michalalex - Moja Syrena 104

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja u siebie w nominalnym mam podobnie tłoki opisane.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Wreszcie zrobiłem te listwy, nie wyobrażam sobie teraz jak mogło ich nie być :D

[ Dodano: 2013-05-03, 21:10 ]
Zdjęcie w sepii, ale listwy widać...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Szkoda,ze czekoladek nie masz....Odbierz PW

A i napisz mi też nr tel.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Czekoladki na pewno będą, ale jak trafię jakieś ładne klosze w cenie do 20 zł/szt. Nie chcę się wykosztować teraz na lampy za 300 zł, a zaraz ktoś to zacznie dorabiać po 15 zł :smiech Cenami rządzi rynek - handlarze dyktują kosmiczne ceny, to znajdą się sprytniejsi i zaczną dorabiać. To kwestia czasu.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

===Profesjonalna robota :ok3 Hardkorowo zero ściemy :piwo:
michalalex pisze:handlarze dyktują kosmiczne ceny, to znajdą się sprytniejsi i zaczną dorabiać. To kwestia czasu.
:::::Prawidłowe podejście.

Pzdr
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Zdjęcie z bagażnikiem dachowym. Bagażnik dostałem do dziadka, jeszcze do Skody. Niestety nie pasował. Teraz do Syreny jak znalazł. Jest prawie nieużywany, raz był założony. Mam do niego siatkę części zamiennych. Nie wiem czy dodawali te rzeczy do bagażników, czy to są części od innego bagażnika. Niektóre elementy plastikowe są wykonane jakby z trochę innego tworzywa. W każdym razie ładnie wygląda, do tego walizki z epoki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

michalalex, i jest super :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Ładna, ale brak ust i dekli na koła wali po oczach. Jak dla mnie to zdecydowanie biały dach w 104 nie pasuje .Szczególnie to tego koloru. Poprostu się nie odróżnia. To nie taki kontrast jak niebieska czy bordowa. Ale ogólnie ładnie wygląda. :) :ok3
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kozak90, stopniowo pojawią się wszystkie detale. Wujek ma mi załatwić dekle od znajomego. Z ramką atrapy będzie większy problem, ale bez pośpiechu, żeby nie dać zarobić handlarzom. Co do koloru to możliwe, że masz rację. Kiedyś jak zrobię remont z prawdziwego zdarzenia, taki jak twój, to pomaluję ją na kość słoniową, taką jak była oryginalnie. W sumie zawsze o takiej marzyłem, w czasach, gdy nie wiedziałem jeszcze jakie były modele Syren i nie wiedziałem, że te starsze były dwukolorowe. Z ulic pamiętałem kość słoniową. Tapicerka musi być koniecznie czerwona. Nie zgodzę się natomiast, że do tego koloru nie pasuje biały dach. Wg mnie dobrze, że się aż tak nie odcina. Uwierz mi, że na żywo ten dach wygląda o wiele lepiej. Ale fakt, że do 104 nie pasuje... To znaczy nam Syreniarzom to nie pasuje, natomiast większość ludzi odróżnia tylko dwa modele Syren - te z drzwiami pod wiatr i te z normalnymi. Niektórzy pamiętają, że te starsze miały białe dachy i się zachwycają takim malowaniem :>
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Plus za bagaznik dachowy :ok3 Nawet w nowoczesnych wozach sa teraz relingi chociaz najcieplej wspominam oczywiscie tamte zamykane nadstawki na dachu Malucha. Czasami trzeba przewiezc np. Jakis fotel lub szafeczke i wtedy bagaznik okazuje sie niezastapiony. Naprawde.

Dach nie pod kolur dla wiekszosci ludzi w tym mnie kojarzy sie z Cooperem. Na tej samej zasadzie wszyscy mysla ze byly tylko 104 i 105 albo co gorsza uzywaja zamiennie terminow Syrenka i Trabant. :devil3
Jak w tym demotku o Polonezie =====ja ====1965 Syrena 103.5 ======ludzie ====Syrenka. Ja 1977 Syrena 105 L po liftingu =====ludzie ======Syrenka. Ja 1983 Syrena Bosto ====ludzie ====Syrenka. :helm

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Dziękuję koledze Arturkowi za oryginalną torbę do Syreny, żółte żarówki z epoki w stylowym opakowaniu i stacyjkę, a także za miłą rozmowę przy kawie. Jak widać nie wszyscy są pazerni i chcą zarabiają na Syreniarzach :D
Zapraszam do mnie na przejażdżkę Syreną!

