Samoróbki

Informacje techniczne innych pojazdów.
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

A ja pokażę wam mój "wyrób". https://m.youtube.com/watch?v=ogVYv5iJU5E
Niestety już nie należy do mnie. Sprzedałem w marcu.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
fiatoman125p

Post autor: fiatoman125p »

oo prosze hehe zapisałem sobie jego zdjecia z olx tak mi sie spodobał :D bardzo ciekawy projekt :ok3
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Ciekawy i bardzo dobrze się sprawował, ale używałem go właściwie wyłącznie do odśnieżania, ewentualnie czasem do lasu wybrałem się po drzewo. Więc szkoda było, żeby stał bezczynnie, a teraz służy nowemu właścicielowi pod Krakowem :lol:
A to może jeszcze jeden projekt (obecnie też ma już nowego właściciela) https://m.youtube.com/watch?v=VjFaWpRx9Xs
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Masz talent do myśli technicznej ! tak trzymać ! :ok3 :ok3 :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
fiatoman125p

Post autor: fiatoman125p »

oj tak prawda wiec zasubskrybowałem kolege na yt :D
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Miło, że się wam podoba. Moja Syrena będzie odrestaurowana z taką samą pieczołowitością, jest te pojazdy zostały zbudowane.
fiatoman125p skoro zasubskrybowałeś mój kanał, to możesz tam zobaczyć też filmik o traktorku (cześć 1 w fazie budowy) i co dla Syreniarzy ważniejsze - odpalenie Mojej Tereni po wieluuuu latach postoju :ok2 Reszta, to filmiki z obstawy mojego ślubu :D notabene w sobotę 5 rocznica :majk
Zrobię jeszcze filmik MZ Cafe, wrzucę i ocenicie.

[ Dodano: 2016-05-16, 21:42 ]
A oto mój Cafe Racer :faja
https://m.youtube.com/watch?v=kanF5HNutfc
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
bartek62000
Posty: 12
Rejestracja: 2014-11-05, 21:42
Lokalizacja: Iwanowice Duże

Post autor: bartek62000 »

Witam ja też chciałbym pochwalić sie swoim pojazdem. Zrobiłem go jakieś 5 lat temu przejechałem sie może z 2 kilometry i stoi od tamtego czasu. Jes w nim pare żeczy do dokończenia lub poprawienia ale ogulnie jeżdzi całkiem żwawo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Jakiś czas temu chodziła za mną płaska latarka z PRL. Wczoraj kupiłem taką DOMGOS na giełdzie staroci. Na szczęście nie miała cokołu do wkręcenia żaróweczki E10. Przypadkowo miałem w domu dość mocną diodę LED , którą miałem gdzieś kiedyś zamontować w pojeździe. Zeby zrobić coś ciekawego postanowiłem ją zamontować w latarce. Diodę przykleiłem na klej superglut, oraz dolutowałem kabelki lutownicą do dachów. Taką co ma grot jak palec. Działa jak ta lala. I można kierować ruchem w nocy!.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Szukam gotowego tematu, żeby nie otwierać nowego - pod który można się podpiąć ! , a należało by też go odświeżyć !
Otóż myślę jeszcze o kabinie do piaskowania !
Sprężarka jest, piaskarka też, pozostał temat kabiny do piaskowania drobnych elementów - zaczynając od felg i jeszcze drobniejszych elementów !
Na internecie jest cała masa filmików o kabinach, ale może wywiąże się dyskusja jak na to patrzycie koledzy, jakie są wasze doświadczenia i spostrzeżenia ! Mam zamiar zrobić kabinę
1,5m dł i 0,9m szer otwieraną z przodu razem z górą czyli od strony otworów na rękawice ! Dlaczego ? a no dlatego, że taką kabinę można wcisnąć w kąt żeby zaoszczędzić miejsca bez otwierania boków ! Temat drugi muszę wykorzystać, - przystosować piaskarkę którą już mam zrobioną z przystosowaniem do obsługi kabiny ! :ok3 :zdziwko
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Hmmm
No dobra - coś podpowiem.

Korzystam z dwóch kabin. Jedna do piaskowania (otwierana z boku), druga do szkiełkowania (otwierana z przodu).
Ta otwierana z boku jest duuużo bardziej poręczna i wygodna i taką zdecydowanie polecam.
Co do wymiarów - 100x150cm to dobry gabaryt (zrobisz felgi, motocykl itp.). Bardzo ważna jest też wysokość. Kabina im wyższa tym lepsza a to dlatego, bo przy piaskowaniu jest ogromne zapalenie, wiec wieksza kubatura poprawia widoczność. Oczywiście potrzebny jest też odciąg pyłu do pochłaniacze - a jeśli odciąg to też nadmuch. Czyste powietrza musi zastępować to zapylone.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

O w pytkę, to cała maszyneria. Ja do piaskowania zamykam się w kanale. :alien
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

suchy, i oddycham świeżym powietrzem razem z pyłem !? :devil3

[ Dodano: 2018-12-07, 08:34 ]
czeresss, Cenne uwagi, tylko wytłumacz dlaczego otwieranie z boku jest lepsze ?

