Wpływ lakieru na opinie?

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
rafi fsm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2010-03-03, 13:44
Lokalizacja: skierniewice

Wpływ lakieru na opinie?

Post autor: rafi fsm »

Witam,
Czy lakier ma wpływ na opinie rzeczoznawcy? Chodzi mi o rodzaj zastosowanego lakieru.
Kiedyś gdzieś na forum była jakaś wzmianka że jak będzie metalik to nie dobrze.
Proszę o pomoc i informację.
Pozdrawiam,
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

a czy jeśli w czasach gdy produkowali dane auto nie było lakieru metalik to czyto nie odbiega od oryginału ??
znaczące odejście od oryginału - tak mi się wydaje
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
MIMBRO
-#Junior
-#Junior
Posty: 188
Rejestracja: 2011-02-23, 17:24
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIMBRO »

Witam.Co do lakieru to myślę że to sprawa indywidualna każdego z włascicieli,wiadomo że oryginalny lakier to oryginalny.W tamtych czasach były tylko lakiery akrylowe,jednak z latami technika idzie do przodu,teraz mamy duży wybór lakierów,jeszcze kilka lat i wejdzie przepis że będziemy musieli używać lakiery wodne.Ja sam przymierzam się do lakierowania Syreny i myślę o jakimś wyszukanym odcieniu,zbliżonym do kości słoniowej.

[ Dodano: 2011-03-19, 18:29 ]
Swoją Syrenę będę odwzorowywał na oryginale ale co do lakieru to chcę czymś zaszokować!!!zaszokować pozytywnie!!!

[ Dodano: 2011-03-19, 18:34 ]
Co do rzeczoznawców,to spraw jest prosta Tylko Oryginał!!!jeśli rzeczoznawca ma wystawić kwit o stanie auta i stopniu oryginalności to musi być taki jaki w tamtych latach wyjechał z fabryki.
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Moim zdaniem rodzaj lakieru nie powinien miec wpływu na opinię rzeczoznawcy. Czasokres produkcji Syren "przewidywał" tylko lakier akrylowy ale czy metalic ma ją dyskryminowac jako zbaytek.Wręcz przeciwnie podkreśli walory Syrenki :ok3 . Bynajmniej ja swoja pomaluję w białym metalicu!!!! Pozdrawiam!!!
Księciu
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

MIMBRO pisze: Co do rzeczoznawców,to spraw jest prosta Tylko Oryginał!!!jeśli rzeczoznawca ma wystawić kwit o stanie auta i stopniu oryginalności to musi być taki jaki w tamtych latach wyjechał z fabryki.
Poczytaj kolego, a dopiero później pisz...
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

MIMBRO pisze:W tamtych czasach były tylko lakiery akrylowe
lakiery akrylowe w latach 60, 70-tych, ciekawe. :shock:
MIMBRO
-#Junior
-#Junior
Posty: 188
Rejestracja: 2011-02-23, 17:24
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIMBRO »

Kolego maciejewski jeśli nie akryl to jak ja to nazywam LAKMUS farba a la chlorokauczukowa
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

stosowano farby tzw. syntetyczne, czyli na dzisiejsze biorąc renolak, a wcześniej nitrocelulozowe.
btw. maciejowski
MIMBRO
-#Junior
-#Junior
Posty: 188
Rejestracja: 2011-02-23, 17:24
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIMBRO »

sorki za nazwisko co do lakieru to dokładnie to określiłeś,co do tego akrylu to dałem przykład dla nie wtajemniczonych w lakiernictwie na terazniejszym przykładzie

[ Dodano: 2011-03-19, 20:06 ]
Jak by nie patrzeć ja swoją lakieruję w metaliku,
rafi fsm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2010-03-03, 13:44
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: rafi fsm »

PONY007 pisze:Poczytaj kolego, a dopiero później pisz...
Co masz na myśli kolego Pony007?
Z tych wypowiedzi to raczej nic nie rozumiem.
Proszę o wypowiedź kogoś kto miał styczność z rejestracją na żółte blachy w kolorze metalika.
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

Proszę o wypowiedź kogoś kto miał styczność z rejestracją na żółte blachy w kolorze metalika.
ja co prawda nic nie rejestrowałem na żółte blachy, ale patrząc na to ile kundli, zmot i aut z lpg ma zabytkowe tablice myślę, że lakier metalic nie powinien być żadną przeszkoda w uzyskaniu takowych.
MIMBRO pisze:sorki za nazwisko
to od imienia nie nazwiska. :P
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Moja Syrena jest już po "walce" i żółty złom ma.

Pojazd żeby uzyskać taką opinię musi być w 75% oryginalny, nie musi być nawet kompletny. Więc naprawdę dużo "zmot" jest dopuszczalnych. A lakier nie ma żadnego znaczenia. Warto jedynie napisać w białej karcie, że była lakierowana.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
Grzesław
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 225
Rejestracja: 2010-05-17, 18:15
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Grzesław »

A co mówią na temat unowocześnień/usprawnień, np. alternator czy zapłon elektroniczny? Oczywiście jeśli cała reszta jest oryginalna.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

TAK SZCZERZE PISZĄC TO PRAWIE W KARZDEJ OPINI RZECZOZNAWCA NIE NAPISZE ,ŻE WSIO JEST 100 PROCENT ORGINAŁU
piszą ,że pow . 75 procent i właśnie te 25 procent pozostałości jest na zaliczenie ,tuningu, przeróbek i innych podrób związanych z pojazdem
chyba że się mylę
ale mam 4 pojazdy na opini i wszystkie 4 opinie mają pow. 75 procent orginalu
kombi
ODPOWIEDZ