Powrót Syreną do domu - nie ma OC i przeglądu

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
RadekNet
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 82
Rejestracja: 2010-05-20, 12:26
Lokalizacja: Ire / Slask
Kontakt:

Post autor: RadekNet »

Tez mi sie pare razy poszczescilo (zeby nie bylo, ze taki swiety jestem ;) ) ... ale to dzial "Prawo", a nie "Mialem farta" a sugerujac, ze mozna wiezc auto bez OC pakujesz ludzi w potencjalne klopoty. Faktycznie juz nic nowego wniesc sie tu nie da wiec EOT.
Radek Wrodarczyk
Volvo 142 69' & Mercedes w201 92' ;)
www.wrodarczyk.ie
Awatar użytkownika
palmcam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 346
Rejestracja: 2006-05-30, 22:23
Lokalizacja: Płużnica

Post autor: palmcam »

tak czytajac te wypowiedzi to mi sie smiac chce.wedlug tego co piszesz to by wiekszosc ludzi ktorzy sprowadzaja samochody czekalo bankrutctwo,poniewaz twierdzicie ze musi miec OC sprowadzajac samochod na lawecie zawsze w ten sposob unikam ubezpieczenia inaczej wrocilbym na kolach.poprzyjcie wasze teorie artykulem z Kodeksu drogowego
Awatar użytkownika
RadekNet
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 82
Rejestracja: 2010-05-20, 12:26
Lokalizacja: Ire / Slask
Kontakt:

Post autor: RadekNet »

palmcam, ja odpadam.... jak duzymi literami trzeba napisac, ze odnosze sie do sytuacji tej Syreny, czyli auta zarejstrowanego w Polsce? Swoja droga, Kodeks drogowy nie ma nic do rzeczy, to jest zapisane w Ustawie o ubezpieczeniach obowiazkowych - tez ja cytowalem. I oczywiscie w tym wypadku masz racje.

"Art. 29.
1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych:
1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów
historycznych;
2) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów, o których mowa w art. 2 pkt 10
lit. b), oraz pojazdów historycznych;
[cut]"
Radek Wrodarczyk
Volvo 142 69' & Mercedes w201 92' ;)
www.wrodarczyk.ie
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

RadekNet naprawdę tworzysz mity... Wystarczy że powiesz, że na samochód nie masz dokumentów...w tej chwili. Każdy Ci pisze że jesteś w błędzie. Miałem kontrolę autolawetą nie raz, nigdy nikt mnie nie prosił o dokumenty tego co wiozę. Wymyślasz jakieś skróty FBI, KGB nie podając ich znaczenia co też mnie bardzo wnerwia... Po prostu gadasz o jakiś wyimaginowach sytuacjach. Cholera, czemu jak kupowałem samochód (bez przeglądu, bez ubezpieczenia) i chciałem sprawdzić jego legalność to Policja poprosiła żebym przywiózł go na lawecie? Panikę robisz i tyle- zupełnie oderwaną od rzeczywistości...
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
RadekNet
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 82
Rejestracja: 2010-05-20, 12:26
Lokalizacja: Ire / Slask
Kontakt:

Post autor: RadekNet »

PONY007 pisze:RadekNet naprawdę tworzysz mity... Wystarczy że powiesz, że na samochód nie masz dokumentów...w tej chwili. Każdy Ci pisze że jesteś w błędzie. Miałem kontrolę autolawetą nie raz, nigdy nikt mnie nie prosił o dokumenty tego co wiozę. Wymyślasz jakieś skróty FBI, KGB nie podając ich znaczenia co też mnie bardzo wnerwia... Po prostu gadasz o jakiś wyimaginowach sytuacjach. Cholera, czemu jak kupowałem samochód (bez przeglądu, bez ubezpieczenia) i chciałem sprawdzić jego legalność to Policja poprosiła żebym przywiózł go na lawecie? Panikę robisz i tyle- zupełnie oderwaną od rzeczywistości...
Tak, w lape tez mozna dac i przejechac na kolach bez OC. Rozmawiamy w kontekscie prawa czy farta (juz raz sie o to pytalem)? Zdaje sobie sprawe jaka jest rzeczywistosc w Polsce (pare dni temu ktos tu wprost pisal, ze jezdzi na lewym przegladzie..), ale sugerowanie, ze to norma to robienie ludziom wody z mozgu i pakowanie w klopoty.
Pony, zamiast sie wnerwiac poczytaj troche przepisow i rozszez swoja wiedze. Bedziesz chociaz wiedzial kiedy i czym ryzykujesz. I dyskutujac o OC troche glupio sie jest przyznawac, ze sie nie wie co to UFG (innych akronimow chyba nie uzylem), bo to podstawa podstawy. I nie pisz o "kazdym" - pisz o przepisach.
Radek Wrodarczyk
Volvo 142 69' & Mercedes w201 92' ;)
www.wrodarczyk.ie
Awatar użytkownika
palmcam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 346
Rejestracja: 2006-05-30, 22:23
Lokalizacja: Płużnica

