Witam OBYWATELI :) - Tu się witamy! (nowi użytkownicy)

Informacje, sugestie, opinie, zażalenia, sprawy forumowiczów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

I do przodu !!! :ok3 :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Reksio
Posty: 16
Rejestracja: 2016-08-15, 12:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reksio »

Dzień dobry,

Jestem tutaj nowy, co nie znaczy wcześniej nie czytełem tego forum. Niestety nie mam Syreny, ale bardzo chciałbym ją mieć.
Mam nadzieję, że wkrótce zrealizuję swoje marzenie.
Mam nadzieję że mi w tym pomożecie.
Awatar użytkownika
Gacwac
Posty: 18
Rejestracja: 2016-08-09, 19:04
Lokalizacja: Kielcensis/Varsovia

Nowicjusz Sereno

Post autor: Gacwac »

Witam,
Dopełniając przywitania godnego witam jako nowicjusz Syreniarki i Syreniarzy.

Jeszcze nie jestem właścicielem, ale wszystko w swoim czasie mam nadzieję.
Kiedyś zazdrościłem koledze pięknego UAZa do dłubania :-) a teraz sam z racji kryzysu wieku średniego mam nadzieję spełnić swoje marzenie o Syrenie Bosto :-) Druga moja miłość z obrazka i jazdy niegdysiejszej to Nysa, ale na razie odpuszczam z braku większych warunków garażowych.

Na razie chciałem zbudować podwaliny teoretyczne i sprawdzić na papierze czy podołam, stąd poczytuję intensywnie Wasze forum i skupuję literaturę Glinki ;-).

:piwo:

Pozdrawiam,
Grzesiek
miut
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-11, 19:45
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: miut »

Witam, wszystkich mam na imię Kuba i mieszkam pod Gorzowem WLKP. Swoją przygodę z pojazdami PRL rozpocząłem od duzego fiata następnie przewinęły się maluszki. Aż w końcu w garażu został tylko pojazd zachodniej myśli technicznej - Mercedes- Benz 123 Coupe z 1979r. Nie tak dawno by nie było mu smutno zakupiłem Syrenę 105l od pierwszego właściciela. auto z 1981r. w 1988 r z przebiegiem 29tys km została odstawiona do stodoły i stałą w niej do 07.2016 nie jeżdzona nie odpalana. Syrena w stanie średnim jednak w pełni oryginalna i kompletna. Nie dawno ją odpaliłem i bardzo pięknie pracowała. Powoli zaczynam ją rozbierać i przygotowywać do remontu. póki co zbieram elementy głównie blacharskie - progi podciągi błotniki lewe
Awatar użytkownika
Gacwac
Posty: 18
Rejestracja: 2016-08-09, 19:04
Lokalizacja: Kielcensis/Varsovia

Post autor: Gacwac »

Witam,
Jak znalazłeś tą stodołę? Przypadkiem, czy aktywnie rozpytywałeś? :-)
Pozdrawiam,
Gac-Wac
miut
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-11, 19:45
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: miut »

Stodoła była kolegi teścia;) Jak ją ładowałem na lawetę i wyjechałem na wioskę to się ludzie pytali Panie a skąd Pan taką Syrenę ma. nawet sąsiedzi nie wiedzieli że Syrena w stodole stoi; 0
Mr. Viper
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 40
Rejestracja: 2016-04-21, 22:13
Lokalizacja: nie ważne

Post autor: Mr. Viper »

Co prawda minęło już trochę czasu ale wypadało by coś napisać o sobie tutaj pewne podejrzenia jakie nieoficjalnie mogą krążyć.

Moje prawdziwe imię to Mathieu i mam obecnie 24 lata. Interesuję się głównie modelarstwem, któremu zdecydowanie największą ilość czasu poświęcam ale również w kręgu mych zainteresowań pozostaje historia, wcześniej była to II Wojna Światowa obecnie zaś są to czasy od jej zakończenia do roku 1989. Również zajmuję się rekonstrukcją historyczną przywdziewając mundury z okresu wymienionego wcześniej, z racji dominacji grup o tematyce drugo wojennej ktoś musi pokazać okres późniejszy zwany Zimną Wojną, głównie jednak jest to blok wschodni czyli Armia Wschodnio Niemiecka oraz LWP ale kto wie czy nie poszerzę działalności w tym zakresie. Wraz z moim kolegą tworzymy Duet Rekonstrukcyjny. Moim ulubionym gatunkiem muzycznym jest Rock'N'Roll i Rockabilly ale nie omieszkam słuchać również i innych gatunków, mieszczącym się oczywiście w okresie do lat 90 chodź i z tych bywają wyjątki, poza pewnymi śpiewakami których wyjątkowo nie cierpię z racji repertuaru albo innego kryterium które jest moją całkowicie osobistą sprawą. Poza wymienionymi rzeczami jestem też rysownikiem ale z uwagi że zaprzestałem prezentacji internetowych ani wszelakich innych, nie zamierzam udostępniać swoich prac.

