kupiłem motocykl ;)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

kupiłem motocykl ;)

Post autor: CyklonB »

no więc jest to przedstawiciel jedynego modelu motocykla którego osiągi porównywalne są z osiągami autobusu berliet i potrzebne jest na niego prawko kat. B a nie A... dodam jeszcze że dużo pali

wie ktoś co to za pojazd?

oczywiście jest to nic innego jak tylko

Polski Fiat 126p :lol2: :rotfl:

kosztował mnie całe 100zł i jeszcze dostałem gratis radio :mrgreen:

I teraz mam pytanko do Was orientujących się w przepisach:

- Kaszłord jest na czarnych tablicach, ile będzie kosztować przerejestrowanie go? Z tego co wiem będę musiał zapłacić za białe blachy itp.

- Jakbym go nie przerejestrowywał to czy jest możliwość wykupienia OC na nie swój pojazd? Czy koniecznie muszę być właścicielem i jednak przerejestrować?

Liczę na odpowiedź! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Jakbym go nie przerejestrowywał to czy jest możliwość wykupienia OC na nie swój pojazd? Czy koniecznie muszę być właścicielem i jednak przerejestrować?

Możesz wykupić polisę na podstawie samej umowy, bez przerejestrowania.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

aha, czyli normalnie idę z dowodem na czarne blachy, umową i mogę kupić polisę na pojazd zarejestrowany na kogoś innego i nie będzie problemów?

bo szkoda mi trochę wywalać kase na białe tablice.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Tak chyba też można. Problem zapytać brokera?
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Cinek pisze: Możesz wykupić polisę na podstawie samej umowy, bez przerejestrowania.
Ja tak jeżdżę od kwietnia. Na polisie będziesz miał napisane, zze wystawiono ją na podstawie umowy kupna. Zgodnie z prawem na przerejstrowanie auta masz miesiąc. Po tym okresie podczas kontroli policja ma prawo zabrać Ci dowód
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

siema!!!!!Porownianie malucha do motocykla jest totalnym bledem-motocykl to pojazd-jednoslad a maluch jest samochodem-dwusladem wiec to twoje nazewnictwo jest nie na miejscu.pozdro(w tej sytuacji zakpiles sobie z motocykli)
p.s. maluchy wcale duzo nie pala(6 litrow)no chyba ze silnik jest do bani i pali jak czolg.pozdro
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

waja pisze:siema!!!!!Porownianie malucha do motocykla jest totalnym bledem-motocykl to pojazd-jednoslad a maluch jest samochodem-dwusladem wiec to twoje nazewnictwo jest nie na miejscu.pozdro(w tej sytuacji zakpiles sobie z motocykli)
p.s. maluchy wcale duzo nie pala(6 litrow)no chyba ze silnik jest do bani i pali jak czolg.pozdro
Silnik 126 ma sporo wspólnego z motocyklowymi. Nie wiem iloma kaszlakami jeździłeś że wyrobiłeś sobie pogląd o niskim zużyciu paliwa. To zależy od serii maluchów, bo potrafią wciągnąć od ośmiu wzwyż - i to młode auta.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

waja pisze:siema!!!!!Porownianie malucha do motocykla jest totalnym bledem-motocykl to pojazd-jednoslad a maluch jest samochodem-dwusladem wiec to twoje nazewnictwo jest nie na miejscu.pozdro(w tej sytuacji zakpiles sobie z motocykli)
p.s. maluchy wcale duzo nie pala(6 litrow)no chyba ze silnik jest do bani i pali jak czolg.pozdro

widać malucha znasz tylko z opowiadań 6 litrów to może wyciągnąć tylko emeryt czołgając się czterdziestką, normalnie każdy kto ma kaszłorda wie że pali on conajmniej 7-8 to zależy od stylu tak zwanej "jazdy", dla mnie spalanie malucha jest kosmiczne gdyż pojazd o tej masie i osiągach spokojnie powinien zmieścić się w 3-4 litrach

przepisy też znasz chyba tylko z opowiadań gdyż motocykl to wcale nie musi być pojazd jednośladowy bo z definicji jest to pojazd "jedno lub dwuśladowy" (tak samo jak motorower!) a pojemność malucha i budowa jego silnika bardzo pasuje do określenia "motocykl", niestety osiągi odziedziczył po autobusie berliet więc pod tym względem z motocyklami nie można go porównywać

