black7 podwójna radość-Syrena 105 x2

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
aster22
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-11-06, 09:43
Lokalizacja: morag

Post autor: aster22 »

black7 a jakiego ten gosc mial zaporozca???bo mnie interesuje,a czy byl to stary z uszami czy ten po lifcie brzydszy??
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

Wrzucam fotki zrobione przez poprzedniego wlasciciela przed sprzedażą.

Najpierw syrena w gorszym stanie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz ta w lepszym stanie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Witaj. Pierwsza oryginał nie malowana, a druga malowana, dlatego lepsza. Dobrze że malowana ponieważ blacha została zabezpieczona. Syrenki fajne :)
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

no muszę przyznać że ta "w gorszym stanie " ma bardzo ładna tapicerkę i ogólnie cała jest kompletna a to najważniejsze :ok3
Awatar użytkownika
padre
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 71
Rejestracja: 2011-01-24, 21:40
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: padre »

hmmm... a czy one przypadkiem swego czasu nie stały na allegro ? nawet nie dawno jakoś
Polski Fiat 125p 1977 r.
Simson Schwalbe 1978 r.
Rob_0321
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 333
Rejestracja: 2010-01-21, 22:33
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Rob_0321 »

Stały stały nawet miałem takiego małego smaka na nie ale za daleko były. A jak je będziesz robił obydwie czy jedna na części ???
Jak ci pomogłem daj "pomógł" :)
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

Rob_0321 pisze:Stały stały nawet miałem takiego małego smaka na nie ale za daleko były. A jak je będziesz robił obydwie czy jedna na części ???
Najpierw robię tą w lepszym stanie blacharskim .Te części,ktore będą lepsze ze starszej na pewno znajda sie w nowszej:).Co stanie sie z drugą Syreną jeszcze nie wiem(jeszcze jednej nie zrobilem),moze zrobie hotroda... moze sprzedam...
Rob_0321
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 333
Rejestracja: 2010-01-21, 22:33
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Rob_0321 »

To ja z chęcią przygarnę kilka części z tej gorszej jak będziesz sprzedawał jakieś części z niej bo akurat jest w niej to co mi potrzeba :P
Jak ci pomogłem daj "pomógł" :)
Awatar użytkownika
Titanium
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-02-20, 18:26
Lokalizacja: ok.Warszawy(Kobyłka)

Post autor: Titanium »

Oglądałem obydwie Syreny i sadze ze jak najbardziej sprzet nadaje sie do uratowania, kolega ostro bierze sie za magazynowanie nowego oblachowania i innych czesci, tak wiec trzymam kciuki za nowego Syreniarza :ok2
FSM Syrena 105L 1980r
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

Titanium pisze:Oglądałem obydwie Syreny i sadze ze jak najbardziej sprzet nadaje sie do uratowania, kolega ostro bierze sie za magazynowanie nowego oblachowania i innych czesci, tak wiec trzymam kciuki za nowego Syreniarza :ok2
:D dzieki.

Jak tylko beda juz cieple dni,zaczne konkretnie dzialac,a tym czasem zbieram te czesci,ktore mi potrzebne i oddaje do piaskowania niektore gadżety,powoli demontuje siakies elementy :P

...kilka dni później...

trochę elementów po piaskowaniu i zabezpieczone chwilowo gruntem

Obrazek
novolem malowane jak narazie elementy karoserii:maska,klapa,błotniki przednie.
śnieżką malowane były drobniejsze elementy typu;obudowa filtra powietrza,osłonki,kołpaki,ramki lamp,uśmiech,zderzak itd.
Obrazek

po piaskowaniu okazalo sie ,ze niektore elementy to sito,pogniecione,no i szpachla :/
w weekend jak nie bedzie wielkiego mrozu to moze jeszcze cos zdemontuję i oddam do piachu :>
Awatar użytkownika
Titanium
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-02-20, 18:26
Lokalizacja: ok.Warszawy(Kobyłka)

Post autor: Titanium »

Widze że mimo nie sprzyjających warunków za oknem ostro działasz w temacie remontu :ok2 trzymam kciuki zeby ci sie udało zakończyc remont tak jak planowałes czyli do zlotu w wołominie
FSM Syrena 105L 1980r
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

witam , a czemu piaskowałeś i pomalowąłeś podkładem kołpaki i ramki leflektorów przednich ???? zamieżasz je malować na jakiś kolor czy jak??
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

czesc.piaskowalem wszystkie elementy .ktore mialy ogniska korozji i mialem je na dana chwile zdemontowane z aut.Piaskowanie mialem przez pewien okres za free,dawalem na szybko wszystko to co po prostu mialem.podkladem pomalowalem tez na szybko,bo po piaskowaniu lezec dlugo nie moze i wdala by sie ruda,wiec dlatego chociaz podkladem psikniete musialo byc.latwiej mi teraz usunac bedzie podklad niz pozniej stary chrom,lakier,rdze i inny syf :) ramki w obecnej chwili juz maja nowy chrom,co do kolpakow-nie podjalem jeszcze decyzji,czy lakier czy chrom.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

to chromowałeś ramki???? drogi cie wyszło ???? bo ramki to chyba nie było sensu chromować bo taniej by kupił nowe w idealnym stanie niż to chromowanie warte .... a ile cie kosztowało chromowanie msz gdzieś dostęp do chromowania???? :D
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

za chromowanie ramek przod i tyl zaplacilem 70zl.ile kosztuja nowe ramki?dostep mam po znajomosci,ale od razu moge Cie ostudzic,ze to TYLKO dla mnie :D

ps.jedna syrena juz prawie cala jest rozebrana(tylko buda i pare detali na ramie),pozostale elementy blacharskie,czyli fartuchy,oslonki,tylne blotniki,bębny i inne [bip] oddalem do piaskowania.w niedlugim czasie rozbiore jeszcze kola i tez wypiaskuje felgi.jak zrobi sie cieplej i bede mial chwile,to sprobuje na glebie odpalic silnik.powoli tez zaczynam rozbierac druga syrenke,ale to w miedzyczasie...
ODPOWIEDZ