Jaki olej do mieszanki

(silnik, skrzynia)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

A po co. :D Jak pokopci to nic jej nie będzie najwyżej dobrze się przesmaruje. Wlewaj te 10l wachy i litr mixola i w drogę i będzie ok.
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

Ja nie raz lałem olej silnikowy od 4 ro suwów i mieszałem z benzyną i było ok. Po co zaraz wylewać. Już lepiej dolac tego miksolu, 12 l benzyny i trochę więcej oleju nie narobi nagaru bez przesady, to nie skomputeryzowany silnik z piezo wtryskiwaczami.....
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Z Syreny musi się kopcić, pięknie to wygląda :D
aster22
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-11-06, 09:43
Lokalizacja: morag

Post autor: aster22 »

no teraz to ona podymi troche jak bedzie miala i prawidlowy olej i ten 15w40.Ja tam doleje 10 litrow mieszanki plus litr oleju do dwusuwow i potrzacham syrenka i nic jej nie bedzie ,bedzie chodzila ,taka mam nadzieje,szkoda 12 litrow wylac,ona to przepali chyba
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

aster22, Przepali bez problemów.
aster22
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-11-06, 09:43
Lokalizacja: morag

Post autor: aster22 »

retrocar pisze:No tak, trochę się kolega pośpieszył. Ale jak Ty się chłopie uchował, skoro jesteś z 77 roku nie mając do czynienia z dwusuwem. Myślę, że przy tankowaniu większej ilości paliwa można będzie dolać po 1 litrze tej Twojej mieszaniny i się nic nie powinno stać. Ale lepiej właśnie pozostawić to ustrojstwo do innych celów. Pozdrawiam...
He he ,my przez 12 lat mielismy zaporozca,a tam tylko z ojcem w garazu wlewalem pieknie pachnaca niebieska benzyne 78 oktanow,a z 2 suwami nie mialem kontaktu wczesniej hehe :piwo:
doleje wahy z miksolem i powinna chodzic hehe :piwo:
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

marcin459 pisze:NIE!! Nie wolno. Lej zwykły miksol.
TAAAAAAAAK, kurde, wolno. Można lać nawet ATF 2, GTX Magnatec 5W/40, Hipol rozcieńczony ropą i inne. Obecnie jeżdżę na oleju Lux 10, bo jest najtańszy.


Do wszystkich maniaków i ortodoksów Mixolu: czymże jest ów preparat, jak nie meszaniną nieuszlachetnionego oleju silnikowego, oleju napędowego, dodatków przeciwdetonacyjnych i rozpuszczalników?...


Dla ciekawskich: ja wyjeździłem jakiś czas temu 2 litry Selektolu i nic się nie zmieniło poza zapachem z rury - kałuże oleju były w skrzynkach korbowych. Jazda była ta sama.

Ale jak wlałeś 15W/40, to nie widzę powodu by się czegoś obawiać, a tym bardziej, by podjudzać ortodoksów do krzyków. "Spj, a raczej jeździj spokojnie. ORMO czuwa".

[ Dodano: 2012-04-02, 20:30 ]
Lesiu pisze:aster22, ten olej co wlałeś jest mineralnym olejem silnikowym do silników czterosuwowych. Do dwusuwów do zrobienia mieszaki z paliwem stosuje się oleje takie jak podał tom2212.
Nooo, na przykład takie, chociaż do tego różowego, to bym nie był taki pewien, bo jest on tak rzadki, że chodzone dwusuwy potem głośniej pracują, a na dodatek wszystko ten olej wypala i wymywa. Potem jeszcze mogą pierścienie być parę setek za luźne, będzie się to uklepywać, dostanie większych luzów... Lepiej dać gęstszy olej, jakiś zwykły z LIDLA, który pozapycha co nieco i który naniesie grubszy film.

[ Dodano: 2012-04-02, 20:33 ]
tom2212 pisze:wylej i wlej nową mieszankę
:zdziwko Tomek, ja wiem, że masz teraz dużo na głowie, dziecko - wiadomo - robota, braki snu, ale nie pisz takich absurdów, bo mnie aż trzepie :F

[ Dodano: 2012-04-02, 20:38 ]
marcin459 pisze:Kup 15 litrów benzyny wlej mixolu 1,5 litra wlej do tego zbiornika i poganiaj kucyki.
Na 15 litrów leje się pół litra. Półtora litra oleju leje się na 45 litrów benzyny... Ja wiem, że ten dwusów i taką proporcję przepluje, ale, ludzie, nie opowiadajcie bzdur! To co nalał to jest dobre! Ja tak całuy czas jeżdżę i jakoś mi się nic nie dzieje z autem! Ostatnio nalałem Mixol po rocznej przerwie, bo znalazłem na śmietniku 1,5 litra starego Mixolu. Silnikowi nic nie jest, wydech się nie zatyka, wszystko jest OK.

