rejestracja

Informacje techniczne innych pojazdów.
Batagur

rejestracja

Post autor: Batagur »

Cześć!
Ja jescze Syrenki ani prawka nie mam (15lat) ale szukam Syreny od 100 do 103. Jakby ktoś chciał to mogę mu dstarczyć paru informacji gdzie są części lub całe syreny (najczęściej 105 lub bosto).
Ale moje pytanie dotyczy zabytkowych motorowerów (kolekcjonuję stare polskie motorki (Komar, Żak, Ryś). Mam już 5 ale do żadnego nie mam papierów. Przy niektórych są najprawdopodobniej orginalne rejestracje. Czy ktoś wie w jaki sposób mogę zarejestrować któregoś z moich "pierdopędów"???
batagur@wp.pl

pzdawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Teoretycznie - jest do zrobienia, o ile:

- sprzęt nie był kradziony - czyli wizyta na komendzie, a z gliniarzami różnie bywa... :roll:
- nie był już wyrejestrowany, czyli wizyta w stosownym wydziale....gorzej jeśli sie okaże że pojazd był "zamiejscowy"...
- nawet jeśli nie był kradziony ani zezłomowany nie stanowi jeszcze Twojej własności, więc pozostaje droga sądowa i próba nabycia prawa własności "przez zasiedzenie". Pokonanie każdego etapu to walka z gderliwymi urzędasami, niemiłymi policjantami, a jesli do tego jesteś małoletni to zapomnij....Nawet, jeśli jakimś cudem nabędziesz prawo właśności to jeszcze nie oznacza, że pojazd będzie można po prostu zarejestrować...

Druga możliwość - jeśli masz jakąś maszynę, ktorą wyprodukowano w niewielkiej ilości, i ma szansę być zabytkiem pełną gębą - załatwiasz sprawę "na zabytek" poprzez konserwatora zabytków. Też sporo papierkologii, koszta niemałe.....ale czasem to jedyne wyjście.

Trzecia możliwość.....szukasz łosia, który motorower przepił ale w pijanym widzie nie wziął do kufloteki papierów....rozumiesz? :mrgreen:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Batagur

Post autor: Batagur »

Mam umowe sprzedaży.
A możliwość trzecia to przy rejestracji i ubezpieczaniu maszyny nie sprawdzają numeró na ramie i silniku???
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

e...nie wiem czy na podstawie samej umowy zarejstruja?? z tego co ostatnio sie dowiadywalem to trzeba dowod umowe lub umowy i do tego jeszcze stare tablice rej..no ale to ostatnie mozna ominac wypelniajac podanie ze sie je zgubilo podczas transportu:]
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Batagur pisze:Mam umowe sprzedaży.
A możliwość trzecia to przy rejestracji i ubezpieczaniu maszyny nie sprawdzają numeró na ramie i silniku???
Na pierwszym przeglądzie po rejestracji ZAWSZE sprawdzają, od pewnego czasu mają obowiązek sprawdzać na każdym przeglądzie.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Cober
Posty: 6
Rejestracja: 2005-10-10, 22:26

Post autor: Cober »

a można zarejestrować auto na zabytek jak nie ma się do niego żadnych papierów?
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Jeśli jest zabytkiem, to można.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Cober
Posty: 6
Rejestracja: 2005-10-10, 22:26

Post autor: Cober »

dajmy na to wypchana z krzaków 26 letnia syrenka... 0 papierów tylko samochód...wymogi spełnione 25 lat i 90% oryginału załatwiam formalności gadam z konserwatorem i mam szansę zarejestrować?
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

:szukaj:

powtarzanie 100x tego samego jest nudne.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
waja

Post autor: waja »

siema!!!! co do zabytkow to moge ci pomoc- tez zbieram stare motocykle i ma i ch juz okolo 20 i nie wszystkie maja kwity, ma tez 5 aut zabytkowych.A co do rejestracji to zrob tak:
-idz na jkais zlom i zalatw papier ze motorek byl ze zlomu niech ci wystawia kwitek z numerami razy i silnika
-udaj sie do urzedu komunikacyjnego i zapytaj sie o namiary do konserwatorow zabytkow bo sie da zarejestrowac motor jak jest zabytkowy i nie ma kwitu ale musi byc w wiekszosci oryginalny.Mam tez kupe czesci do zabytkow-motocykli i motorowerow.moj mail waja9@op.pl pozdrawiam.kolekcjoner z inowroclawia
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Waja, ale wiesz ile kosztuje zarejestrowanie jako zabytek czy na razie teoretyzujesz? ;)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Cober
Posty: 6
Rejestracja: 2005-10-10, 22:26

Post autor: Cober »

Cinek a podzielisz się tą informacją? bo zaciekawiło mnie to
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

wg mnie to sporo, potrzebne jest cos w stanie bardzo oryginalnym i dobrym a to kosztuje zeby doprowadzic do takiego stanu:) potem trzeba zrobic opinie rzeczoznawcy, potem specjalny przeglad no i pewnie rejestracja w urzedzie komunikacji nie znam cen ale glosno mysle ze 1000 zl to bedzie malo na sama papierkowa robote
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

A tak wogóle to czemu ten temat był w giełdzie :?: :roll:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
waja

Post autor: waja »

siema!!! o ile wiem konserwator zabytkow kosztuje 400-500zl i konserwator wydaje zaswiadczenie o oryginalnosci i mozliwosci zarejestrowania pojazdu do tego zostana wydane tablice rejestracyjne oczywiscie zolte za 100zl i w to wchodzi przeglad bezterminowy obojetnie czy to na auto czy na motocykl :D pozdrawiam
ODPOWIEDZ