Zachowanie Blach

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Korbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 43
Rejestracja: 2006-09-22, 21:34
Lokalizacja: Poznań

Zachowanie Blach

Post autor: Korbek »

Witam

Niebawem nabędę nowy pojazd [motocykl] ja jestem z poznania a motocykl jest zarejestrowany na Jarocin. Czy muszę zmieniać blachę czy mogę ją sobie zostawić tylko w urzędzie przerejestrować go na siebie i potem ubezpieczyciel wiadomo. Ile trzeba zapłacić za taką motocyklową blaszkę na dzień dzisiejszy?
Z Drogi śledzie
Weteranka jedzie

Skoda 105L 1978
Awatar użytkownika
szymoniec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 428
Rejestracja: 2007-02-27, 19:28
Lokalizacja: Łękołody

Post autor: szymoniec »

Nie ma możliwości pozostawienia starych tablic, jeżeli pojazd był zarejestrowany w innym urzędzie, lub tablice są innego niż obecnie obowiązujący wzoru. Możesz napisać oświadczenie o zagubieniu blachy i mieć ją na pamiątkę. :)
Tablica motocyklowa to 40 zł.
Pablo105Lux
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-10-28, 10:37
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Pablo105Lux »

Kupiłem niedawno Komara z 1975 roku ze starą tablicą rejestracyjną (zielona tabliczka, białe litery) spisałem umowę k-s, przepisałem na siebie OC i planuję zrobić przegląd. Nie będę Komara rejestrował w Wydziale Komunikacji. Mam zachowane stare tablice. Z wieloma swoimi autami tak robiłem, znajomi tak robią.
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

Pablo105Lux pisze:Kupiłem niedawno Komara z 1975 roku ze starą tablicą rejestracyjną (zielona tabliczka, białe litery) spisałem umowę k-s, przepisałem na siebie OC i planuję zrobić przegląd. Nie będę Komara rejestrował w Wydziale Komunikacji. Mam zachowane stare tablice. Z wieloma swoimi autami tak robiłem, znajomi tak robią.
Nikt Cię do tego nie zmusi.
termin rej po zakupie 30, dni, zgłoszenie do US 14 dni.
W chwili kontoli policyjnej jest za to określony mandat.
Jednemu uda się uniknąć, drugiemu nie. Ważne, ze płacisz OC bo tu już nie ma żartów.
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

zielarz, podeprzyj swoją wypowiedź jakimiś przepisami.
Owszem jest 14 dni na pójście od US(tutaj można karę zarobić) i 30 dni na wizytę w WK, ALE nie ma przewidzianej żadnej kary jeśli tego nie zrobisz.Policja też nic ci nie może zrobić, dopóki masz w dowodzie miejsce na przeglądy.Jak ci się miejsce skończy i na SKP ci zrobią na osobnej kartce to już tego policja nie respektuje i ci dowód wezmą i mandat za brak przeglądu.
Jedyny problem z nieprzerejestrowaniem zaczyna się w przypadku nawet stłuczki.Ubezpieczyciel będzie się chwytał ostatniej deski żeby nie wypłacić odszkodowania!
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

z przeglądem na kartkach jest tak: jest respektowany 30 dni od wydania, ale w praktyce wygląda to tak, że jest respektowany przez policje do końca ważności, a jedynie go nie przyjmą w urzędzie.
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

syreniarz1992, no właśnie w urzędzie jest respektowany- ostatnio nawet się pytałem policjantom z drogówki i pani z WK i w stacji kontroli pojazdów- ta kartka jest tylko dla WK żeby przy wymianie dowodu/przerejestrowaniu mogli wbić przegląd w nowy dowód
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

A jeśli przegląd mam robiony 20 maja 2011 roku na kartce bo nie mam wolnych miejsc to czy teraz wymienią mi dowód na nowy bez robienia nowego przeglądu?
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

marcin459 pisze:A jeśli przegląd mam robiony 20 maja 2011 roku na kartce bo nie mam wolnych miejsc to czy teraz wymienią mi dowód na nowy bez robienia nowego przeglądu?
Miałem taką samą sytuację, poczekałem aż skończy się przegląd i pojechałem do stacji kontroli na nowe badanie, diagnosta starą kartkę wyrzucił i dał mi nową, z tym wszystkim udałem się do WK i dostałem nowy dowód :grinser Nikt nic nie mówił, że nie ma ciągłości przeglądów czy coś, bo teoretycznie wychodziło, że przez rok go nie miałem :P
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

MaSa pisze:syreniarz1992, no właśnie w urzędzie jest respektowany- ostatnio nawet się pytałem policjantom z drogówki i pani z WK i w stacji kontroli pojazdów- ta kartka jest tylko dla WK żeby przy wymianie dowodu/przerejestrowaniu mogli wbić przegląd w nowy dowód
tak jak koledzy niżej piszą. Chociaż w sumie empirycznie w urzędzie nie sprawdzałem, bo nic nie przerejestrowywałem.
ODPOWIEDZ