[ Dodano: 2018-12-07, 08:37 ]
czeresss, A jeszcze - wysokość ile sugerujesz ? 1 m ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Patent na opryskiwacz ogrodniczy :devil3

Jak wiemy okres mniej więcej od końca maja to pora wzmożonego pojawiania się różnego rodzaju zielska na działkach i cmentarzach. Każdy albo prawie każdy z pewnością posiada opryskiwacz ogrodniczy o pojemności ok. 5L.
Problemem w tego typu opryskiwaczach jest łamiąca się i rozszczelniająca plastikowa rurka - rękojeść lancy, szczególnie na połączeniu z wężykiem.
W sklepach ogrodniczych nie ma do nich pojedynczych części - przynajmniej do tych tańszych modeli "od Chinola". W poniedziałek przygotowywałem się właśnie do prowadzenia tego typu oprysku roundupem na cmentarzu, niestety opryskiwacz uległ rozszczelnieniu. Poszedłem do sklepu ogrodniczego, facet mówi jedyny ratunek to nowa kompletna lanca za 68 zł!!!
No to idę na miasto, może coś dosztukuję, jakby co to ja tu jeszcze wrócę.
==NIC PAN NIE DOSZTUKUJE, zobaczy pan, tylko kupić nową i mieć spokój.
Co w takiej sytuacji robić?
Idziemy do sklepu metalowego i kupujemy odpowiednie złączki hydrauliczne - ma być solidnie, po radziecku.
Pierwsza część musi pasować gwintem do środkowej części lancy wyposażonej w cyngiel - to jasne. U mnie było to ok. 15mm. Jest to element stosowany m.in. w instalacjach gazowych - z wielką nakrętką i umieszczonym w jej środku plastikowym ringiem. W to wkręcamy odpowiednią zaślepkę "męską" ===o ile będzie miała wystarczająco długi gwint, który się zaprze o plastikowy pierścień. Jeśli nie - dobieramy odpowiednie redukcje pod tego typu zaślepkę. Zaślepkę przewiercamy, gwintujemy na fi6, i umieszczamy w niej np. kalamitkę samochodową pozbawioną sprężyny i kuleczki albo jakiś inny metalowy króciec. Całość skręcamy na teflon, z drugiej strony nakrętki można dać jakąś cienką zeszlifowaną na płasko nakrętkę i rozklepać dla pewności.
Na kalamitkę nasuwamy oryginalny wężyk rozmiękczony w szklance z wrzątkiem, w miejscu zwężenia kalamitki skręcamy na drucik.
Koszt materiałów - ok. 11 zł nie licząc taśmy teflonowej ale to akurat zakładam, że każdy w domu albo w zakładzie pracy posiada.
Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Po prostu pomysłowy Dobromir o sorry Kierowca 😈
motomania na luzie
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Z tego co widzę to w żadnym sklepie elektrycznym nie można dostać porządnego wtyku antenowego z obudową, w której przewód by się solidnie trzymał...
...albo to ja źle szukam, no ale raczej nie ==koledzy mieli ten sam problem.
Jest tylko ta metalowo-plastikowa część dookoła której oplątuje się "włosy anielskie" z tulejką w której należy umieścić drut miedziany ze środka przewodu.
Nie ma szans, żeby to się trzymało, nawet po zatopieniu w rurce termokurczliwej. Przy wsadzaniu radia w deskę prędzej czy później napotka gdzieś opór i się wysunie, cały misterny plan w p... :fire

W związku z tym proponuję zastosowanie rozwiązania z wtyczką telewizyjną "Telmor" - wystarczy w miejsce oryginalnej tulejki mocowanej na dwie zagięte blaszki dać wtyk antenowy dla pewności oblutowując w kilku miejscach ołowiem.
Dzięki pewnemu mocowaniu przewodu w tego typu wtyczce efekt powinien być znakomity :grinser

Pzdr

[ Dodano: 2020-03-14, 18:14 ]
Proste urządzenie pozwalające na szybką diagnozę układu zapłonowego - jeśli silnik odpali to szukamy problemu w okolicach stacyjki.
Potrzebny jest długi przewód elektryczny, który podłączamy pod + akumulatora i cewki.
Dla pewności można zamontować mufę z bezpiecznikiem jak przy radiu samochodowym.
Dlaczego przełącznik?
Żeby ciągle nie odpinać klemy, inaczej ugotujemy cewkę.
Poza tym pozwala on na w miarę szybkie gaszenie samochodu - [zakładam, że sytuacja jest awaryjna, w trasie albo musimy zaraz gdzieś jechać i nie mamy czasu na rozbieranie obudowy kolumny].
Mankamentem tego typu rozwiązania jest brak możliwości gaszenia silnika przy pomocy stacyjki, zatrzymania pojazdu na jedynce. Należy wrzucić na luz, zaciągnąć ręczny, maska w górę i kliknąć przełącznik. Oczywiście posiadając odpowiednio długi przewód można przełącznik zamontować pod deską i mamy zabezpieczenie antykradzieżowe. :grinser :)

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