[ Dodano: 2013-06-28, 19:29 ]
Udało mi się kupić za 20 zł gaźnik i pompę paliwa. Pompa używana, ale gaźnik wygląda jak nowy. Przynajmniej śrubki nie noszą śladów używania, błyszczą się, wszystko czyściutkie, a przede wszystkim nie śmierdzi paliwem.
Czy używany gaźnik powinien śmierdzieć paliwem, czy po kilkudziesięciu latach zapach się ulotni? Mam stare pompy kupione na allegro, nieużywane już długo, a mimo to nie mogłem ich regenerować w domu z powodu smrodu, więc może trafiłem nie lada okazję, bo teraz kapti2 wystawiał nowy gaźnik za 300 zł.
Tak czy inaczej problemy z lewym powietrzem wchodzącym przez ośkę przepustnicy powinny się skończyć.

Udało mi się też dostać kompletny pas przedni do 104 z ramką i kratką chromowaną. Zdziwiłem się, że ta kratka jest taka ciężka. Do tego wymaga chromowania, więc na razie będzie polerowane na lustro aluminium. Wkrótce wrzucę efekty prac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 104, Syrena Bosto
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

ano wystawiłem czy te 3 stówy to drogo napisze tak może będzie drożej

a i wystawiłem jeszcze to

http://allegro.pl/show_item.php?item=3360616250

na siłe niemusze sprzedać ale zobaczymy
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

kapti2, nie bierz tego do siebie. Po prostu zwróciłem uwagę na cenę, bo nawet rozważałem czy kupić u Ciebie, ale 300 to już trochę za dużo było. Za 200 bym pewnie kupił, bo regeneracja też kosztuje. Cieszę się tylko, że udało mi się złapać okazję. Zastanawiam się natomiast czy kupiony przeze mnie gaźnik jest nowy czy mało używany, bo nie śmierdzi paliwem tylko trochę tak jak nowe buty.
Syrena 104, Syrena Bosto
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

O kurcze, teraz sobie przypomniałem, że miałem taką torbę narzędziową z moją Syreną, do tego pokrowiec na podnośnik i lejek. Wszystko gdzieś przez 25 lat wyparowało ale może jeszcze się odnajdzie. pamiętam, że nowy gaźnik za komuny kupę kasy kosztował. Na początku lat 80tych latając za częściami widywałem leżące nowe silniki w sklepach w Warszawie, ceny były porażające jak dla mnie chodzącego do średniej szkoły.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

michalalex pisze:Czy używany gaźnik powinien śmierdzieć paliwem, czy po kilkudziesięciu latach zapach się ulotni? Mam stare pompy kupione na allegro, nieużywane już długo, a mimo to nie mogłem ich regenerować w domu z powodu smrodu, więc może trafiłem nie lada okazję.
====Myślę, że to raczej nówka. :ok3 Ten zapach benzyny wietrzeje ALE nie do przesady. Mój gaźnik od Bosto z fiatowską pompką paliwa leży w piwnicy już od około 10-ciu lat niemniej w dalszym ciągu coś tam czuć. Dzieje się tak chociażby dlatego, że papierowa uszczelka komory pływakowej nasiąka mieszanką.
Zresztą co ja będę pisał ===każda używana część samochodowa wygląda na pierwszy rzut oka po prostu jak UŻYWANA część samochodowa. :devil3
Używany gaźnik zawsze jest gdzieś brudny, szczególnie dookoła wszelkich śróbek zalegać powinno takie charakterystyczne "błoto gaźnikowe", kurz wymieszany z olejem.

:::P.S.P.S.P.S ====>> A nie mówiłem, że opłaci się trochę poczekać z tym gaźnikiem??? Teraz dzięki Bogu sam też nie mogę sobie pluć w brodę, że wysłałem niesprawdzoną używkę. :ok2

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