pytanie o czarne tablice

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
masterdizaster
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2007-12-02, 10:55
Lokalizacja: Mieszkowice

pytanie o czarne tablice

Post autor: masterdizaster »

mam pytanie ,kupilem auto z czarnymi tablicami(dow.rej.nowy)z tego samego powiatu.moje pytanie brzmi czy przy przerejestrowaniu musze je zmienic na nowe biale czy moge je zachowac???
kup SYRENKE-SYRENKA bedzie twym wiernym przyjacielem . . .
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Prawdopodobnie będą chcieli Ci wcisnąć białe... Zgłoś umowę do urzędu skarbowego i w wydziale komunikacji się nie pokazuj długi czas ;)

Tak będzie najlepiej, ja już syrenkę ciągne tak 2 rok...


Póki nie ma kar za nie przerejestrowanie to lepiej tak robić.... Niby nie ma przepisu który nakazuje zmiany na białe ale wydziały komunikacji to jak państwo w państwie... w każdym inne jaja.....
Zapytaj też w wydziale komunikacji, może akurat Pani będzie przychylna...

A co to za auto?
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

Jeśli już musisz przerejestrować napisz pisemko do wydziału komunikacji że w czasie demontażu uległy zniszczeniu i sobie zachowujesz na różne okazje wożąc w bagażniku jak ja.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

ja jeżdze już rok i nic tyle że niemiałem kontroli ale przegląd mam na kartce i tak jak kolega pisze niezamartwiam się tym i niemam zamiaru darmozjadom nabijać kasy.
A czarne napewno zabiorą Tobie bo musisz mieć tą magiczną naklejkę na szybie.
Zrób oc na siebie i śmigaj.
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

przy przerejestrowaniu zmiana tablic jest obowiązkowa, przy wymianie dowodu można zostawić.
Awatar użytkownika
GDA-FSO
-#Junior
-#Junior
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-13, 13:39
Lokalizacja: xxx

Post autor: GDA-FSO »

adameo2 pisze:Niby nie ma przepisu który nakazuje zmiany na białe ale wydziały komunikacji to jak państwo w państwie... w każdym inne jaja.....
Niestety ale jest taki przepis gdyż czarny wzór tablic jest już niewydawany i nie można dostać innych blach jak białe przy przerejestrowaniu pojazdu na innego właściciela,

jedynie będąc właścicielem pojazdu na czarnych blachach może je wciąż utrzymywać, każda zmiana w dowodzie skutkuje wydaniem białych
masterdizaster
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2007-12-02, 10:55
Lokalizacja: Mieszkowice

Post autor: masterdizaster »

dzieki wielkie za odpowiedzi :ok2 a moj nowy nabytek to PF 126p
kup SYRENKE-SYRENKA bedzie twym wiernym przyjacielem . . .
guma__
Posty: 18
Rejestracja: 2010-02-28, 09:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: guma__ »

Rozumiem że można jeździć na starych blachach i nie przerejstrowanym aucie, ale co się stanie gdy skończy się nam miejsce w dowodzie ? Mamy umowe na auto ale dowód jest na poprzedniego właściciela więc tak czy siak każą nam się na baiłe rejstrować ? - dobrze myśle ? Mam tkai sam problem, kupuje auto na czarnych blachach i chciałym by zostały na niej :) Ewentulanie co dokladnie zrobić aby nie zdawać starych czarnyh blach do urzędu? Wystarczy oświadczenie ze zagineły?

dziękuje
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

Nie wiem dokładnie jak zrobić żeby dalej jeździć na czarnych ale ja swoją przerejestrowałem na białe tablice a do urzędu komunikacji zaniosłem oświadczenie że w związku z nabyciem auta i jego rejestracją przy demontażu starych tablic uległy zniszczeniu i nie nadają się do oddania. Pani w okienku uśmiechnęła sie i dała nowe, czyli wiedziała o co chodzi.
A czarne tablice mam raz że na pamiątke a dwa czasem sie przydają. A jak Cie policja złapie to powiedz że z filmu wracałeś i nie zdjąłeś.
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

a jak ci się kończy miejsce na przeglądy to w SKP ci wystawiają przegląd na osobnej kartce:)
guma__
Posty: 18
Rejestracja: 2010-02-28, 09:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: guma__ »

Jak wyglada tka kartka ? Mój tato miał taką sytację na czarnych blachach skończyło mu sie miejsce i wyrabial nowy dowod za chyba coś koło 70 zł. Może ktos ma fotke takiej kartki dodatkowej :)
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

guma__ pisze:Jak wyglada tka kartka ? Mój tato miał taką sytację na czarnych blachach skończyło mu sie miejsce i wyrabial nowy dowod za chyba coś koło 70 zł. Może ktos ma fotke takiej kartki dodatkowej :)
to jest zwykła kartka papieru którą wypisuje Ci diagnosta ze SKP kiedy podajesz mu do podbicia dowód w którym skończyło się wolne miejsce na wpisy.
niby z tym powinieneś iść wyrobić nowy dowód, ale z tego co się orientuję nie ma kar jeśli tego nie zrobisz
w zeszłym roku jeździłem tak ze 2m-ce moim "normalnym" autem i później przy wyrobieniu nowego dowodu nie robili żadnych problemów (co ciekawe pozostawili mi również tablice białe nieunijne - dali tylko nowe hologramy żebym sobie nakleił)
ODPOWIEDZ