wracając do "niskiego" :crazy: zużycia paliwa - jest to legenda stworzona przez władze PRL-u aby nie było widać że kupili licencję na kolejną "kupę" (po berliecie i 125p), może na tamte czasy zużycie wydawało się niskie, w porównaniu do warszaw i tym podobnych wozideł z wirem w baku. znam dużo ludzi którzy jeżdżą maluchami i pytałem ile one palą - nikt nigdy nie poda lizby mniejszej niż 7, jeden nawet palił 12 :shock: (ale jeździł nim tjuner :lol2: więc musiał wozić 40 kilo naklejek i ogromne kapcie od BMW :ble:- pewnie stąd to spalanie :rotfl: )

[ Dodano: Wto Gru 20, 2005 2:39 pm ]
dodam jeszcze że u mnie w garażu leżały chromowane zderzaki od kaszłorda teraz sie przydadzą bo to jest rocznik '89 więc ma niestety te wstrętne plastikowe a więc pierwsze co zrobię to wstawię chromowane :mrgreen: wolałbym też piasty z szerokim rozstawem śrub ale nie będę zmieniał
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

elo!!! co do tego ze mowisz ze akurat tylko silnik malucha jest podobny do motocyklowego to twoje rozumowanie jest dziwne bo Kazdy silnik czy to czterotakt czy dwutakt jest taki sam jak w motocyklu bo jest ta sama konstrukcja a ty tutaj piszesz ze akurat ten silnik od malucha jest podobny.A na przepisach sie znam i wiem ze motocykl moze byc dwusladem jesli posiada wozek boczny.pozdrawiam
p.s. widocznie trafiles na jakies ruiny ze tyle palily.Odnosnie malucha to wiem ze potrafi spalic wiecej ale silnik w dobrym stanie spala do 6 litrow.
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

waja pisze:elo!!! co do tego ze mowisz ze akurat tylko silnik malucha jest podobny do motocyklowego to twoje rozumowanie jest dziwne bo Kazdy silnik czy to czterotakt czy dwutakt jest taki sam jak w motocyklu bo jest ta sama konstrukcja a ty tutaj piszesz ze akurat ten silnik od malucha jest podobny.A na przepisach sie znam i wiem ze motocykl moze byc dwusladem jesli posiada wozek boczny.pozdrawiam
p.s. widocznie trafiles na jakies ruiny ze tyle palily.Odnosnie malucha to wiem ze potrafi spalic wiecej ale silnik w dobrym stanie spala do 6 litrow.

Zaraz znowu będzie jałowa dyskusja. Maluch pali DUŻO, ale to zależy od serii. Wg opowiadań ludzi którzy zjeździli ich więcej ode mnie, najmniej paliły te będące wierną licencją, i nieco późniejsze. Najwięcej paliły serii E. Ja miałem jednego z wczesnych lat 80'tych, palił spokojnie 8/100 ale był dobity. Później trafił mi się zaledwie czteroletni elegant, z przebiegiem niecałych 40.000 km po lekkim dachowaniu (dosłownie wgięcie wielkości dłoni przy jednym słupku) - facet spłacał raty więc nie chciał dodatkowo się obciążać, i go sprzedał. Wówczas jeździłem Peugeotem 405 z niewydarzonym silnikiem 1.4, który wydawał mi się paliwożerny. Maluch miał być panaceum na wydatki. Palił o cały litr mniej :lol2: po wzięciu pod uwagę wygodę jaką dawał Peugeot i bagażnik malaria poszła do ludzi.
Silnik - zasada działania jest taka sama, ale maluch ma niezależnie umocowane cylindry chłodzone powietrzem. Po zdjęciu osłon wygląda niczym silnik dwucylindrowego motocykla. Innym znanym mi silnikiem o równie motocyklowym wyglądzie jest ten z Trabanta. Czasem żartuję, że Trabant to taka Jawa na czterech kołach....

