kaman są dane mojego wuja jeszcze za kawalera, inny adres niż obecnie. Jakie dane napisać na umowie kupna-sprzedaży? Dane z dowodu rej czy dane z dowodu osobistego wuja? Nic się zgadzać nie będzie. Czy ów wuja musiałby to wpierw wyprostować że mieszka gdzieś indziej i zmienić dowód rejestracyjny? Nie wiem jak się do tego zabrać...
Poszukuję instrukcji obsługi, katalogów części, prospektów, folderów reklamowych i innej literatury oraz emblematów autobusów Jelcz, San, Autosan, Sanos, Ikarus
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Tomek223T, wpisz dane te co masz w dowodzie rejestracyjnym bo inaczej wujek będzie musiał zmienić w dowodzie rejestracyjnym na adres obecny i dopiero Tobie to sprzeda. Ze zmianą też nie ma zbytnio problemu bo w adnotacjach mu to dopiszą ale to trzeba do nich iść i coś zapłacić. Dużo to nie jest ale zawsze coś no i ten czas zmarnowany.
macius104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-03-08, 15:53
Lokalizacja: TOMICE

Post autor: macius104 »

Miałem podobnie i też z Jawką Mustang. Kazali mi na umowie napisać adres ze starego dowodu i dopisać że adres został zmieniony na: ......i wpisać nowy. Wszystko na umowie miało być.
Awatar użytkownika
Titanium
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-02-20, 18:26
Lokalizacja: ok.Warszawy(Kobyłka)

Post autor: Titanium »

Mam podobną sprawe w jednym z moich motorowerów, w wydziale komunikacji pani powiedziała że wystarczy nawet na osobnej kartce napisac ze nastąpiła zmiana adresu napisac z jakiego na jaki i podpis własciciela sprzetu i gotowe. jednak sadze ze poprostu napisz te same dane na umowie co sa w dowodzie rejestracyjnym i gotowe
FSM Syrena 105L 1980r
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Wielkie dzięki stawiam :piwo:
Poszukuję instrukcji obsługi, katalogów części, prospektów, folderów reklamowych i innej literatury oraz emblematów autobusów Jelcz, San, Autosan, Sanos, Ikarus
ODPOWIEDZ