Polski Fiat 125p `79

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Polski Fiat 125p `79

Post autor: padre »

Witam wszystkich użytkowników forum :) Chcę zaprezentować Wam Polskiego Fiata 125p z 1979 roku. Auto przejechane ma 57 tys. km. Pierwszy lakier, solidnie zakonserwowany przez poprzedniego właściciela. Wnętrze super zachowane. Skaj niepopękany, siedzenia w ogóle nie wysiedziane. Silnik chodzi bardzo cicho i równo. PF znalazłem przez przypadek u faceta, który posiada szrot. Postawił go tam dlatego, że u siebie pod domem nie miał już miejsca bo sam ma kilka oldtimer`ów. Stał sobie taki sam w wysokiej trawie, brudny, zakurzony. Okazało się, że jest na sprzedaż więc nie mogłem przepuścić okazji. I tak o... w moim życiu pokazał się Fiat... nigdy nie planowałem zakupu akurat 125p... nie miałem jakoś przekonania do tego modelu. No ale tylko go zobaczyłem i już wiedziałem, że ten i żaden inny. Fiata mam od listopada i od tego momentu staram się przywrócić poprzedni blask. Auto zostało solidnie wymyte i wypolerowane. Wciąż poszukuję brakujące detale : "licencja włoska", listwy progowe, chromowane ramki kierunków przednich. Gdyby ktoś posiadł, albo miał namiary na te części to proszę krzyczeć ;) Trzeba się zając małymi dziadkowymi zaprawkami, które nie są za starannie wykonane. Felgi czeka piaskowanie i malowanie. Na zloty, jakieś sesje przewidziany jest wygląd TAXI. Mam potrzebne rzeczy aby Fiacior robił za replikę taksówki z mojego miasta ( kogut, taksometr, niedługo będzie magnes z herbem miasta i numerem 125p :)). Duży na razie zimuje sobie ładnie w garażu (auto wcześniej również nie widziało śniegu na oczy) i czeka na cieplejsze dni.


Poniżej troszkę fot z jesieni oraz z ostatniego przewietrzenia ( dzięki ładnej pogodzie)



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Kilka fotek z rozprostowania śrubek :)



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
dawid125p
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-01-10, 11:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: dawid125p »

nie kupiłeś go przyadkiem w krasniku? mam wrażenie że podróżowałem nim...
Awatar użytkownika
klysek1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 401
Rejestracja: 2007-05-06, 10:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klysek1 »

padre pisze:Pierwszy lakier
No chyba nie do końca...
Błotniki przednie zmienione, progi miał robione, drzwi kierowcy coś nie teges, dalej się nie przyglądałem.
Widziałem go pod FSO ;)
Rob_0321
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 333
Rejestracja: 2010-01-21, 22:33
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Rob_0321 »

Coś już grzebany był ma kierownice od nowszego i kierunkowskazy. Do reszty się nie wypowiadam bo za mało widać na fotkach aby coś dokładnie powiedzieć. Ale i tak jest bardzo ładny i sam bym takiego chciał :ok3
Jak ci pomogłem daj "pomógł" :)
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

Rob_0321 pisze:Coś już grzebany był ma kierownice od nowszego
kierownicę ma właściwą, zmiana byłą w 78r.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Każde auto jest grzebane chyba że bez przebiegu macie w garażu a dyskusja na ten temat wskazana.
Ładny fiacior pooglądałbym pewnie z bliska,trzymaj go dobrze i szukaj brakujących elementów.Pzd
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Mam licencję na błotnik w folii z metką za 200zł.
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: padre »

dawid125p Auto kupiłem u siebie w okolicy ;) z tego co wiem, jeździło tylko tu ;)

klysek1 to co wymieniłeś to prawda, prócz lakieru. Nawet jeśli to by musiał być zrobiony baaardzo dokładnie, a w czasach PRL nie wydaje mi się żeby było to tak zrobione. Przednie błotniki to zwykłe rzemiosło, będą wymieniane. Wiadomo, że w tych okresach lubili sobie odmładzać auta wrzucając części z młodszych roczników. Jeden kierunek mam chromowany i pomalowany na czarno a drugi plastyk. Z tymi drzwiami też to zauważyłem ale po prostu te błotniki są źle spasowane i może tak wyglądać. Tak, byłem pod FSO tydzień po kupnie Fiata. To był dla niego taki chrzest bojowy, który zaliczył na 5+ :)

Jacek B. jak by była stówka mniej mogę brać ;p

Kierownica pasuje, mam też tą starszą ale nie wiem czy zakładać.
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

coś pięknego...... marzy mi się taki fiacior :devil3
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: padre »

Dziękuję :) Twoje syrenki też ładne. Sam poluje na jedną :) Już mam zaklepaną czekam aż właściciel ją uruchomi
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Umów mnie z nim to pomogę uruchomić;p
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: padre »

Hm... a kiedy byłbyś w Kaliszu ? :D to byśmy się tym może zajęli ? no chyba, że on sam szybciej to zrobi :P
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Na przyszły weekend.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: padre »

no ok :D tylko jak by co to nic o syrence nie wiesz :) ok ?
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
Awatar użytkownika
walery
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 378
Rejestracja: 2009-06-19, 23:58
Lokalizacja: pruszków

Post autor: walery »

kto ma fiata ten harata. widziałem na pożegnaniu FSO
ODPOWIEDZ