Swoją drogą, zupełnie nie rozumiem dlaczego ludzie śmieją się z Trabanta a chwalą malucha - moc zbliżona, pojemność silnika prawie ta sama, ale trampuś ma przedni napęd, dobrze wyregulowany pali mniej (serio!), lepiej się zbiera, jest nieporównywalnie większy, wygodniejszy, ma normalny bagażnik....długo by wyliczać. Nie pojmuję.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Swoją drogą, zupełnie nie rozumiem dlaczego ludzie śmieją się z Trabanta a chwalą malucha - moc zbliżona, pojemność silnika prawie ta sama, ale trampuś ma przedni napęd, dobrze wyregulowany pali mniej (serio!), lepiej się zbiera, jest nieporównywalnie większy, wygodniejszy, ma normalny bagażnik....długo by wyliczać. Nie pojmuję.

_________________
No i w Trabim nie trzeba robić blacharki co dwa lata,bo jest z tworzywa.

A kolega Wajha to nie zbyt się zna na motoryzacji skoro zna silniki 2T i 4T.Jest tego troche więcej,więc radze się podszkolic zanim zabierze głos w dyskusji.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

Cinek pisze:Swoją drogą, zupełnie nie rozumiem dlaczego ludzie śmieją się z Trabanta a chwalą malucha
trabant jest lepszy, spełnia funkcję małego samochodu a maluch nie... a jak jest trabant z silnikiem polo to naprawdę super sprawa! a maluch to dla mnie zlepek wszystkich możliwych wd jakie może mieć samochód, już syrena była lepsza, myślę że jakby wprowadzili jeszcze trochę ulepszeń to by było super auto... oo przepraszam zapomniałem o jednym to był PRL :ass: a więc syrena nia miała szans na modyfikację jak wszystko inne zresztą bo przecież za komuny ulepszyli tylko dużego fiata dodając mu 100 kilo wagi i zmieniając jednocześnie nazwę na "polonez" heh najbardziej rozwala mnie to że kupili przestarzały samochód z nowoczesną budą a później zamiast wymienić to co przestarzałe - wymienili właśnie budę echh głupota nie zna granic... dobra odbiegamy od tematu - nie ulega wątpliwośc że maluch pali DUŻO, stwierdził to nawet nasz kolega posiadający malczana cabrio
A poniewaz maluch jest niezbyt ekonomiczny to zalozylem mu w kwietniu legalna instalacje GAZOWA
nawet to 6 litrów to jest DUŻO jak na wóz o takich osiągach i o takiej masie
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

::::::

Post autor: waja »

wiktor a ty nie badz taki madry bo niewkrecaj ze zanm tylko te typy silnikow-a co mialem przy tym temacie wymieniac wszystkie typy-czy cie glowa boli????!!!!!!!!!!sam nie zabieraj glosu bo masz marna technike osmieszania ludzi.
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ::::::

Post autor: wiktorR20 »

wiktor a ty nie badz taki madry bo niewkrecaj ze zanm tylko te typy silnikow
pewnie nawet tych nieznasz.Jak dlamnie to ty jesteś pozawodówce krawieckiej,więc mi tu nie fastryguj od rzeczy.Panie Mistrzu Igiełka.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

cwaniak

Post autor: waja »

tej wez nie cwaniakuj bo mnie tylko rozsmieszasz a zreszta cwaniakuj to dalej sie z ciebie posmieje i nie tylko ja :D a nie jestem po zawodowce podstwowkarzu bo skonczylem liceum ekonomiczne z maturka heheheheh wiec sie odpierdziel panie madralo.Wez sie idz uczyc czlowieku bo nie wiem po co mialbym opisywac wszystkie typy silnikow jesli chodzi o motocykl czy malucha.A co do tego czy wiem to gowno ci do tego bo NAPEWNO niewiesz a ty tylko sie domyslaszco u miem a co nie a ja wiem czego ty nie umiesz i wez sie chow po katach bo ludzi straszysz.Znowu chcesz zaczac to co niedawno bylo?????!!!!!!!!!Juz jeden taki cwaniak jak ty byl na www.ino-online.pl i z czasem wszyscy sie nim znudzili i jego glupimi wypowiedziami i to samo sie stanie z toba czyli wymrzesz jak dinozaury heheheheheheheheh.napisz cos nowego bo chce sie znowu posmiac-jak czytam twoje wypociny to poprawia mi sie nastroj i humor wraca no to czekam na nastepne twoje glupoty :D
p.s. to na jakiej podstawowce zakonczyles twoja marna edukacje?????
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
ODPOWIEDZ