I ty możesz zrobić wydymkę 1,3

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

I ty możesz zrobić wydymkę 1,3

Post autor: szczurpreriowy »

I ty możesz zrobić wydymkę 1,3

Tunerzy :devil3 kupujemy bosto i wartka 1,3
w bosto wycinamy całą podłogę w wartku całą gore nadwozia.
Łączymy jedno z drugi i mamy :piwo:
Oczywiście nadkole w bosto wychodzi dalej ale to zrobić to już betka
tak samo jak zrobić fartuchy do błotników :npowiem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

NA dostawczaka się nada.
Jak byś to pomalował to by było ciekawe auto użytkowe.
A jak przód przypasowałeś?
QWARUK
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 429
Rejestracja: 2010-03-01, 21:34
Lokalizacja: Białobrzegi

Post autor: QWARUK »

Poproszę więcej zdjęc.
Mam nadzieję że nie staniesz z robotą w połowie drogi.
Powodzenia.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysł może nie odkrywczy, ale warty realizacji, choćby....

Post autor: AMPIR »

Witam

...z tego powodu, iż do mojej "Rudej Racheli". czyli pomarańczowej syrenki 104-ki laminat (samoróbki pracowniczej) gdzieś tak ok. 1985 roku "Pomysłowy Dobromir" wcisnął zawieszenie i silnik 1600 od audi/vw włącznie z zawieszeniem przednim i... do dnia dzisiejszego tak silnik jak i cała reszta spisują się bardzo dobrze. Za "moich" czasów przejechaliśmy wspólnie ok. 25-30.000 km bez remontu i poważniejszych problemów.
A jedyne co spędzało mi sen z powiek przez wiele miesięcy to sprawa chłodnicy i chłodzenia silnika generalnie, niestety zmieściła się tylko "na wcisk" cienka chłodnica od skody Rapid, ale i pojemność oraz wydajność nie ta i problemy dalej były. Dopiero zwiększenie przepływu płynu sprawiło, iż problemy ustały.
"Ortodoksi" powiedzą, iż to zbrodnnia, ale ja twierdzę iż nr ooo1 jest dalej w oryginale, a za pomarańczową też się ludzie na drodze oglądają a "łyse pały" robią gały jak spod świateł ruszamy i czarne, stare bmw - zostawiamy...

Pozdrawiam
i życzę rychłego dokończenia projektu.

AMPiR

A syrenek zbudowanych na różnych "wynalazkach" od porsche począwszy na citroenie skończywszy jest coraz więcej - i bardzo dobrze...
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

tez uwazam ze dobrze.. ja si ezastanawiam jaki silnik uzyc aby bylo smrodkowo a zarazem żwawo....... i mocno. szkoda ze neima 2 litrowch 2suwów.. w jakis masowej produkcji autach.;)
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
maciejka250
-#Junior
-#Junior
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-15, 07:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciejka250 »

Nie będę przerabiał syrenki ,bo to auto idealne. :lol:
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

I ja nikogo nie namawiam do z b r o d n i unicestwienia...

Post autor: AMPIR »

Witam

...wzorcowej, przyzwoicie wyglądającej np. 105-tki kwalifikującej się do klasycznej renowacji.
Jeśli natomiast wiedza, umiejętności lub po prostu zasobność portfela umożliwiają uratowanie jakiejś budy od skarpety od wywiezienia jej na złomowisko... - to d l a c z e g o tego nie zrobić?
Tak, zgadzam się iż klasyczna syren 105-tka jest autem idealnym pod wieloma względami, ale czyż syrenko-porsche, piękna, błękitna syrena zbudowana na bazie XM-a lub pokazywana w telewizorze w ub. roku żółta z "bebechami" od innego kapitalistycznego autka z mocą motoru grubo ponad 120 czy 150 kM jest czymś gorszym? Zdecydowanie NIE! Podobnie jak moja Ruda Rachela, przed której twórcą chylę czoła, jeździ już ponad ćwierć wieku bezawaryjnie! Czego się czepiać? Tak na dobrą sprawę to dziś można wskazać minimum 3-4 laminatki (fakt, iż "pracownicze"), które mimo obietnic, ich właścicieli od lat nie mogą doczekać się sfinalizowania remontu i pojawienia się na drogach IV RP. Bo wydawać by się mogło iż wymiana silnika, skrzyni biegów, elektryki, czy tapicerki na nowe np. od 105-tki - to banalnie prosta sprawa. A jeżdżące "lamninatki" nadal można policzyć na palcach jednej ręki, nawet po dość znacznej amputacji....

Pozdrawiam

AMPiR

PS. Będę czekał na odpalenie Bostonki z fottki powyżej. Jazda nią, tym absolutnie doskonałym pudłem rezonansowym to prawdziwa przyjemność, nawet z S31, ale o tym uczuciu może mówić tylko ten, który przejechał nią j e d n o r a z o w o minimum 300-400 km!...
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Ampir a jak tam ten pewien pasy do pewnej sryty który obgadywaliśmy jeszcze w zeszłym roku :> :>
Co do bostan robi się coś tłuściejszego foty z zeszłego roku nawet widać tam zielone chwasty :ok3 Jak wynajdę bardziej aktualne to dodam.
Te foty dałem tylko tak zęby było wiadomo, tak też można srytować :devil3
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
maciejka250
-#Junior
-#Junior
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-15, 07:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciejka250 »

Nienawidzę tuningu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

maciejka250 pisze:Nienawidzę tuningu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kolego! Czytałeś regulamin tego działu?? Widzę, że nie więc sobie przeczytaj: http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=5698
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

maciejka250 pisze:Nienawidzę tuningu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kolego. ja tez niejestem pasjonatem przerabiania syrenek.. ale.. dlaczegoz by nie. jesli tylko si ejej nie oszpeci tłustymi platykowymi spojlerami.. - a poprawi jej si ewlasciwosci trakcyjne i jezdne.. to i owszem..

zreszta tak awypowied zjaka napisales jest troche smeiszna.. i nie na miejscu..
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Niedawno widziałem w TV garbusa z silnikiem odrzutowym. :)
to dopiero jest modyfikacja.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

http://www.honda-crx.info/forum/dload.p ... 046859041f no to masz tu. moze nei garbus.. ale mialem 3 takie.. (pierwszej generacji z 82roku.. ) i mamsentyment do nichmaly.;)
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

przerobka jak przerobka jednym sie podoba innym nie wg mnie pomysl 100% wpozo i jestem za tylko pytanie : WG DOKUMENTOW BEDZIE TO WARTBURG CZY SYRENA????????????????????????? JAK TAK PATRZE TO CHYBA WARTBURG BO NRY RAMY BEDA Z NIEGO . wychodzi wiec ze nie tuningujesz syreny tylko warba :helm
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

No i ciekawe co z tym projektem..?? Umarł..??? Szkoda auta..
ODPOWIEDZ