Pojazd nie wyrejestrowany i nie opłacany od 94r, jak ro prze

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
krzysosw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2011-06-25, 16:51
Lokalizacja: OSW

Pojazd nie wyrejestrowany i nie opłacany od 94r, jak ro prze

Post autor: krzysosw »

Dobry wieczór, panowie mam namierzonego Romet'a Ogar'a za cenę złomu,aczkolwiek właściciel go nigdy nie wyrejestrował i przestał opłacać ubezpieczenie od 94 czy 95r
Jest to pierwszy właściciel od nowości(89r)

Jak to zjeść aby nie narobić sobie problemów jak i aktualnemu właścicielowi?
Czy zadłużenie wynikające z obowiązkowego opłacenia pojazdu będzie trzeba pokryć?
Proszę o FAKTY

Aaa ubezpieczony w pzu.

Pozdrawiam i śmigam na mecz, 3mcie kciuki za naszych!!!przyda im sie:P
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

zeby sobie ne narobic problemow to ubezpiecz go od DATY na umowie... i ty bedziesz miec luz.. a poprzedni niestety nieiwem.. ale mysle ze gorzej juz miec nie moze;)
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

Tobie jak kupisz na umowę nic nie grozi.Nie możesz brać odpowiedzialności za kogoś, że nie płacił. Trzeba oczywiście po zakupie opłacić OC i zarejestrować. Niewiem co z właścicielem.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

teoretycznie moze dostac kare, ale praktycznie nie raz to przerabiałem i zero problemow...

ty ubeziecz z dniem kupna i swiety spokoj....

bierz rometa:) a jaki model
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
krzysosw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2011-06-25, 16:51
Lokalizacja: OSW

Post autor: krzysosw »

Ogar 200, mój rocznik czyli 89:]

Panowie zależy mi na tym aby obie strony nie miały problemów,a jak udam się do pzu ubezpieczyć na siebie to podejrzewam, ze przypomni im się o tych niezapłaconych... i mogę mieć to w Pupie:] ale tak jak mówiłem, nie chce robić problemów aktualnemu właścicielowi...
Poza tym mama uczyła : nie rób drugiemu co tobie nie miłe, wiec panowie no jak to załatwić?
Przejść się do pzu i gadać z nimi?ale podejrzewam ze usłyszę : przepisy to przepisy płac pan i tyle!
Gospodarz ma z 40 jak nie więcej, wiec podejrzewam ze zniżki tez ma,wiec coś ok 30pln na rok za tego motorowerka:] czyli 30x10(zaokrąglam,nie wiem dokładnie od kiedy nie płacone)to jest 300pln... + przynajmniej 50 za rometa to 350... a wam sie pochwale ze mojego pierwszego rometa wytargałem za 100(z papierami,do remontu oczywiście:D)

Szczerze wam powiem, im mam więcej do czynienia z polskim prawem,tym coraz mniej jestem pewien,ze moje miejsce jest właśnie tu w Polsce... bo co to za kraj gdzie ,,tępi'' się uczciwego obywatela... zenada!

A prąd ma wzrosnąć x2 od 2013 ... co za kraj T_T
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

bez przesady chłopy nie trzeba zaraz lecieć i go ubezpieczać-może ten romet stać sobie w salonie czy garażu.Myślicie że kolekcjonerzy motocykli mają wszystkie oplacone???mam już troszke doswiadczenia w tym i wiem co piszę-zazwyczaj na stary motocykl czy samochód po prostu wypowiadałem umowę OC i tyle w temacie-żadnych problemów.Jeżeli by karano za to 3/4 obywateli w PL by musieli zamknąć.Nie panikuj kolego z rometem i nigdzie nie chodz jak nie masz zamiaru nim jezdzic w dalsze trasy.Jezeli natomiast chcesz nim jezdzic to smialo go zarejestruj.W Czechach jest fajnie bo całą kolekcję motocykli rejestrujesz na jedna tablice i śmigasz którym chcesz.pozdrawiam
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
zielarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2011-09-19, 01:24
Lokalizacja: RP

