kupiony Aro M461 Muscel

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a wylewke na podłoge z czego robisz?? i parkiet dębowy??
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

ha ha na całe szczęście podłoga jest tylko w jednym miejscu dziurawa ale i to się zrobi
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Marek ale teraz masz szansę zrobić Aro luksusowym autem :) Przewidujesz jakieś wodotryski ... ? :)
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

widać tomuś, że się nie znasz, są wodotryski już teraz kiedy woda leci z pompy wody, są płynotryski a właściwie były jak jeszcze były pompy hamulcowa i sprzęgłowa, miałem też maseczkę błotną kiedy odkręcałem śruby od budy i sypało mi się na głowę błoto z podwozia i wogóle :smiech


mała aktualizacja, po podniesieniu tylnego mostu do góry okazało się, że nie ma w nim grama oleju, więc już wiem co tak wyło po ruszeniu, poza tym prawdopodobnie będzie przód dospawany od innej budy, może inna rama, na pewno inne mosty, skrzynia, wały i uszczelnianie silnika, a może i diesel? zobaczymy jak to wyjdzie w praniu
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

no no macie roboty z tym aro tyle co z syrenami , widzę już że buda zdjęta z ramy , dobrze ze to wmiarę prosty wóz i że remont w odpowiednim momęcie bo jak by pojeździł jeszcze ze 2 -3 lata to było by o wiele gorzej
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

moment na remont to był parę lat temu, z tego samochodu zostaną tylko drobiazgi, może silnik, reszta łącznie z mostami będzie wymieniona, prawdopodobnie po naprawie blacharskiej zostanie przeszczepiona dupa do nowego przodu, ponieważ narożniki podszybia są gorzej niż fatalne, a czy jest on prosty, syrena wydaje mi się prostsza, ale może dlatego, że nie mam pojęcia o przełożeniach w mostach, ale teraz powinno być już ok, będzie zgrana całość jak powinno być
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

marek błagam.nie róbcie z niego kombinacji....to są najlepsze mosty na świecie a wy chcecie się ich pozbyć...
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Spoko mosty będą założone później te co są, ale na razie potrzebują mega remontu, będą założone inne, wymieniona skrzynia i całkowicie wymieniona buda z przodu łącznie ze ścianą grodziową, tył po spawaniu będzie doszczepiony do nowego przodu

[ Dodano: 2012-11-02, 21:46 ]
te mosty są bez oleju, całe łożyskowanie łącznie z łożyskiem wałka atakującego skończyło się bardzo dawno temu, hamulce też się już skończyły, cylinderki do wymiany, zobaczymy jak wygląda wałek z talerzem jak rozbiorę mosty. Później będą wyremontowane jak się należy i założone z oryginalną skrzynią biegów i jak dobrze pójdzie z oryginalnym i bardzo paliwożernym silnikiem, postaramy się iść w oryginał, a na razie mosty z gaza i silnik zostaje ten sam (chyba)
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

słuchaj wchodziłeś na to forum co ci kiedyś przesłałem? Tam są goście co nam muscelach zęby zjedli.Ja sam pamiętam że dyskusję o mostach to wszyscy zgodnie stwierdzili że mosty są atomowe.Widziałem nawet dowód- gość jeździł chyba z 10 lat i po tym czasie stwierdził czy wogole ma olej w mostach.A w srodku błoto- i to też chodziło :helm
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

tak jak mówiłem te mosty wrócą do samochodu po remoncie, zobaczymy czy nie będzie trzeba toczyć czegoś pod łożyska, czy gniazda nie są wybite, a jak się uzbiera komplet na oryginał w postaci silnika, skrzynie i remont mostów, to wtedy będzie założony komplet
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Hm! ja tam może się nie znam, i lubię iść na łatwiznę, ale nie lepiej było by nabyć coś sensowniejszego nawet bez papiera, a te ( nie nie boję się mówić; zwłoki) zostawić jako części ?
Pozdrawiam i powodzenia
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

no jachu będzie prawie jak mówisz, bo z tego co zostało po rozbiórce i z kolejnego muscela powstanie mutant z dwóch sztuk i kawałka gaz 69 i silnika wołgi lub diesla z transita jeśli będzie w lepszym stanie a za jakiś czas jak uda się skompletować wszystkie potrzebne i oryginalne części powstanie w pełni poważny i oryginalny muscel
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

marek02, jak tam prace przy aro ?
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

zasypane śniegiem stoi ale zapadła zupełnie inna decyzja, w przyszły weekend przyjeżdża kolejny muscel, kompletny, w stanie o niebo lepszym niż ten, do zrobienia przekładka silnika, pospawanie progu z lewej i lakier, wszystkie mechanizmy sprawne i oryginalne, tj. mosty i skrzynia, fotele, ławki z tyłu, plandeka, plomby na liczniku, nic nie motane od nowego

[ Dodano: 2013-02-03, 18:11 ]
reszta zdjęć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Masz zdjęcie całego aro ?
ODPOWIEDZ