black7 podwójna radość-Syrena 105 x2

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

Obrazek[/img]
tak wyglada jeszcze podloga w tej chwili..
Obrazek[/img]
nadwozie przygotowane do transportu dzieki uprzejmosci Titanium ;)
Obrazek[/img]
..a tak u kolegi Syrena104bili
postaram sie jeszcze wrzucic troche fotosow w tygodniu elementow odebranych z chromu i niektorych zakupow.

ps.potrzebuje taka czcionkę wie ktos moze jak to sie nazywa i skad ewentualnie pobrać?
Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

black7, bez obrazy ale według mnie popełniłeś błąd szpachlując elementy blacharskie będące 'luzem'. .. Powinny być przykręcone po spasowaniu w zasadzie już na dobre do kupy i dopiero wtedy szpachlować. A tak jeszcze nawiasem mówiąc to przed pasowaniem dobrze jest zakonserwować elementy od wewnątrz a po spasowaniu w miejscach łączeń dodatkowo pociągnąć 'z pędzla' grubo konserwacją :)

Ogólnie bardzo fajnie, że kolejną syrenę ktoś ratuje! :) :ok3 :piwo:
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Tomasz pisze:black7, bez obrazy ale według mnie popełniłeś błąd szpachlując elementy blacharskie będące 'luzem'. .. Powinny być przykręcone po spasowaniu w zasadzie już na dobre do kupy i dopiero wtedy szpachlować. A tak jeszcze nawiasem mówiąc to przed pasowaniem dobrze jest zakonserwować elementy od wewnątrz a po spasowaniu w miejscach łączeń dodatkowo pociągnąć 'z pędzla' grubo konserwacją :)

Ogólnie bardzo fajnie, że kolejną syrenę ktoś ratuje! :) :ok3 :piwo:



widzisz black7 tomasz mówi ci to samo co ja ci mówiłem
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

dziekuje za komentarze-przyjmuje z pokora :)
wrzucam kolejnych kilka fotosow miedzi innymi z chromowania klamek (kupilem nowe czarne od jelcza,zdjalem chemia powloke lakiernicza i oddalem do chromu),z czesci zakupow upolowanych na allegro,pistolet do piaskowania i to jak daje rade.moze jeszcze kolejna porcje innym razem :>

Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

jesli juz jestesmy przy szpachlowaniu i malowaniu?malowaliscie swoje syreny juz poskladane?ja mam kazdy element robiony i malowany osobna w podklad..teraz mam zamiar to wszystko poskladac i dopiero w lakier..co o tym myslicie??
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

jarko123, jak wszystko polakierujesz już zmontowane to farba wszędzie się nie dostanie i będzie to źle wyglądało. Ja najpierw bym to sobie dobrze spasował i wtedy zdemontował do lakierowania albo bym wszystko zmontował ale tak na luźno żeby farba wszędzie dotarła.
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

mam zamiar zrobic to tak:wszyskojuz mam pomalowane w podkladzie,teraz chce wszustkie ranty trusnac w kolor,spasowac na luzno i lakierowac dalej..maska przod i klapa tyl bdlakierowal osobno,reszte juz skrecone
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

te spinki do tapicerki to nadają sie tylko do trzymania w szufladzie do niczego wiecej.... dziadostwo. :faja
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

Dlaczego sa do dupy te spinki?co Ty zastosowales?wlasnie tez mam dylemat w jaki sposob lakierowac...
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

black7 pisze:mam dylemat w jaki sposob lakierowac
ojejku jejku......... :wall: :kij

Klapy, drzwi i przedni pas zdemontowane z osobna a budę z przednimi błotnikami przykręconymi z fartuchami na dobre. Tylne błotniki mogą być przykręcone na aby aby...by dosłownie wisiały na karoserii i była spora szczelina w miejscu kedry by i tam lakier się dostał. :]

:piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo :piwo:
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Tomasz pisze:
black7 pisze:mam dylemat w jaki sposob lakierowac
ojejku jejku......... :wall: :kij

Klapy, drzwi i przedni pas zdemontowane z osobna a budę z przednimi błotnikami przykręconymi z fartuchami na dobre. Tylne błotniki mogą być przykręcone na aby aby...by dosłownie wisiały na karoserii i była spora szczelina w miejscu kedry by i tam lakier się dostał. :]

:piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo :piwo:


tomoek dobrze gada tak samo ja robiłem ze 104 i będe robił teraz ze 105l
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

nie rozumiem po co fartuchy i blotniki przednie lakierujecie na samochodzie :?:
jak przykrece blotniki do fartuchow i budy to nie bede mial warstwy lakieru pomiedzy nimi.Mysle,ze Lesiu dobrze mowi .i teraz jeszcze jedna rzecz Ty bili wiem co odpowiesz :D - jak u Was wygladaja blotniki po wewnetrznych stronach? moje blotniki byly wypiaskowane,pozniej kladlem podklad,ale nie reaktywny tylko akrylowy i na to baranek...zastanawiam sie teraz czy: 1 polozyc na to warstwe lakieru takiego jak buda;2 polozyc grubsza warstwe baranka ? czy to wystarczy?
anabol-poprosze o odpowiedz na temat spinek
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

racja..w sumie lepiej pomalowac wszystkie elementy osobno,wtedy lakier dojdzie wszedzie..trzeba tylko uwazac i ostroznie to pozniej skladac..
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Tomek ma racje z malowaniem. Druga sprawa że są spinki i spinki. Nie jest prawdą ze tego typu są do kitu. Trza tylko umieć dobre kupić. Ja takie kupowałem do Dużego Fiata i nie można było później ściągnąć tapicerek tak trzymały. Te z allegro są do bani.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

panowie podloge tez malowaliscie w lakierze??
ODPOWIEDZ