Post autor: zielarz »

Nieuczciwe w tym kraju jest to, że nie jeżdząc pojazdem musimy płacić OC, nie możemy sobie go zachowac dla wnuków, no chyba że nas stać płacić kilkadziesiąt lat OC za nic.
Niestety ale za tej pieprzonej komuny było w tym wypadku lepiej, można było czasowo wyrejestrowac i olewać OC lub całkowicie wyrejestrować.
Teraz tzn za kapitalizmu lobbing ubezpieczycieli wymógł na parlamencie aby wprowadziły te durne przepisy. :klnie

To co kolega Waja pisze jest trochę grubymi nićmi szyte i niekonicznie tak fajnie może być.Może i nie przyczepią się, a może kolega mieć pecha, a może za rok zaczną robić porządki, szukać dodatkowej kasy.

Państwo też w tym roku założyło sobie, że ma wpłynąć więcej pieniędzy z mandatów czyli znaczy, że na drogach niby ma być bardziej niebezpiecznie więcej ludzi będzie łamało przepisy....znaczy państwo nic nie robi aby poprawiac bezpieczeństwo??? Bo gdyby coś robili to statystyki powinny sie poprawiać a tu taki klops :klnie Ale cel jest wiadomo inny, nie żadna prewencja tylko więcej pułapek, więcej fotoradarów, pozazdrościli strażnikom miejskim którzy krocie na tym zarabiają dla gminnych kas :klnie
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

pany nie ma co sie stresowac-po prostu najwaznijesze jest to jak kupujesz pojad czy OC ma wazne-jak tak to piszesz wypowiedzenie i tyle i fura do garazu czy strychu a jak pojad nie byl ubezpieczany tam 5 czy wiecej lat to nic sie nie stanie.jedynie jakbys nie mial OC i bys gdzies przydzwonil to wtedy fundusz gwarancyjny ściąga kasiore.Znam wielu kolekcjonerów i na prawdę oni tak samo robia-chca mieć iles tam zabytków to mają-remontują a jezdza np jednym lub dwoma które są ubezpieczone.bez paniki,rejestrowałem pannonie i iż-a 49,simsona sr2 które od najmniej 15 lat nie były w użyciu i nie było żadnych problemów.

[ Dodano: 2012-03-01, 01:42 ]
kolego zielarz oni do tego nie dojdą bo jak pojazdy były ubezpieczane z 10 no może wiecej lat temu to ile by musieli zasięgnąć do papierków-życia by im nie starczyło na to.Ile jest w spisie samochodów i motocykli tzw widma które zostaly zezlomowane ale papier zostal i co,ktos sie tym interesuje|??jezeli bys ubezpieczyl pojazd ktory ma mniej niz 25 lat wtedy moze i by sie ktos przyczepil ale jak fura ma wiecej jak 25 latek to mogą skoczyć.Jak kupujesz stary motocykl czy samochód to nie ma aktualnego OC i co wtedy???remontujesz kilka lat,rejestrujesz i cos sie dzieje???nie:) |Pany spokojnie:)
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

U mnie jak rejestrujesz pojazd to musisz pokazać OC. Bez tego nie ma mowy,żeby przerejestrować. Musi byc ważny przegląd i OC.

Pozatym przepisy mówią ,że "zarejestrowany pojazd musi posiadac OC". Niestety takie mamy prawo. Jak ma powyżej 40 lat to nie musisz mieć OC. Ale w innych przypadkach niesety taki obowiązek. A jak kupujesz cos bez OC to z datą umowy musisz ubezpieczyć i potem remontujesz nawet 20 lat i po przegladzie przerejestrowujesz. Tak mówią przepisy.
Ostatnio zmieniony 2012-03-01, 00:47 przez Kozak90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

zreszta powinno byc tak jak w |Anglii-ubezpieczenie wykupujesz imiennie na siebie a nie na auto :)

[ Dodano: 2012-03-01, 01:48 ]
pokazujesz OC aktualne jezeli bylo,a jak nie to pokazujesz wypowiedzenie umowy OC od poprzedniego ubezpieczyciela.Jezeli pojazd nie byl ubezpieczony od tam x lat to wtedy oznajmiasz ze nie bylo kontynuacji i poprzedni wlasciciel wypowiedizal a Ty kwitka nie dostales-spoko mam znajomych w urzedzie komunikacyjnym wiem co pisze.

