Polonezzzz.....

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Gość pisze: A co do trzydzwiowego to ciekaw jestem czy to była trzy dzwiowa wersja z wąskim słupkiem środkowym czy wersja coupe z szerokim słupkiem pokrytym polerowanym aluminium??
Raczej to była wersja 3-drzwiowa nie coupe :?: Niestety już go nie widze, może go sprzedali. Nie moge sobie przypomnieć, ale chyba nie miał tego aluminiowego słupka :| Jak by był na sprzedaż ty bym go pewnie kupił, trzymał się całkiem nieźle :D
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Przemek, nie ma sprawy, aczkolwiek ciężko będzie bo mieszkamy na dokładnie przeciwnych stronach Polski.

Mariusz, nie ma jeszcze czego gratulować. Jeśli ten egzemplarz sprawdzi się na drodze, to faktycznie będę miał jakiś powód do radości.
Poza tym pomyliłeś się, fotki Poloneza z kubełkami dawał inny kolega, a mój poldas jest dokładnie z 92 roku. :)

[ Dodano: Sob Gru 10, 2005 9:03 pm ]
Garbusiarz pisze:
Gość pisze: A co do trzydzwiowego to ciekaw jestem czy to była trzy dzwiowa wersja z wąskim słupkiem środkowym czy wersja coupe z szerokim słupkiem pokrytym polerowanym aluminium??
Raczej to była wersja 3-drzwiowa nie coupe :?: Niestety już go nie widze, może go sprzedali. Nie moge sobie przypomnieć, ale chyba nie miał tego aluminiowego słupka :| Jak by był na sprzedaż ty bym go pewnie kupił, trzymał się całkiem nieźle :D


Ktoś, gdzieś, kiedyś pisał (możliwe że i na naszym forum) o kradzieży takiego poloneza. Stał sobie na zwyczajnym parkingu, w żaden sposób nie strzeżony. Jeśli to ten egzemplarz to niestety, właściciel jest sobie winny.

Przy okazji - pokażesz nam swojego garba? :)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Cinek pisze:Przy okazji - pokażesz nam swojego garba?
Pokaże, pokaże tylko musze mu zrobić zdjęcia :D Jeszcze nie zrobiłem ani jednego :(
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Mariusz

Post autor: Mariusz »

Cieniek może nasze poldony to bliźniaki??
Mam poldka i wiem że auto dobrze sprawdza się w codziennej eksploatacji, dlatego nie musisz się martwić. Będzie wiernym towarzyszem może czasem kapryśnym ale wiernym. Poldek to mściwa bestia jak się o niego nie dba to fiksuje ale jak zadbasz i będziesz go traktował spokojnie bez warjactw to będzie ok.
Pozdrawiam M
P.S. Czekam na zdjęcia!!!!!
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

mp79 pisze:
Marcinek 77 pisze:na bank 77 bo sie ojca pytalem.Na polonezach sie nie znam ale mam stara umowe i tam tak pisze jak byk 77rok

sprawdzilem w internecie byl to 1 rok produkcji polonezów
Ciekawe, gdzie to wyczytałeś. Ja na stronie o polskich samochodach http://www.askl.eu.org/~luchio/index.php?cel=dost
znalazłem coś takiego:

Produkcja Poloneza ruszyła 2 maja 1978 r.

Pozdrawiam i czekam na ewentualne sprostowania.
Produkcja poloneza oficjalnie rozpoczęła się 3 maja 1978 roku, ale w okresie listopad 1977 - kwiecień 1978 pierwsze 100 sztuk prototypów nowego samochodu FSO Polonez odbywało jazdy próbne już,

takze jeżeli kolegi ojciec miał jeden z tych egzemplarzy byłby dziś "bogatym człowiekiem" :wink:

.
Mariusz

Post autor: Mariusz »

GDA FSO Napisałbyś mi jaka jest teraz cena ramek na tablice rejestracyjne plus koszt wysyłki?? pisałem kiedyś do was ale nikt mi nie odpisał
Pozdrawiam M
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

Ależ to żadna tajemnica ;) - ZAPRASZAM TUTAJ >>>
Mariusz

Post autor: Mariusz »

Dzięki
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

No dobra, pany.

Blachara budy SKOŃCZONA!! Pozostały byc może płaty drzwi i praktycznie blachy są jak nowe! Bo połowa auta to nowe blachy - błotniki tylnie, progi, po części podłużnice, nadkola, błotnik przedni, blachy belki przedniej i podłużnic przednich....Nowe blachy w postaci łat znalazły się w podłodze, bagażniku, konstrukcji wewnątrz progu, nadkolach i wielu innych miejscach.

Kurde bele, KONIEC!!!

:jupi:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Gratulacje!!!
To teraz tylko pustaki wozić :lol:
Ehhh, a ja dzisiaj nie znalazłem połówki podłogi do Kanta - co za czasy - zaraz chcą sprzedawać całą :|
Przyszedl szarlatan szuja...
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Cinek, z ciekawości. Zakładałeś blachy fabryczne czy rzemiosło. Bo jak rzemiosło, to za 2-3 lata czeka cię ta sama robota :? - z takiego rewelacyjnego materiału robią
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Niby rzemiosło ale....jeszcze nie widziałem ocynkowanych blach rzemieślniczych, nie u nas.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Może jakieś foty byś wrzucił.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

wiktorR20 pisze:Może jakieś foty byś wrzucił.
Nie chce mi się. Z aparatem w pracy jest dużo problemu, trzeba go strzec jak oka w głowie , łatwo go uszkodzić i trudno robić zdjęcia na bieżąco gdy ma się brudne łapy. Ale może później coś popstrykam.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
CyklonB
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2005-11-11, 00:17
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: CyklonB »

Cinek pisze:Nie chce mi się. Z aparatem w pracy jest dużo problemu
jak sie ma habete wielkości zasilacza komputerowego to faktycznie, na szczęście jak ja kupowałem cyfrówke to wziąłem to pod uwagę że musi być bardzo mała bo inaczej to nie cyfrówka ale połączenie wad zwykłego aparatu z wadami cyfrowego :mrgreen: razem z rozmiarem maleją koszty aparatu więc korzyść podwójna :mrgreen:
lepiej jak samochód brzydko wygląda a sportowo jeździ niż jak sportowo wygląda a jedzi brzydko...
ODPOWIEDZ