Post autor: palmcam »

RadekNet pisze:palmcam, ja odpadam.... jak duzymi literami trzeba napisac, ze odnosze sie do sytuacji tej Syreny, czyli auta zarejstrowanego w Polsce? Swoja droga, Kodeks drogowy nie ma nic do rzeczy, to jest zapisane w Ustawie o ubezpieczeniach obowiazkowych - tez ja cytowalem. I oczywiscie w tym wypadku masz racje.

"Art. 29.
1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych:
1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów
historycznych;
2) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów, o których mowa w art. 2 pkt 10
lit. b), oraz pojazdów historycznych;
[cut]"


w tym przypadku od kiedy prawo dziala wstecz? w momencie zakupu pojazd nie posiada ubezpieczenia i jest to problem poprzedniego wlasciciela,sam cytujesz ze najpozniej w dniu rejestracji pojazdu(w tym przypadku przerejestrowanie natapi w ciagu kilku dni)
Awatar użytkownika
RadekNet
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 82
Rejestracja: 2010-05-20, 12:26
Lokalizacja: Ire / Slask
Kontakt:

Post autor: RadekNet »

palmcam pisze:
RadekNet pisze:palmcam, ja odpadam.... jak duzymi literami trzeba napisac, ze odnosze sie do sytuacji tej Syreny, czyli auta zarejstrowanego w Polsce? Swoja droga, Kodeks drogowy nie ma nic do rzeczy, to jest zapisane w Ustawie o ubezpieczeniach obowiazkowych - tez ja cytowalem. I oczywiscie w tym wypadku masz racje.

"Art. 29.
1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych:
1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów
historycznych;
2) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów, o których mowa w art. 2 pkt 10
lit. b), oraz pojazdów historycznych;
[cut]"


w tym przypadku od kiedy prawo dziala wstecz? w momencie zakupu pojazd nie posiada ubezpieczenia i jest to problem poprzedniego wlasciciela,sam cytujesz ze najpozniej w dniu rejestracji pojazdu(w tym przypadku przerejestrowanie natapi w ciagu kilku dni)
Przeciez nikt po drodze tego auta nie wyrejestrowywal (tak zakladam, bo od wielu lat nie ma takiej mozliwosci inaczej niz np. zlomujac) ... Mylisz "przerejestrowanie" z "zarejestrowaniem".
Radek Wrodarczyk
Volvo 142 69' & Mercedes w201 92' ;)
www.wrodarczyk.ie
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Post autor: rallyfan »

I jak masz zarejestrowaną dzialalność nie musisz mieć ciągłości OC, jeśli znajde trochę czasu zeskanuje Ci przepisy.Pozdr
Awatar użytkownika
RadekNet
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 82
Rejestracja: 2010-05-20, 12:26
Lokalizacja: Ire / Slask
Kontakt:

Post autor: RadekNet »

rallyfan pisze:I jak masz zarejestrowaną dzialalność nie musisz mieć ciągłości OC, jeśli znajde trochę czasu zeskanuje Ci przepisy.Pozdr
To bardzo Cie o nie prosze, bo dodac wpis to nie problem, a ulatwilo by czasami zycie.
Radek Wrodarczyk
Volvo 142 69' & Mercedes w201 92' ;)
www.wrodarczyk.ie
ODPOWIEDZ