[ Dodano: 2012-03-01, 01:50 ]
hmmm przepisy przepisami a zycie zyciem:)
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

waja pisze:zreszta powinno byc tak jak w |Anglii-ubezpieczenie wykupujesz imiennie na siebie a nie na auto :)

[ Dodano: 2012-03-01, 01:48 ]
pokazujesz OC aktualne jezeli bylo,a jak nie to pokazujesz wypowiedzenie umowy OC od poprzedniego ubezpieczyciela.Jezeli pojazd nie byl ubezpieczony od tam x lat to wtedy oznajmiasz ze nie bylo kontynuacji i poprzedni wlasciciel wypowiedizal a Ty kwitka nie dostales-spoko mam znajomych w urzedzie komunikacyjnym wiem co pisze.

[ Dodano: 2012-03-01, 01:50 ]
hmmm przepisy przepisami a zycie zyciem:)
To zależy od WK. U mnie nie załatwisz tak i już. Próbowałem z Garbusem i lipa.
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

tak warunkiem rejestracji jest wazna polisa OC-mozesz sobie wykupic polise bez problemu na kazdy pojazd mechaniczny ktory ma tablice byle jakie czy to pl czy usa czy germany.Jakby czlowiek mial tak doslownie interspretowac wykladnie prawa to by został w samych gaciach.

[ Dodano: 2012-03-01, 01:54 ]
a co jest podstawa ze Ci go nie zarejestruja-kolego idz do ubezpieczyciela,wykupujesz polise OC,robisz przeglad i rejestrujesz.Nie maja prawa Ci tego nie zarejestrowac bo pojazd spelniaq ich wymogi czyli ma wazne |OC i przeglad.

[ Dodano: 2012-03-01, 01:55 ]
bo przyjade do Ciebie i Ci pokażę że można|:P

[ Dodano: 2012-03-01, 01:57 ]
dla urzednika ktory Ci rejestruje auto on nie ma wgladu do polisy innej niz Ty masz-dla niego wazne jest czy polisa jest aktualna,sprawdza umowe,przeglad i rejestruje.

[ Dodano: 2012-03-01, 01:57 ]
bo Wam udowodnie........

[ Dodano: 2012-03-01, 02:22 ]
zapomnialem dodac ze od lutego weszly nowe przepisy i nie trzeba wypowiadac polisy OC czy tez kontynuowac polisy ktora zawarl poprzedni wlasciciel tzw |"nabytej".Polisa zawarta kasuje sie po dniu jej waznosci.
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

waja za przeproszeniem ale ty piepszysz.... (przyprawa)

kazdy pojazd zarejestrowany OBOWIAKOWO MUSI miec oc

sa od tego 3 wyjatki
pojazd kolekcionerski ( na to musisz miec papier wydany przez rzeczoznawce)
pojazd zabytkowy (wpis do ewidencji - zółte blachy)
pojazd majacy powyzej 40 lat

ten romet nie spełnia zadnego z tych 3 punktów... chłopie jak masz go na mine wpakowywac to lepiej nic nie pisz... a jak masz głupio pisac to wez siadz po przepisach i sobie poczytaj... waja ja tez mam okolo 20 motocykli i tylko jeden opłacony! ale na reszte mam poprobione albo kolekcionery albo juz zółte papiery a nie na pałe.... czytelnie napisane jest jaka grozi za to kara !! i waja nie 25 lat bo jak ma 25 lat i np cie sasiad podkabluje ze wyjechales tym za płot zarysowales mu samochod to moga ci narobic wielu kłopotów!!! nie chwal sie znajomosciami w urzedzie bo przez głupote mozesz komus problemow chlopie narobic....

