Mój nowy nabytek

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Mój nowy nabytek

Post autor: marek02 »

Witam. Od wczoraj stałem się posiadaczem FSO Syrena 105L rocznik 1975
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

No to gratulacje :ok3
M4V4X pisze:coś jest kombinowane ze skrzynią biegów, biegi i ręczny powinny być w kierownicy

Pewnie wymiana budy, ale ręcznego to ja nie widziałem jeszcze w kierownicy :devil3
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

M4V4X pisze:biegi i ręczny powinny być w kierownicy
marek02 pisze:105L
:fire
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Pisze, że 105 L :) widać, że dobrze się trzyma :) to teraz remoncik? jest na chodzie?
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

możliwe że buda była wymieniana:) a tak poza tym to niezła czarna strzała :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
syrena r20 80
-#Junior
-#Junior
Posty: 123
Rejestracja: 2009-10-18, 21:36
Lokalizacja: wlkp

Post autor: syrena r20 80 »

hej widze ze bedzie nowa syrenka ale chybba wiesz na co sie porywasz syrena przestała niestety byc autem dla biednych to powinno byc w cudzysłowie.
Ale jak juz kupiona to bierz sie do pracy i zobaczymy co bedzie albo kupka czesci na allegro albo ładna syrena na drodze a to widok zaje...fajny.
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Dzięki, wiem na co się porywam a roboty przy niej wcale nie jest aż tak dużo w pełni kompletna i po remoncie blach, podłoga w bardzo dobrym stanie od nowości, do zrobienia tapicerka i lakier
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Napisałem FSO bo tak jest w dowodzie. Odpowiadając każdemu to tak:
1. nie jestem pewien, ale buda nie była chyba zmieniana
2. owszem jest na chodzie, zarejestrowana i ubezpieczona, jeżdzi tylko są takie luzy na drążku zmiany biegów, że ciężko znaleźć jedynkę i wsteczny, ogólnie trzeba skasować wszystkie luzy, blachy wymieniał poprzedni właściciel, ale zrobił to kiepsko więc muszę je wyregulować a najpierw zdjąć do malowania
3. co do czarnej strzały to facet pomalował ją jakąś farbą byle nie rdzewiała po wymianie blach, pierwszy właściciel zakonserwował całą podłogę wraz z ramą biteksem, więc jest na lata podłoga wygląda jak nowa
4. doskonale wiem na co się porywam, a ponieważ nie należę do ludzi biednych jak to kolega zasugerował, mam zamiar wpakować w nią sporo kasy no i swojego czasu(chcę mieć radość i satysfakcję, że zrobiłem ją sam), żeby doprowadzić ją do stanu prawie fabrycznego bo robię ją dla siebie i mam nadzieję, że już jej nie sprzedam :devil3

Więc tyle o mojej 105 a zdjęcia będę wstawiał jak tylko zacznę coś robić. Na razie czekam na wiosnę :piwo:
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

marcin459 pisze:ręcznego to ja nie widziałem jeszcze w kierownicy
Pewnie chodziło o to, że pod kierownicą (z jednej tudzież drugiej strony) :devil3
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

poprosze o numer ramy na priv

ze tak powiem duzo cie pracy czeka:) i uwazaj zeby po piaskowaniu było co remontowac:)

powodzenia

p.s: o ile ja wiem luxy sa od 75:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Właśnie kolego, że nie ma tu wcale dużo do roboty. piaskować nie muszę bo zrobił to poprzedni właściciel, chciał odbudować ją ale z różnych względów musiał ją sprzedać. załapałem się na końcowy remont skasować luzy w drążkach, poustawiał szczeliny na blachach, zrobić tapicerkę, no i lakier. mam już prawie wszystkie brakujące uszczelki, muszę jeszcze zdobyć tylni zderza i mam już wszystko. poprawie mechanikę to co zostało do zrobienia, lakier, tapicerkę i pozakładać wszystkie pierdoły typu lampy i ozdóbki. nie jest źle i zapowiada się spokojnie a zarazem ciekawie
macio
-#Junior
-#Junior
Posty: 192
Rejestracja: 2006-12-18, 00:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: macio »

w automobiliście jest niezły przykład jak ładnie pomalowany aston martin po wypiaskowaniu okazał się sitem do odbudowy, u ciebie sporo roboty będzie z usunięciem bitexu, bo jeśli masz blachy zdrowe to tylko czyścić malować i składać, chociaż chyba powinienem napisać "tylko". gratulacje zakupu i zapału.
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

dzięki kolego. owszem zapału jest bardzo dużo a zakup uważam też za udany szczególnie, że jest w niej masę części a okazuje sie teraz, że jak popytać po znajomych to też jest tego bardzo dużo. zastanawiam się, czy wogóle ruszać ten bitex, bo konserwacja dołu i ramy jest na prawdę konkretna
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

marek02 pisze:czy wogóle ruszać ten bitex, bo konserwacja dołu i ramy jest na prawdę konkretna
ja bym ruszał, bo może się okazać, że pod spodem masz gołą stal. a jeśli tak to niedługo się pocieszysz całą podłogą.
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

ok więc jak tylko zrobi się cieplej to zacznę od sprawdzenia jak ta podłoga i cała reszta wygląda po zeskrobaniu konserwacji i eśli jest jak piszesz, to pobawię się piaskowaniem
ODPOWIEDZ