Syrena 105 DarioRec

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Przyszedł czas na rewitalizacje resoru przedniego. Przekładam go kringielitem, ciekawe ile wytrzyma. To co było oryginalnie jest bardzo podobne do niego.
I nowe tulejki że starych zapasów też wyskoczyły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Przekładki będziesz dawał między wszystkie pióra czy tak jak w oryginale między 3-4 najdłuższe?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Obawiam się, że ten materiał bardzo szybko się wytrze i roztarga, to jest w zasadzie taki papier zbrojony i impregnowany....
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

oryginalnie materiałem była tektura grafitowana, także nie wiem czy trwalsze niż klingieryt. Korzystając z dobrodziejstw XXI wieku dałbym jakiś poliuretan czy teflon, ale jako eksperyment jak najbardziej warto.
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

syreniarz1992 pisze:oryginalnie materiałem była tektura grafitowana, także nie wiem czy trwalsze niż klingieryt. Korzystając z dobrodziejstw XXI wieku dałbym jakiś poliuretan czy teflon, ale jako eksperyment jak najbardziej warto.
U mnie było to coś czerwone z pierwszego zdjęcia, zachowały się fragmenty przy otworze śruby spinającej pióra, reszta, czym dalej w stronę końcówki pióra tym gorzej. Ten czerwony materiał (na zdjęciu przełamany) jest bardzo podobny budową i właściwościami do kringielitu. Myślałem o teflonie, jednak kringielit mam dostępny w pracy, dodatkowo ta grubość prawie "nie idzie" majstrom

[ Dodano: 2016-11-23, 00:25 ]
SUPER.DAWID pisze:Przekładki będziesz dawał między wszystkie pióra czy tak jak w oryginale między 3-4 najdłuższe?
Przekładki tak jak było gdy rozbierałem, pomiędzy czterema najdłuższymi piórami, jedyny tuning to podszlifowane końcówki piór. Oryginalnie odcinane na prasie miały straszne zadziory (do dołu) którymi orały pióra na których leżały.
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Resor gotowy, teraz dalej trzeba robić :) najważniejsze ze prace idą do przodu :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Marek.K. pisze:Resor gotowy, teraz dalej trzeba robić :) najważniejsze ze prace idą do przodu :)
Jeszcze trzeba go nasmarować przed złożeniem :D

Ale dostań w Gdańsku grafit, mam smar wapniowy a chciałem zrobić z niego "wypasiony" grafitowy i chyba polegnę. No może rozbiorę kilkadziesiąt baterii R20, albo wykastruję kilkaset ołówków :helm
Większość zmarów niby grafitowych to smary grafitowane, gdzie zawartość grafitu jest ułamkowa i daje jedynie kolor, a nie żądane właściwości.
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Wiadomo jak jest możliwość to lepiej zrobić, ale jeśli nie ma pod ręką grafitu. To wydaje mi się, że lepiej złożyć na dostępnym w sklepie i dokładnie owinąć niż spinać się nad szukaniem grafitu. I tak lepiej będzie niż gdyby nie smarować wcale. Lub wysmarować i tak założyć.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

A owinąć najlepiej taśmą "Denso" :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Potwierdzam. Tak zrobiłem. Ubrudzi się człowiek po same pachy ale wody nawet z karchera nie wpuści.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Resor złożony, nasmarowany, na niskobudzetowych przekładach. Pewnie narazę się wielu z Was, jednak moja Sarna nie jest egipską mumią i resor będzie niezabandażowany :>
Będzie taki jaki został wyjęty po kilkudziesięciu latach, zdrowy, tłusty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

i tez bedzie zyl kolejnych 30 lat z przebiegami jakie teraz robia syreny
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

W rękach mam dużą Glinkę i mam pytanie, bo tu nie znalazłem. Czy na srubie skuwki resoru powinna być jakaś tuleja? Skuwka ma ustalać trzy pióra resoru, jednak przy prawidłowym dokreceniu śruby delikatnie wysuwa się nit ustalajacy z trzeciego pióra. Tymczasowo dałem kilka nakrętek żeby nie uciekała. Jednak chyba coś warto tam dotoczyć. Tuleja o odpowiedniej średnicy i dlugosci zapobieganie uciekaniu skuwki i zbyt mocnemu skreceniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

DarioRec, nie miałem żadnych przekąłdek, tylko kawał druta czy śruby skręconej i tyle
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

tuleja to bdb racjonalizacja w tym miejscu. Po pierwsze będziesz mógł wyjąć tą srubę kiedyś bezinwazyjnie, po drugie nie będzie się to gięło i nie wyjdzie ten kołek ustalający. Tylko nie rób jej jakiejś turbo-pasownej, bo się zakleszczy od rdzy w pizdu.

[ Dodano: 2016-12-08, 17:50 ]
osobiście zagrzałem w swojej płaskownik do białości i po prostu to zakułem. Ale to w związku z tym, że mi się spieszyło, a nie mogłem znaleźć objemek.
ODPOWIEDZ