nietypowa sprawa

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

nietypowa sprawa

Post autor: Pyza20 »

za około 2 miesiące mam zamiar wrócić na drogi moją 104 ale mam pewien problem bo... Syrena jest zarejestrowana na mnie i mojego świętej pamięci tatę. Mam wypowiedziane Oc bo w świetle prawa o ubezpieczeniach OC moja skarpeta to pojazd historyczny. I chciałem przed wykupieniem OC wykreślić z dowodu tatę bo pewnie będą cyrki, że osoba nieżyjąca widnieje na polisie(mam zamiar wykupić polisę w PZU) ale pinda z wydziału komunikacji stwierdziła że muszę mieć OC żeby wymienić dowód rejestracyjny bo jaką ona ma pewność, że ja nie używam tego auta na codzień no i nie mam jej zarejestrowanej jako zabytek. OC nie wezmę na siebie bo jest współwłaściciel który nie żyje a nie usunę go z dowodu bo nie mam OC...

ps. na podstawie testamentu cały majątek mojego taty dziedziczy mama czy jeżeli przedstawię takie dokumenty w ubezpieczalni, że moja mama zrzeka się współwłasności na moją rzecz i jest rzeczywistym współwłaścicielem to ubezpieczą mi samochód tylko na mnie pomimo innych danych w dowodzie rejestracyjnym?? jak to zrobić żeby miało ręce i nogi...??
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Hmmm- ja nie przerejestrowałem samochodu na siebie jeszcze, a polisę mam wykupioną na siebie i nikt się nie czepiał. To samochód ma mieć polisę i jeden wpisany właściciel styknie.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

popros o podstawe prawna rzeczy jaka ona wymaga, swoja prozbe przedstaw oczywiscie na papierze.... beda musieli odpowiedziec równiez na papierze... a tego sie nie odwaza...

jak bedziesz miał wszystkie formalne papiery niemoge ci odmowic z samego powodu oc...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