[ Dodano: 2012-04-02, 20:41 ]
Lesiu pisze: Wlej nowego paliwa z mieszanką a tę własnej roboty zostaw do mycia czegoś.
:???: :???: :???:Chyba dupy...

[ Dodano: 2012-04-02, 20:45 ]
"młody", informuję Cię, że nagar ma się tworzyć i osadzać na różnych powierzchniach, aby doszczelniać całość. Oczywiście, jego niepożądaną nadmierną ilość należy usuwać, ale trochę musi go być.

[ Dodano: 2012-04-02, 20:49 ]
Ojjjjjjjjjjjjj, jakie tu dzisiaj wszyscy bajki piszą...
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

zzr2320 pisze: Lesiu napisał/a:
Wlej nowego paliwa z mieszanką a tę własnej roboty zostaw do mycia czegoś.


??:Chyba dupy...
Natan, wisisz mi pół rolki klozetowego...tak śmiechem parsknąłem, że aż ścianie się oberwało, a o moniturze nie wspomnę :P
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Natan, wisisz mi pół rolki klozetowego...tak śmiechem parsknąłem, że aż ścianie się oberwało, a o moniturze nie wspomnę :P[/quote]

No przecież chłopie, jak ja czytam takie pierdoły, które wypisują wykształceni dorośli ludzie, to ręce opadają, a pukiel sam rośnie...
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Jeśli bardzo duzo ludzi jeździ na LUXie to uważam, że kazdy olej silnikowy sie nadaje.
Oczywiście zgodnie ze sztuką powinien być olej do dwusuwów, najlepszy w kategorii jakość/cena jest chyba semisyntetyk 2T z Orlenu.
Ale jak ktoś jeździ na oleju 4T lub na oleju do... niczego (Lux) i Syrena daje rade to spoko. Widocznie ma dużą tolerancję na jakość oleju. Moze z uwagi na wysoką zawartosc oleju w mieszance. Przeciez obecnie (we współcześniejszych silnikach) najczęściej się stosuje 1:50.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Yanosik pisze:Oczywiście zgodnie ze sztuką powinien być olej do dwusuwów, najlepszy w kategorii jakość/cena jest chyba semisyntetyk 2T z Orlenu.
Tego, to nawet ja bym nie lał na dłuższą metę. Napisałem wcześniej, co ten olej wyrabia w przedwojennej konstrukcji.
...po prostu Zipa
aster22
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-11-06, 09:43
Lokalizacja: morag

Post autor: aster22 »

Ale bajera poszla hehe.Ale tak na powaznie,to jak do tych 12 litrow benzyny wlalem 0,3 l.oleju 15w40 ,to jak teraz mu doleje 10l benzyny zmieszanych z litrem 2T z orlenu to na pewno syrena bedzie jezdzila i nic jej sie nie stanie,najwyzej troche pokopci,prawda? :piwo:
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tak prawda :piwo:
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

nic sie chlopie ie przejmuj ze wlales zwykly" olej... zalej tylko troche benzyny z "mixolem" i w droge.... ja lalemnieraz na 10litrow benzyny litro silnikowego 4t jak chcialem zrobic zaslone dymno. i bylo gites. slabsza byla troszke i tyle..przepa;a;a jak zloto..... tyle co ty nalalaes to nawet nie poczuje..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Co wy tutaj znawcy zasrani wypisujecie !
Oczywiście, że należy rurką gumową (igielitową itp) przez wlew paliwa ściągnąć to co zostało nalane z tym olejem do czterosuwów !! /zasysamy ustami i można się napić trochę/.
I nalać nowej mieszanki z Mixolem lub Lux-em.
A to co będzie sciągnięte postawić na 2 tygodnie w spokoju i potem ściągnać nie poruszając kanistrem do jakiegoś innego pojemnika, zostawiając jednak na dnie tak z 1,5 litra--żeby ten olej do 4-T pozostał sobie na dnie nierozpuszczony. W ten sposób odzyskuje sie jakoś tę benzynę.
OLEJE DO CZTEROSUWÓW MAJĄ SŁABĄ ROZPUSCZALNOŚĆ W BENZYNIE (oprócz niektórych --np. Superol).
Oleje do 4-T dają nagary w silniku 2--T , przykładowo nagary w rowkach pierścieni. Piszecie że nic się wam nie stało gdy tak pojeździliście. Guzik prawda ! Pościeraliście pierścienie i gładź cylindra. A że silnik chodzi nadal to nic nie znaczy.
Wiecie że ja lubię różne prymitywne rozwiązania i sowieckie metody------ale w tym wypadku ŻADNEJ TAKIEJ PARTYZANTKI.

To forum jednak zeszło na psy całkiem. Młodzi ludzie chowani na internecie i maryśce nie mają już "czuja" bo brak im wiedzy ogólnej. Niedługo będą wsadzać palec do ogniska......
ODPOWIEDZ