JAK zarejestrowac syrene bez dokumentów na cabrio

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
koal88
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-12, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

JAK zarejestrowac syrene bez dokumentów na cabrio

Post autor: koal88 »

POMOCY !!!!! 2 dni temu kupiłem syrene 105 1978 r. Problem polega na tym ze nie mam zadnych dokumentow a marzy mi sie cabrio. Jak ja moge zarejestrowac legalnie jako cabrio bez dokumentów. Prosze pomózie
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Tez jak widze taka wypowiedz to az sie trzese ale twoja syrena.
NAPISZE TO DUZYMI LITERAMI NIESTETY OD KILKU LAT JESTESMY W UNI A Ta NIEDOPUSZCZA TAKICH PRZEROBEK BEZ CERTYFIKATOW I HOMOLOGACJI.
Chcesz tnij ale potem niebecz dowiedz sie w najblizszej stacji diagnostzcznej a potem niech CI sie marza kabriolety.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Mam stary dowód z adnotacja Cabrio
ostatni przegląd coś w 80ktorymś..
Ale mam dyga by próbować auto na niego rejestrować.
A cabrio da się rejestrować jako specjalne :devil3
Takie sztuczki przechodzą ale więcej nie powiem bo nie wiem niech się wypowiedzą Ci co już maja cabrio.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Iść do wydziału komunikacji w urzędzie miasta i się zapytać.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Auta kiedyś mozna było rejestrować z otwartym nadwoziem, ale to były inne czasy...
Teraz raczej nie licz na to, powiedzą o tym Ci diagnosci na stacji bo to on musiał by się podłożyć zeby podbić na to przegląd, a nie sądze by ktos chcial stracic za taka glupote prace. Tym bardziej ze jak podbije jakiegos zloma przeglad to to minie jakos, a syrena cabrio jak wyjedziesz na droge to z kilometra widac ze to lipa...
Takze jesli ktos ma wpisane w dowod otwarte nadwozie na starych zasadach to moze to przejdzie...
Mercedes 200 W110 - 1965r.
koal88
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-12, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: koal88 »

dzieki że sie wypowiadacie bo juz traciłem wiare ale jednak sa na tym forum osoby na poziomie. A jakbym zakombinował zarejestrować ją jako SAM albo replike
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Skontaktuj się z tym gościem - szlaki są już przetarte, przynajmniej w zakresie cabrio. Albo po prostu kup od niego auto i będziesz miał bieganinę z głowy. http://allegro.pl/syrenka-cabrio-i1471372343.html
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
koal88
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-12, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: koal88 »

Dzieki na informacje. Dzwoniłem do goscia ale tutaj slad sie urywa bo on to też kupił w takim stanie. Niezależy mi jaką metoda to zarejestrować czy sam czy skladak czy replika wazne zebym mogl nia jezdzic

[ Dodano: 2011-02-23, 09:08 ]
Przemyślałem to i jak mam latać po urzedach przez pól roku i wysilać sie to wole już ją odrestaurować na orginał tzn prawie orginał jakieś malutkie modyfikacje typu inne siedzenia inne lusterka i inny kolor metalik perłowy. Peoszę napiszcie jak przez to przejsci mam tylko papier napisany przez goscia zer kupiłem od niego złom samochodowy wiem ze to juz było poruszane na tym forum ale nie umiem znajść nic świezego wszystko stare posty a przepisy sie chyba troche pozmieniały rejestrował ktoś juz tak samochod.
cyranek1
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-24, 11:37
Lokalizacja: W-ce

Post autor: cyranek1 »

Witajcie!
Śledzę ten wątek bo też przymierzam się do odrestaurowania 105 (już 2 lata się przymierzam). Jest druga osoba co chce pomóc (mój ojciec, wykwalifikowany spawacz).
Też marzy mi się syrenka bez dachu. Zapuściłem więc wici tu i ówdzie :
- RZECZOZNAWCA: trzeba zrobić minimum wzmocnienie na progach i pałąk i rzeczoznawca wystawi opinię,
- DIAGNOSTA NA SKP: jeżli będzie opinia bez problemu samochód przejdzie przegląd,
- WK: jeżeli będzie przegląd z SKP to nie ma problemu z rejstracją.

tyle się dowiedziałem
koal88
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-12, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: koal88 »

Dzieki za info. Ale wziołeś pod uwagę ze ja nie mam dokumentu natą syrene. Jezeli by tak było jak muwisz to super sprawa muszę pogadac z rzeczoznawcą w moim rejonie czy nie jest jakiś k.....s. Może nie bedzie tak zle. Jak cos sie dowiem to poinformuje.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

cyranek1 pisze: RZECZOZNAWCA: trzeba zrobić minimum wzmocnienie na progach i pałąk i rzeczoznawca wystawi opinię,

Panowie Syrena jest na ramie - po co wzmocnienie?
Jedynie trzeba wzmocnić sam tył.
Mamy w BB dwa kabriolety i jeden nie ma i da się odczuć że bagażnik pracuje
drugi ma i po problemie
:/
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
cyranek1
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-24, 11:37
Lokalizacja: W-ce

Post autor: cyranek1 »

Tym jednym egzemplarzem 8 lat temu jechałem do ślubu!!!
Trzeba Darkowi przyznać, że fachowo ją zrobił.
Awatar użytkownika
ivonka
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2011-04-03, 18:25
Lokalizacja: Mierucin

Post autor: ivonka »

ktoś wie ile bierze taki rzeczoznawca? i jakie są mniej więcej koszty z tym związane ;> hym?
105l '79 c
N126 '87
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Ja się już od trzech lat przymierzam do tematu, ale w tym roku nie odpuszczę.

PS:
Co wy z tą unią, że nic nie pozwala, jakbym TV włączył?
W niektórych krajach unii jest nawet łatwiej niż u nas, wiem od gościa co robi repliki, że do Niemiec z tego powodu jeżdżą rejestrować, również bardzo wydumane kabriolety.
Awatar użytkownika
ivonka
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2011-04-03, 18:25
Lokalizacja: Mierucin

Post autor: ivonka »

w czwartek jadę na Nakielska w Bydgoszczy do rzeczoznawcy;) zobaczymy co to bedzie

[ Dodano: 2011-04-29, 22:47 ]
i jest kabriolet ;) 4 osobowy huehue
105l '79 c
N126 '87
ODPOWIEDZ