Wartburg 312 z Falldachem

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

motonita pisze: Mateusz, koszt chce zamknac w 5000-6000 i wiem ze to bedzie mozliwe, ci co mnie blizej daja wiedza ze jak bym miał browar za darmo miał bym remonty zadarmo:)
Tapicerkę zrobisz sam? Lakier położysz sam?
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

motonita pisze:
Mateusz, madrze prawisz blacha to najmniejszy problem, mechanika tu moze byc kłopot ale ja mam pozny rocznik cos miedzy 62-64 (nie mam papierów koło siebie) wiele czesci mozna juz podmienic na czesci z 353 (to tak jak włozyc cienka chłodnice do 104) niejest to orginał ale działa, co do tapicerki mam kolezanke ktora podejmie sie proby zrobienia lkilku elementów do innych moich pojazdów zobaczymy co jej wyjdzie:) powiedz mi tylko mateuszu czym jest profesionalna odbudowa bo tu mozna miec w tym temacie rozne skojarzenia, czy profesionalna ro robiona u kogos za duze pieniadze czy profesionalna to robiona samodzielnie ale bez głupich oszczednosci..... Co do wygladu to bedzie bez tiuningu, ale kilka drobnych mehanicznych elementów moze sie roznic ... moim zdaniem lepiej tak niz na złom...
Odbudowa profesjonalna:
http://trabantowy.prohost.pl/gs/forum/v ... 18&start=0

A kilka idealnych przykładów druciarstwa nie trzeba szukać, na tym forum powinno się trochę ich znaleźć

Podałem taki koszt, a nie inny, ponieważ:
- czy sam położysz chrom na zderzaki, ramki, etc?
- czy Twoje auto jest kompletne w 100%? I co najważniejsze, czy wszystkie części nadają się do "ponownego użycia"? Że o detalach nie wspomnę
- czy sam uszyjesz faltdach? Bo wątpie, żeby ten się nadawał

Tak, czy inaczej życzę powodzenia i mam nadzieję, że ogarniesz odbudowę tego jajka.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

motonita pisze:a moze tam jeszcze stoi??
Niestety nie , szyby wymontowałem i są zamontowane w samochodzie innego czlonka mojej rodziny :D
Reszta poszla do nabywcy , ale mam nadzieję że cos tam jeszcze lezy na strychu, sprawdzę
Warburg z 1962 od 1963 w jednych rękach w nim sa szyby z mojego. Zostal skradziony okolo 1985 roku . Odnaleziony ciut zdewastowany z wybitymi szybami.
http://www.forum.oldtimery.com/viewtopic.php?f=7&t=881
tu mozna o nim poczytać i zobaczyć kilka aktualnych fotek.
motomania na luzie
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

motonita pisze: bubuja1, niejestem człowiekiem lubiacym niszczyc a rozbieranie i rozsprzedawanie na czesci było by własnie niszczeniem.... zdjecia daja obraz nedzy i rozpaczy ale niejest to moj 1 samochod ktory bede robił od zera, syrenke robie juz 4 rok i niektorzy mi zarzucaja chorobe psychiczna.... ale robie ja jak uwazam najlepiej i robie ja sam... koszta przestałem juz liczyc....
Ja nie neguje tego, że warto ratować auta. Niemniej jednak będę się trzymał zdania, że odbudowa tego auta jest nieracjonalna. Najlepiej moim skromnym zdaniem było by kupić dobrego, zdrowego i przede wszystkim kompletnego dawcę.
motonita pisze:Mateusz, koszt chce zamknac w 5000-6000 i wiem ze to bedzie mozliwe, ci co mnie blizej daja wiedza ze jak bym miał browar za darmo miał bym remonty zadarmo:)


Kwestia efektu jaki chcesz uzyskać i jakości pracy jaką chcesz wykonać. Kupę kasy zjada chemia, silnik , kompletowanie fantów piaskowanie, silikony, zabezpieczenie, chromowanie... Moim zdaniem 5000 - 6000PLN jest nierealne...
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Sikor, owszem lakier zrobie (prawie) sam, watek wczesniej jest pokazana skoda 100, teraz własnie szykuje ja do malowania, a malowana bedzie u znajomego lakiernika, z racji tego ze przygotowuja ją sam do malowania, a on mnie tylko po uszach jak cos probuje pojsc na skroty.... malowanie wyniesie mnie cene farb plus "flacha"

Co do tapicerki to jak pisałem mam kolezanke ktora chce sie podjac tego (zawodowa krawcowa) na poczatek kilka mniejszych robóutek zeby sprawdzic jak to jej bedzie wychodziło.... wrazie czego mam jeszcze kilka innych pomysłów w zanadrzu...

