Pojazd nie wyrejestrowany i nie opłacany od 94r, jak ro prze

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

kolego no jak czasem masz kogos w bład wprowadzic to...

co do przegladu to jest on potrzebny przed przerejestrowaniem i nie ma nic wspolnego z ubezpieczeniem....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

tak ale odnoszac sie do moich doswiadczen motoryzacyjnych ubezpieczyciel wymagal ode mnie aktualnego przegladu pojazdu ktory to ubezpieczam,nawet wpisywana byla waznosc przegladu do polisy OC.Spotkalem sie tez z takimi sytuacjami gdzie nei chciano podpisac umowy OC bez przegladu.
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wiec to juz zrobili bezprawnie:) ja baaaardzo lubie bawic sie z takimi ludzmi co robia cos bezprawnie.... np teraz firma ktora kupiła bezprawnie dane o stanie zdrowia...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

dane o stanie zdrowia nie moga byc udzielane innym osobom jezeli ich nie upowazniles do tego.|W świetle prawa mozesz zlozyc wniosek o prwdopodobnym popelnieniu przestepstwa tzn wykradzeniu informacji,które to Tobie zwineli.pozdro
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

waja pisze:wymagal ode mnie aktualnego przegladu pojazdu ktory to ubezpieczam,nawet wpisywana byla waznosc przegladu do polisy OC.Spotkalem sie tez z takimi sytuacjami gdzie nei chciano podpisac umowy OC bez przegladu.
No to to to bezprawne, nic na ten temat nie ma w ustawie o ubezpieczeniach.
Pojazd który ma 25 lat jest zwykłym pojazdem dopóki nie otrzymamy opinii rzeczoznawcy lub nie wpiszemy do ewidencji zabytków. Dopiero 40 lat upoważnia do olewania OC bez żadnej łaski. Mnie się czepiali w WK przy wymianie dowodu rej (brak miejsca na stemple przeglądów) auto >40 lat że nie mam OC i robili łaskę z wydaniem dowodu, po krótkim przekonywaniu powiedzieli dobrze wydadzą dowód ale zgłaszają sprawę do Funduszu Gw. powiedziałem, żeby sobie zgłosili.
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

WK nie ma prawa zastraszac zgloszeniem do FG bo od tego nie są-o ile wiem zglaszaja tylko umowy kupna-spzredazy do skarbowki.
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

waja pisze:WK nie ma prawa zastraszac zgloszeniem do FG bo od tego nie są-o ile wiem zglaszaja tylko umowy kupna-spzredazy do skarbowki.

Oni nie zastraszają tylko to robią.
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

ooo to nowosc-dobra ale mam pytanie-ide przerejestrowac 125p mam nowy przeglad aktualne OC i co podadza mnie do FG ???
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

Panowie jak was czytam to porpostu ręce opadają .... Chłopak zadał pytanie więc odpwoiedzcie mu RZECZOWO KONKRETNIE a nie jeden przed drugim udowadniajcie sobie rację z zakresu wiadomości w jednym bądż drugim temacie ...

wracając do wspomnianego motoroweru ... kupujesz sobie ten sprzęcik ..... po czym NAJLEPIEJ W DNIU ZAKUPU wykupujesz polisę OC(by nie mieć problemów aby nie robić problemów poprzedniemu właścicielowi nie ubezpieczaj go w Pzu w firmie w której będziesz wykupował polisę na pojazd w razie jakichkolwiek pytan o strą polisę oc poprostu mówisz im ściemę że skończy się na dniach a Ty poprostu weryfikujesz rynek-jeśli już zdecydujesz się na konkretną firmę ubezpieczeniową proponuje ściemnić że poprzednia polisa wygasła dzień wcześniej)gdyby padało jakieś pytanie o przegląd techniczny(a niestety któś tutaj dobrze wspomniał że firmy czasem odmawiają zawarcia takowej umowy albo dodają jakąś tam zwyżkę polecam również ściemę) gdy wykupisz już polisę OC następnie robisz przegląd techniczny(oczywiście wpierw domyślam się że będziesz robił jakieś odswieżonko?) rejestrujesz pojazd na Siebie.Mam nadzieję że mój post wyjaśnił Tobie wszystko dokładnie?Ewentualnie jeśli nadal coś Cie nurtuję pytaj.
krzysosw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2011-06-25, 16:51
Lokalizacja: OSW