krzysosw kupujesz spisujesz umowe, w tym samym dniu !! idziesz i kupujesz OC i NIE MA bata byś to zrobił inaczej, na 100% poprzedniemu włascicielowi nic nieprzyjdzie (jak w ubezpieczalni zapytaja czy pojazd jest ubezpieczony mowisz ze jest ale dogadales sie z włascicielem ze on sobie wypowie i nawet kwitka nie brałes) bierz rometa nikomu problemow nie zrobisz... ale niesłuchaj głupot typu chwalenie sie gdzies ze masz cos bez OC ... przeciez to samoboj.... w polsce WK maja taki pierdzielnik ze... po za tym czesc osob nawet nie zglasza ze sprzedali pojazd do wk... wiec nikt nie wie nic... do przerejestrowania idziez z kwitem z umowa i masz w du**e wszystko....

ale prosze was nierobcie głupot nie podkopujcie ludzi.... wiele rzeczy udaje sie... ale to wszystko przez nieduczenie urzedników!!
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

krzysosw pisze:czyli 30x10(zaokrąglam,nie wiem dokładnie od kiedy nie płacone)to jest 300pln...
nie da sie oplacic w stecz ubezpieczeia az tyle... po roku nielacenia automatycznie wygasa umwa.( terazjuz chyba nawet odrazu nie po roku) i nieda sie jej zawrzec w stecz - tak mi powiedzieli w OC jak chcialem zaplacic za dwa lata w stecz co mnie niebylo w kraju to tylko uregulowalem za jeden rok co bylo jz "naliczone" za drugi rok niepozwolili zaplacic dopiero zaplacilem za 3ten w ktruym przyszedlem do nich. cala akcja odbyla sie lat kilka temu. ipowturzyla razy kilka tak ze mam przerwy w ciaglosci po jednym roku - caly czas tasama ubepieczalnia - mowili mi zebym sie imartwil bo jak u ich kontynuuje to niezglosza do FG tak mowili.. jak bedzie niewiem.. ale minelo pare lat i jest ok.

z resztą zgadzam sie ze wszystkim z motonitą ubezpieczalem swoją syrene wlasnie z dniem na umowie wczesiej niemiala oc kilka lat. i nebylo zadnego problemu. poprzedniemu wlascicielowi nic nie przyszlo... bo niby co? taksamo moze mu przysjsc jak wogul nie sprzeda a taksamojak sprzeda. ubzpieczalnia to wpisuje do rejestru i tyle.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

motonita uspokój swoje nerwy-w ustawach jest tyle różnych kwesti prawnych ktorych to obywatele w |PL powinni przestrzegac a nie robia tego nawet nieświadomie.|Z rometem jak chce niech oplaci OC ale najpierw musi zrobic obowiazkowy przegląd.Są rózne przepisy prawne-np wiesz o tym ze prawo budowalne wymaga tego by zglaszac to ze np zakaldasz sobie kaloryfer albo zmienaisz elewacje?|?a kto to robi???nikt.Powiem tak wykladnie prawa moznaby opisywac dniami i brakloby czasu.Sasiad nie moze wymyslec sobie historyjki ze mu przerysowales auto bo jest to poswiadczenie nieprawdy za co grozi odpowiedzialnosc karna.Nie mam zamiaru sie sprzeczac a znajmosci ktore mam nie napisalem ze mi pomagaja w rejestrowaniu motocykla czu auta,po prostu mam wszedzie znajomych z lat szkolnych,proste.

[ Dodano: 2012-03-01, 18:43 ]
Dobra |Pany koncze swoje wypowiedzi,nie udzielam sie wiecej bo to nie ma sensu.pozdro
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
ODPOWIEDZ