"Wady konstrukcyjne Syreny"

Czyli konkretne porady, fotorelacje, jak wykonać daną czynność (wymiana krzyżaka, żarówki itp)
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Zbyt długa śruba mocująca giętki przewód hamulcowy do cylinderka przedniego. Nie daje się wykręcić bo zapiera sie łbem o coś tam. Trzeba zluzować cylinderek i odsunąć go od tarczy koła--wtedy można dokończyć odkręcanie przewodu hamulcowego.
Wszystkie śruby (one są z dziurą wzdłuż=przepływowe) musiałem skrócić o jakieś 3 mm.
Jest to ewidentna wada konstrukcyjna (chyba że po prostu dali za długie śruby bo był poniedziałek).
Inna wada-------okulary przednich błotników zgrzewane z całością błotnika punktowo +nakładka z blachy od środka. Pełne rdzewienie po 5 latach od fabryki !
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

taeda pisze:Zbyt długa śruba mocująca giętki przewód hamulcowy do cylinderka przedniego. Nie daje się wykręcić bo zapiera sie łbem o coś tam. Trzeba zluzować cylinderek i odsunąć go od tarczy koła--wtedy można dokończyć odkręcanie przewodu hamulcowego.
Wszystkie śruby (one są z dziurą wzdłuż=przepływowe) musiałem skrócić o jakieś 3 mm.
Jest to ewidentna wada konstrukcyjna (chyba że po prostu dali za długie śruby bo był poniedziałek).
Inna wada-------okulary przednich błotników zgrzewane z całością błotnika punktowo +nakładka z blachy od środka. Pełne rdzewienie po 5 latach od fabryki !

dokładnie masz racje z tą śrubą taeda :ok3 nieraz się znią szarpałem , a o okularach to już wspominałem na początku :D swoją droga w gratach mam fabryczne same okulary bez błotnika tylko ze dwa lewe :/
CypekM
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2006-01-09, 12:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CypekM »

Tego jeszcze nie było:) - kiepsko zaadoptowane z Fiata 125p spinki tapicerskie do boczków drzwiowych. Nie widziałem jeszcze Syreny w której takowy nie pękł, nie odczepił się lub nie wysunął się z płyty. Rozwiązaniem jest zastosowanie wkręta z podkładką tapicerską -czyli powrót w pewnym sensie do rozwiązań z Syreny 104 i wcześniejszych.
ODPOWIEDZ