Mateusz, niewiem czy znasz watek z moja syrenka, ale uwierz mi ze jak bym chciał ja zrobic w systemie druciarskim juz by jezdziła....
a co do remontu trabancika to widziałem go juz i przyznam sie ze no jest on zrobiony fajnie, jednak kilka rzeczy uwazam za "niekonieczne" i zrobił bym je inaczej ale to wiadomo kwestia gustu
Co do czesci to ja wiem ze wiele bedzie nowych i bedzie to cos ponad 70%, (w syrenie 100% mechaniki nowej)
z szyciem faldachu jeszcze nie myslałem wiec tu sie niechce rozwijac, tak samo niee myslałem nad drewnem...

bubuja1, ze tak powiem to czego mi brakuje mogło sie okazac do wymiany:)
Pisales ze kupe "kasy zjada chemia " mozesz wyjasnic? Silnik mam po remoncie zalany olejem. Wyjasnij tez co masz na mysli piszac sylikony

Co do chromów... to tu sa tez trzy mozloiwosci pierwsza optymistyczna kupie dostane zdobende ładne elementy, druga małe detale typu srubki podkładki zrobi mi znjomy za przysłowiowa flaszke, no i tam gdzie trzeba miedziowac to juz sie firma (naszczescie tania) zajmie (galwanizerka w syrenie bez zdezaków i usmiechu jakies 250PLN mnie kosztowała)

CZESIO1958, no tak to koncza niektore pojazdy zeby zyc mogły inne.... gosc od ktorego kupiłem moja 312 miał tez 311.... niestety spozniłem sie....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

motonita pisze:bubuja1, ze tak powiem to czego mi brakuje mogło sie okazac do wymiany:)
Pisales ze kupe "kasy zjada chemia " mozesz wyjasnic? Silnik mam po remoncie zalany olejem. Wyjasnij tez co masz na mysli piszac sylikony
Silnika widziałem że nie było w ramię więc myślałem, że go nie ma...
Jeśli chodzi o chemie miałem tu na myśli różnego rodzaju podkłady, rozcieńczalniki, farby, szpachle, środki zabezpieczające profile zamknięte i w końcu środki zabezpieczające podłogę czy ramę oraz baranek. Silikony - ja takimi np uszczelniam każdy spaw, każde fabryczne łączenie blach na zakładkę... Można postawić znak równości jeśli określimy to masą uszczelniającą.
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

bubuja1 pisze:Silikony - ja takimi np uszczelniam każdy spaw, każde fabryczne łączenie blach na zakładkę... Można postawić znak równości jeśli określimy to masą uszczelniającą.
nie można, silikon to silikon. masa na spawy i łączenia blach to inna bajka, najczęściej poliuretan.
silikonem motoryzacyjnym (!) to można uszczelnić skrzynię czy silnik a nie łączenia blach.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

bubuja1, ale opisywałem braki:) i silnika tam nie uwzgledniłem:)
a co do braków to zauwazyłem ze brakuje mi jeszcze układu wydechowego.....

co do "chemi" to ja uzywam :
podkład fuler (czhy jakos tak) szary 5:1 (2 puszki)
szpachla natryskowa (puszka)
i farby HAYA (3-4litry) zaleznie w tym przypadku jak bede z kolorami modził
i wiadomo 2 rodzaje szpachli (z włóknem i finish)

co do konserwacji to farba podkładowa cekora, i na to bitgum, robiłem juz tym sposobem kilka samochodów i naprawde byłem zadowolony, w profile elaskon (chodz teraz kupiłem cos innego)

co do sylikonu to.... to nigdy w zyciu bym go nie uzyl do laczenia blach, ja uzywam jakiejs tam masy uszczelniajacej.... i nie nazekam
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Zobacz tu:
http://www.forum.oldtimery.com/viewtopi ... 9&start=60
poczytaj ten temat.
podobno te szczątki jeszcze sa i koles je za darmo odda
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

CZESIO1958 pisze:Zobacz tu:
http://www.forum.oldtimery.com/viewtopi ... 9&start=60
poczytaj ten temat.
podobno te szczątki jeszcze sa i koles je za darmo odda
Brać lawetę dla jednego znaczka? Trochę się nie opłaca...
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Nikt nie zmusza :devil3
motomania na luzie
Oskar105

Post autor: Oskar105 »

Mateusz pisze:
CZESIO1958 pisze:Zobacz tu:
http://www.forum.oldtimery.com/viewtopi ... 9&start=60
poczytaj ten temat.
podobno te szczątki jeszcze sa i koles je za darmo odda
Brać lawetę dla jednego znaczka? Trochę się nie opłaca...
POCZTĄ BEDZIE TANIEJ:) sam znaczek oczywiście
Rob_0321
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 333
Rejestracja: 2010-01-21, 22:33
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Rob_0321 »

Ooo kurcze ja myślałem ze ten wartburg coupe co wrzuciłem to totalny wrak ale to co wrzucił CZESIO1958, to mnie zaszokowało :zdziwko
Jak ci pomogłem daj "pomógł" :)
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Mnie też jak pirwszy raz ta fotkę oglądalem.
Ale z takich szczatków da sie czasem ciekawe elementy wygłubać.
I mam dla was ciekawostkę :
Mój Wartburg 311 (1957) mial centralne smarowanie zwrotnic (sworznie) olejem :helm
motomania na luzie
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

z tego co mi sie obiło o ucho to tak samo jak IFA f9:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