Post autor: krzysosw »

Dzien dobry,tak na szybko napisze bo do dentysty zaraz śmigam:(

Kolega Żuczek napisał ze nie można płacić wstecz, jest na to jakiś paragraf w naszym prawie?
Bo fajnie by było zagiąć panią/pana w pzu gdyby domagali się zapłaty zależnego:P

Tak też zrobię jak piszecie,kupie ,,złomnika''(tak trochę ten romet wygląda,ale mnie to nie przeraza... większy problem mam z Syrką i serem szwajcarskim zamiast podłogi x])

w ten sam dzień skocze podbić umowę i do jakiejś innej ubezpieczalni(polecacie coś?ja młody jestem bez zniżek,czy tam 5% za bezwypadkowość od 3lat {hahaha}) i bede 3mał kciuki aby ani mi ani ,,Gospodażowi'' nie przyszło wezwanie do zapłaty:P

Aaaa u mnie w Pzu (ostrów wielkopolski,Wielkopolska) nie wymagali ode mnie ważnego przeglądu,podbili zapłaciłem,bez stresów.

Pozdro panowie i nie nie licytujcie się więcej:P
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

Przemek pisze:Panowie jak was czytam to porpostu ręce opadają .... Chłopak zadał pytanie więc odpwoiedzcie mu RZECZOWO KONKRETNIE a nie jeden przed drugim udowadniajcie sobie rację z zakresu wiadomości w jednym bądż drugim temacie ...
Przecież Ty robisz to samo... każdy podał swoje wiadomości i tyle. Twój komentarz jest nie na miejscu :/ Idąc Twoim tokiem myślenia powinien wypowiedzieć się tylko prawnik z dyplomem rzecz jasna.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

waja pisze:dane o stanie zdrowia nie moga byc udzielane innym osobom jezeli ich nie upowazniles do tego.|W świetle prawa mozesz zlozyc wniosek o prwdopodobnym popelnieniu przestepstwa tzn wykradzeniu informacji,które to Tobie zwineli.pozdro
zgaza sie, wniosek złożę owszem jednak zabawiłem sie w detektywa dochodzac z kad wyciekły mojedane do tej firmy handlowej... i doszedłem...

Firma A bedąca na rynku ponad 20 lat u ktorej byłem "pacjentem" zyskała konkurencje w postaci Firmy B do ktorej odeszło kilka osob z danymi Firmy A.... Czynnik ludzki... Pan dyrektor Firmy A daje mi nawet pomoc prawna jezeli tylko bede chciał rusyc ten temat:)

[ Dodano: 2012-03-02, 11:10 ]
A ty krzysku idz opłac oc i po sprawie, tylko jak zaczna pytac obcinaj temat:) a z przegladem mogą cie cmoknąć;p
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Post autor: rallyfan »

Nie czytam pierdół, na moim przykładzie tydzień temu kupiłem crossa bez oc. Był piątek poprosiłem gościa żeby na umowie była data z przyszłego poniedziałku, na lajcie poszłem do ubezpieczalni w poniedziałek i ubezpieczyłem i po temacie. Motor bez przeglądu, i nikt o to nie pytał.Zawsze masz jakiś margines czasow. A z ufg to się ma kłopot jak w UK podzadzą że bez ubezpieczenia przyszłeś zarejestrować motor. I w Polsce nie jest to zbytnio ściganie bo poprzedni własciciel mojego motoru się karą za OC zbytnio nie przejął :grinser
Awatar użytkownika
Turn
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-04-08, 19:13
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Turn »

waja pisze:WK nie ma prawa zastraszac zgloszeniem do FG bo od tego nie są-o ile wiem zglaszaja tylko umowy kupna-spzredazy do skarbowki.
tego nawet nie zgłaszaja :ok3
Ogólnie rzecz biorąc mam wyebane na nowe plastiki. Preferuję Polskiego Fiata 70te lata !!
Polski Fiat 125p 1972
Polski Fiat 125p 1978
Polski Fiat 126p 1974
Polski Fiat 126p 1991
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

to ładny bajzel sie robi w Polsce ehhhh no cóż.....
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
ODPOWIEDZ