michalalex - Moja Syrena 104

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Właśnie obejrzałem ten gaźnik i jakiś dziwny jest. Nic nie śmierdzi, w komorze pływakowej też nie. Zero jakiegokolwiek brudu. Nie ma śladu oleju. Śrubki jak nowe, czyściutkie. Ta śruba ze sprężynkom jak świeżo nawet nie po cynkowaniu, ale po chromowaniu. Wszystkie śruby nie odkręcane, bo łby są nieodkształcone.
Ale co odkryłem niestety ośka przepustnicy ma luzy :klnie I tak pójdzie do regeneracji. Mam podejrzenie, że to jest odrzut z produkcji. Podobno tak robili, że rzeczy, które nie nadawały się do montażu szły jako części zamienne.
Gdybym zapłacił za ten gaźnik 200 zł, albo 300 to bym pomyślał, że był picowany przez handlarza oszusta. Nawet nowy gaźnik od samego leżenia w garażu i kurzu się ubrudzi. Ale jak ktoś sprzedaje gaźnik z pompą za 20 zł to jest poza jakimkolwiek podejrzeniem. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przecież mył gaźnika, wymieniał śrubki i potem sprzedawał za 20 zł i to z pompą paliwa!
W każdym razie jeżeli to jest rzeczywiście odrzut to te nówki z Allegro też mogą być wadliwe.
Kupiłem za to jeszcze dużo innych drobnych gratów, m.in. przełączniki świateł z różnych okresów. Będzie o czym napisać w historii Syren i Warszaw.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

michalalex pisze:Kupiłem za to jeszcze dużo innych drobnych gratów, m.in. przełączniki świateł z różnych okresów. Będzie o czym napisać w historii Syren i Warszaw.
====Zapraszam więc do mojego "bloga" o tablicach rozdzielczych. :ok3 :piwo

Pzdr
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Żeby nie było ramka atrapy jest kupiona i założona.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

michalalex, zrezygnowałeś z bagażnika dachowego ?
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Zdjąłem, bo śrubki przy nim zaczęły korodować i boję się, że się całkiem zniszczy, a był nieużywany. Jak będę jechał na jakiś zlot - mam nadzieję w przyszłym roku do Bielska, a może jeszcze coś po drodze to założę i na dach walizki, a do bagażnika narzędzia i części.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

michalalex, zmień śruby na nierdzewne :)
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Zmień koniecznie Avatar bo po remoncie jest świetna. Mi bez bagażnika podoba się bardziej. Co z deklami na koła? Masz już?

I na koniec ,proszę wklej koniecznie zdjęcie mocowania lusterka zewnętrznego. Fascynuje mnie.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Dekle już prawie miałem i... zrobiła się burza i licytacja się zakończyła. A był komplet naprawdę ładnych za grosze. Myślałem, że :fire

Lusterko było prowizorycznie zamontowane na przegląd w dziurze na antenę na podszybiu. Ale muszę to zmienić, bo mało widać, słupek zasłania pół lusterka, więc nie ma sensu zdjęć robić. Teraz chyba dam na błotnik. Miałem tak od początku robić, ale trochę szkoda było wiercić. Pewnie trzeba będzie, choć wciąż mam nadzieję, że trafię gdzieś Galmota za fajną cenę.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

michalalex, ramkę na rejestrację to już mogłeś metalową z stali nierdzewnej zamontować.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

michalalex pisze:Dekle już prawie miałem i... zrobiła się burza i licytacja się zakończyła. A był komplet naprawdę ładnych za grosze. Myślałem, że :fire

Lusterko było prowizorycznie zamontowane na przegląd w dziurze na antenę na podszybiu. Ale muszę to zmienić, bo mało widać, słupek zasłania pół lusterka, więc nie ma sensu zdjęć robić. Teraz chyba dam na błotnik. Miałem tak od początku robić, ale trochę szkoda było wiercić. Pewnie trzeba będzie, choć wciąż mam nadzieję, że trafię gdzieś Galmota za fajną cenę.
Musisz polować. Ja miesiąc temu kupiłem galmota za 50zł z wysyłką- ładny, kompletny. I co ciekawe dosyć długo wisiał na allegro.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Lesiu pisze:michalalex, ramkę na rejestrację to już mogłeś metalową z stali nierdzewnej zamontować.
Myślałem, ale te z nierdzewki to są podkładki i tablicę trzeba by było dziurawić, a tego chciałem uniknąć. A do tej ramki zawsze mogę wsadzić czarne blachy, których tym bardziej nie chcę dziurawić. Skoro i tak tablice współczesne to ramki też mogą być.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Polowałem ostatnio na Galmota. Kolega mi podrzucił link. Zaczęło się od 10 zł, a skończyło na czterdziestu kilku za pordzewiałego grata z pękniętym szkiełkiem. W ostatnich sekundach kilku snajperów. Ciekawi mnie jak to wychodzi, jeżeli kilka osób korzysta z programów aukcyjnych. Chyba ten co daje najwięcej wygrywa, czy może któryś jest najszybszy?
W każdym razie dzisiaj sobie przerobiłem lusterko, które widać na wcześniejszych zdjęciach, zamontowane w dziurze po antenie. Razem z Syreną kupiłem uchwyt lusterka (oczywiście samo lusterko oderwali wandale z Łodzi).
Obciąłem lusterko w miejscu, gdzie było gięte, zastrugałem, nagwintowałem i na samym końcu troszkę naciąłem bardzo cienką tarczą. Wkręciłem do plastikowej kulki oryginalnego mocowania zagwintowany koniec. Od drugiej strony kulki zalałem żywicą (stąd nacięcie). Jest to zabezpieczenie przed wandalami, żeby się nie dało tak po prostu odkręcić. Dałem nowe śruby, bo stare miały odkształcone łby na śrubokręt płaski.
Lusterko kosztuje nowe 10 zł (chińskie), narzynka M10 kilka złotych (pękła w którymś momencie, ale gwint już był wystarczający) i uchwyt w cenie Syreny.
Jak się Wam podoba?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

michalalex, jest git, jak u mnie :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jeżeli nie zalezy Ci na oryginalności to jak najbardziej :ok3
ODPOWIEDZ