Moje zainteresowanie samochodami zabytkowymi osiągnęło zenit kiedy to pewien kolega na modelarni żywo zainteresował mnie tym tematem. Postanowiłem na pierwszy ogień skleić Plymoutha HEMI'Cudę z 1971 wersja convertible i pomimo wielokrotnie zmienianej powłoki kolorystycznej ostatecznie dostał kolor czerwony który tak jak żółty pasuje do niego idealnie. Moim najukochańszym autem w skali 1:1 był i pozostaje Dodge Viper zarówno odmiana R/T-10 jak i GTS a także GTS-R. Auto mimo wyglądu typowo nowoczesnego nadal według mnie jest takim ostatnim prawdziwym muscle carem który nie ma w sobie żadnej elektroniki psującej radość z jazdy. Ale nie tylko amerykany znajdują się w mojej kolekcji, również mam parę francuzów, niemców zachodnich a nawet jedną polską i węgierską konstrukcję. Tą polską jest oczywiście Syrena 105 Bosto. Model ten zamierzam zrobić od podstaw z plastiku, uzupełniając kilka detali z uwagi na fakt że opracowanie kartonowe jest ciężkie do przeróbki a i sklejenie go prosto z okładki bez waloryzacji na stercza więcej problemów niż klejenie pozostałych pojazdów, jest po prostu kiepsko opracowana. Oczywiście we wrześniu doczekacie się zdjęć tego co zawiera okładka.

No mam nadzieję że tym tekstem zdjąłem z siebie ewentualne nieoficjalne podejrzenia.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

A co to za węgierska konstrukcja?
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Widelec pisze:A co to za węgierska konstrukcja?
Pewnie protoplasta BRDMa MAG czy jak mu tam
Ostatnio zmieniony 2016-08-25, 10:39 przez CZESIO1958, łącznie zmieniany 1 raz.
motomania na luzie
Mr. Viper
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 40
Rejestracja: 2016-04-21, 22:13
Lokalizacja: nie ważne

Post autor: Mr. Viper »

czyżby Ikarus 280 był mało znany?
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

:ok3
motomania na luzie
Syreniarz@1694
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-07, 18:38
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Syreniarz@1694 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Mam na imię Marek i mam 22 lata :). Pochodzę z Jeleniej Góry.. samochodami PRLu interesuję się od prawie już 7 lat :). Dotychczas nazbierałem około 200 książek o samochodach - również od Syreny :) i zbieram również autka z KAPu i pocztówki na których widać samochody z epoki :). Syrena stała się moją pierwszą motoryzacyjną miłością od zawsze o niej marzyłem ale dopiero teraz planuje jej zakup i mam nadzieje że mi to forum w tym pomoże :) Od razu też uprzedzam że jak popełnie jakąś gafe to przepraszam.. poprawcie w razie czego w końcu człowiek się całe życie uczy :). Na codzień jeżdżę Fiatem Uno 1,0 Fire z 2000 roku moje małe oczko w głowie ale na wiosnę 2017 jak już wspomniałem planuje kupno pełnoprawnego klasyka i mam nadzieję że będzie to Syrena... :) Mam nadzieję że będe dobrze się bawić na forum serdeczne podziękokowania za przyjęcie do waszej społeczności :) Pozdrawiam!
" Bo to coś więcej niż pasja..."
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Witamy Wszystkich :faja :ok3 :D :piwo:
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Witamy serdecznie i zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w życiu forum.
Czekamy na pierwsze rezultaty poszukiwań pierwszej skarpety. :ok3
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Syreniarz@1694
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-07, 18:38
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Syreniarz@1694 »

dziękuje! Jestem w trakcie poszukiwań a co mi życie i wiosna 2017.. a oże wcześniej? pokaże to dowiecie się pierwsi :D
" Bo to coś więcej niż pasja..."
ODPOWIEDZ