Sprowadzenie samochodu z czech

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

Kozak90, apropo recyklingu to mylisz się bo jest to opłata za złomowanie danego auta, które będzie miało miejsce w przyszłości.a na żółtych blachach przepisy zabraniają złomowania
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Chyba na tym etapie Trabant nie jest zabytkowym pojazdem, ani nawet historycznym chyba, że ma 40 lat ewentualnie będzie przedstawiona opinia Rzeczoznawcy odnośnie tego konkretnego auta. Pytanie o przepisy w WK dotyczące starych aut to raczej żart, często sami musimy zanosić im wyciągi z ustaw i kłócić się z kierownikami. Oni na codzień nie rejestrują zabytków.

Często samochody są wywożone nielegalnie, taki przypadek zaistniał 3,4 lata temu, pepiczki wywieźli w busie Mikrusa z Łomży, pojawił się na tramtejszych portalach ogłoszeniowych, finalnie trafił do Wiednia na szczęście kupił Polak. Jak go lub czy wogle zarejestruje...
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

chłopie ciebie trzeba uczyc jak to robic?:P
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

trabant ma 43 lata, to znaczy z marszu jest historyczny... To szczerze mówiąc nie wiem już, co o tym sądzić, każdy mówi co innego...

[ Dodano: 2011-07-13, 17:43 ]
2TP pisze:A nie dałoby się znaleźć w kraju "honorowego dawcy papierów" za kilkaset złociszy, który byłby pomocny w późniejszej rejestracji tego z Czech?
mam honorowych dawców w szufladzie od metra, ale jeśli sprowadzam auto w stanie fabrycznym to faktycznie chciałbym mieć wóz na żółtych blachach bez szczepów.
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

Mikrusiarz, a mało jeździ trabantów na żółtych blachach?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

to jedz normalnie na zolte jak bys go miał z polski ale bez papiera....

ja tak bede kombinował z simsonem SR1...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Mikrusiarz pisze:
Często samochody są wywożone nielegalnie, taki przypadek zaistniał 3,4 lata temu, pepiczki wywieźli w busie Mikrusa z Łomży, pojawił się na tramtejszych portalach ogłoszeniowych, finalnie trafił do Wiednia na szczęście kupił Polak. Jak go lub czy wogle zarejestruje...
Co w tym złego, że auto wyjechało za granicę? Z tego co pamiętam mikrus Łomży bardzo długo nie mógł się sprzedać, więc chyba krzywda się nie stała, gdy kupił go obcokrajowiec. Może tam auto się doczeka remontu.
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

witam. Panowie mam pytanie. kupiłem klasycznego japończyka po trzydziestce. autem wrócił z grecji człowiek który tam pracował i stało do teraz nieruszone - 3 lata. zostało miesiąc temu przez człowieka który nim wrócił sprzedane na auto złom. jest możliwość rejestracji na jakiekolwiek blachy jeśli będę miał tylko świstek z złomu? innych papierów nie ma. odnośnie dawców nie ma takiej opcji - poprostu brak.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Jogurt ja teraz takie cos bede przerabiał z motorowerami... slyszałem ze mozliwosc jest ale paragrafami jeszcze nie sypne... www.sejm.gov.pl
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

Jogurt, papier zlom+plus opinia(lub jej brak ale w slaskim chyba nie do przeskoczenia) i rejestrujesz na zolte, rzuc jakies foty na naszym forum.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

marcys pisze: papier zlom+plus opinia i rejestrujesz na zolte.
tu miałbyś rację jeśli auto byłoby już wcześniej zarejestrowane w pl i na fakturze byłby nr rejestracyjny. nie ma problemu. schody zaczynają się gdy auto nie ma żadnego śladu rejestracji w pl. podobno jest jedno wyjście ale o nim napiszę jutro jak się dowiem u żródła czy da radę
ODPOWIEDZ