Odszkodowanie z powodu kolizji?

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

Witam. Ja jestem wpodobnej sytuacji co CYPEKM. Tir cofając najechał na tył mojego Bostona. Obrażeniastosunkowo niewielki bo zrobił tylko wgniota na tylnym narożniku. Byłem już w ubezpieczalni na oględzinach -uczkodzone tylne prawe skrzydło drzwi, tylne poszycie boku, słupek i rynienki. Czekam teraz na werdykt. Będę jescze pisać jak się ta sprawa toczy ty CYPEKM też pisz bo to ważne wskazówki dla innych
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Jestem ciekaw co z tego wyniknie.
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

Dziś dostałem wycene kosztów naprawy. wyszło 1330zł. Nie bedę chyba się z nimi szarpał i wezme kasę. Za wgnieciony tylny słupek plus skrzydło drzwi to moim zdaniem nie źle.
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

na ile ci wycenili sam pojazd przed wypadkiem?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

Takiej wyceny nie dostałem. Mówlli tylko, że trzebo bedzie poszperać w giełdach in na alegro, bo to nietypowa sprawa. Ale same ogledziny były przeprowadzone dość szczgółowo. Zdjęcia z każdej strony, stan opon nr ramy, nr nadwozia, zdjecia wnetrza auta i komory silnika. oraz pomiar grubości lakieru na całej pow. auta ok. 30 40 punktów.


Ja kupiłem go za 4400zł
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
CypekM
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2006-01-09, 12:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CypekM »

Dostałem wycenę.
Szkodę wycenili na całkowitą oczywiście nie wykluczają naprawy (ale jest to nieekonomiczne).
Wycena samochodu przed kolizją to 2800zł po kolizji 400. Cenę ustalono na podstawie aukcji internetowych.
Poniżej zdjęcia z wyceny:

Obrazek
Obrazek

Obecnie trwają rozmowy z rzeczoznawcą

BodzioBoston

Wg mnie jeśli blacharz i lakiernik powie Ci że wyrobi się w tych pieniądzach to mozna podpisać zgodę. Jeśli chcesz rzeczoznawcę to należy pamiątać że również on będzie chciał wynagrodzenie, no i nigdy niewiadomo ile będzie trwała cała sprawa :( Z tego co się dowiadywałem najczęściej ubezpieczyciel zaniża kwoty odszkodowania i procesy (lub za ugodą stron) wygrywają poszkodowani.
MIMBRO
-#Junior
-#Junior
Posty: 188
Rejestracja: 2011-02-23, 17:24
Lokalizacja: Lubartów

MIMBRO

Post autor: MIMBRO »

Witam kolego Cypek to tak jak żeśmy rozmawiali zaniżyli kwotę wartości auta,te 2800zł to niech ubezpieczyciel wsadzi sobie w DU........!!!!!.Z góry można było tak podejrzewać że tak będzie,sprawa sądowa i nie ma co się z nimi pierd.........!!!!!.Auto było nie bite, dochodzi do tego wartość zabytkowa,sentymentalna itd i trzeba walczyć z nimi,będzie to żmudna i długa sprawa ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i trzeba walczyć,powodzenia
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Powiem od serca, że po forsę za ten - umownie wypadek - bo brakuje na to słów, to bym do samego Strassbourga walił, jeśli polskie sądy by nie pomogły. Wg mnie ta twoja Zipa była warta przed wypadkiem 10 000 zł m i n i m u m !!! Ja za to moje gówno dałem 2400zł, a była bez podłogi i dołów słupków, z resztkami nadkoli itp. 2800, to twoje leczenie może kosztować, ale nie leczenie tego auta! Co oni są z Księżyca, nie wiedzą ile co w Polsce kosztuje? Za pełny wózek w markecie idzie nieraz zapłacić 3 i pół kafla! Jeżeli chcesz, to mi napisz , czy mam ci wysłać oświadczenie ile dałem za samochód i zdjęcia wybranych miejsc do porównania z twoimi. To się przyda na wokandzie (takie kulturalne darcie ryja).
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Jak myślicie z czego bierze się kosmiczny zysk takich spółęk jak P..U. Między innymi z niewypłaconych należnie odszkodowań. Przygotuj się dobrze i do sądu.
Ku drugiej młodości czyli reNOWAcja 105L 1979'
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=9245
Awatar użytkownika
piotker
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 237
Rejestracja: 2010-04-08, 21:41
Lokalizacja: Turek, woj.Wlkp.
Kontakt:

Post autor: piotker »

Po co zaraz do Sądu.
Przysługuje Ci odwołanie od decyzji ubezpieczyciela.
Napisz co ile kosztuje i czekaj na odpowiedź.
---------------------------------------------
Syrena 105L, 1979, biegi w kier.
Romet 750, 1978 oryginał od nowości
Silnik rowerowy GNOM
Tu filmik z moją syrenką
http://www.youtube.com/watch?v=RtEnMOXyeME
syrena103
-#Junior
-#Junior
Posty: 142
Rejestracja: 2009-09-03, 00:59
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: syrena103 »

A mógłbyś napisać czemu za aktualność badań technicznych -2. Miałeś ważny przegląd ? W ogóle napiszcie jak to teraz jest z wypłatą odszkodowania przy braku OC bo kiedyś podobno nie płacili wcale - auto bez przeglądu = niesprawne i na drogę wyjeżdżać nie powinno czy dalej tak jest ?
CypekM
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2006-01-09, 12:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CypekM »

Co do przeglądu nie jestem pewny.
U mnie był aktualny i kończył się bodajrze w lipcu - może jeszcze jakoś kwartalnie to rozliczają ???

[ Dodano: 2011-06-18, 08:34 ]
..CD

Poniżej przedstawiam wycenę samochodu przed szkodą (2 pierwsze zdjęcia) oraz po szkodzie (zdjęcia 3 i 4) sporządzoną przez niezależnego rzeczoznawcę.
Wyceny znacząco się różnią. Ciekawe?
System InfoExpert w którym zostały zrobione wyceny, nie posiada m.in. nazw tj. prądnica (stąd alternator :) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kryniu 2973
-#Junior
-#Junior
Posty: 105
Rejestracja: 2010-08-09, 08:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kryniu 2973 »

No i jak sprawa z Syrenką??
„Toż dziewuszki wygody pragną, więc najlepiej Syrenkę 105 Lux. Lux - jak sama nazwa wskazuje, model luksusowy, gotów zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta...”
ODPOWIEDZ