Warszawina do remontu...

Zapytania i porady techniczne
kubazjan
-#Junior
-#Junior
Posty: 103
Rejestracja: 2010-02-27, 15:37
Lokalizacja: Choszczno

Warszawina do remontu...

Post autor: kubazjan »

Witam.Chcialbym dowiedziec sie od szanownych forumowiczow czy nie macie moze jakichs namiarow na Warszawe do remontu.Mam jedna,prezent od ojca,Warszawa 223 ale jest ona wa sta nie agonalnym.Dodam ze bez silnika i z tego co zdazylem obejrzec to brakuje pare elementow typu listwy boczne ramki lamp czy inne duperele.Oczywiscie jest ona do calkowitego remontu czyli spawanie,szpachlowanie i cala ta mozolna robota.Jednak wolalbym kupic jakas inna w duzo lepszym stanie ale z silnikiem i najlepiej jeszcze jezdzaca.Ceny na allegro to kosmos dlatego szukam innych zródeł.Mialem pare adresow i podzwonilem tu i tam ale niestety...albo ktos wywlokł na złom albo dawno temu sprzedał...Jestem z zachodnipomorskiego i tutaj takich aut jest naprawde mało.Jesli ktos moze mi w jakis sposob pomóc to byłbym wdzieczny :ok3 pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Ratuj co masz, niestety to kosztowna sprawa. JAk się domyślam, chciałbyś nią juz jeździć.
Ojciec był pierwszym właścicielem?
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

w miejscowości RADZISZEWO jadąc z podjuch na gryfino stoi cos co kiedyś było warszawą i jako tako wygląda
z 3 lata temu dowiadywali sie co niektórzy ze szczecina czy toto do sprzedania ale wtedy BYŁO NIE bedzie remont
i tak do dziś toto stoji
ja juz straciłem cierpliwośc sie dowiadywać i dałem sobie spokój
przeszłem metamorfoae na syreny i tak juz pozostanie
spróbój sie dowiadywac jak bedziesz w okolicach szczecina
powodzenia
kombi
kubazjan
-#Junior
-#Junior
Posty: 103
Rejestracja: 2010-02-27, 15:37
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: kubazjan »

Szczerze to nie wiem czy był pierwszym wlascicielem ale raczej nie.Aktualnie mam paier z wydzialu komunikacji o tym ze auto widnieje w rejestrze i ze jest zarejestrowane bo ojciec zgubił gdzies dowód i tabliczke znamionową :D ...no ale grunt ze papier jest.Warszawina jest do remontu cala...choc ogolnie tragedii nie ma .Z 15 lat stała ale pod dachem i cos tam ojciec grzebał przy niej ale dał sobie spokój.Auto jest z 1969 roku,silnik byl dolnozaworowy no ale teraz to bez roznicy skoro i tak musze szukac nowy.Trudno...moze jak bede w poblizu to zajade do tego Radziszewa i obejrze toto :ok3 Dzieki za info.Tak sobie mysle ze jak do konca Marca nic nie znajde to zaczynam reanimacje bo inaczej to tylko na gadaniu sie skonczy.pozdroo.
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Pokaz zdjecia swojej warszawki, moze nie bedzie tak zle :)
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

Jeśli to Warszawa 223 to miała silnik górnozaworowy Ja wiem o ładnej wawce ale daaaleko od Ciebie
Awatar użytkownika
korabol
-#Junior
-#Junior
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-15, 16:44
Lokalizacja: LTM / UK

Post autor: korabol »

A można wiedzieć w jakich okolicach jest ta Wawka i w jakim przedziale cenowym?
kubazjan
-#Junior
-#Junior
Posty: 103
Rejestracja: 2010-02-27, 15:37
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: kubazjan »

Hmmm...Warszawina miala na bank silnik dolniak...7 tys przebiegu po remoncie i ojczulek sprzedał go ...bywa.Jak tylko zrobie zdjecia to wrzuce je i poddacie ocenie.Dla zainteresowanych to raczej jej nie sprzedam bo to jedyna baza do odrestaurowania...jak na razie innej nie mam.Tak jak pisalem wczesniej,jak nic innego nie znajde to zaczynam mozolną impreze pod tytułem "remont"...pozdro
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

kolego kubazjan jeśli jest oznaczenie w dowodzie lub na tabliczce 223 to napewno górniak
korabol cena to 5 tys jest w całkiem fajnym stanie jak coś to zadzwoń 516 132 250
kubazjan
-#Junior
-#Junior
Posty: 103
Rejestracja: 2010-02-27, 15:37
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: kubazjan »

dolaczam obiecanych pare fotek...ocencie sami... :>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

no szału nie ma, tylnie podszybie w rdzy, ale przednie fartuchy i progi jak i kawalek podlogi wygladaja na cale:)


Ogolnie mimo brakow wyglada w maire dobrze, nie takie trupy na allegro stoja ;)
Mercedes 200 W110 - 1965r.
kubazjan
-#Junior
-#Junior
Posty: 103
Rejestracja: 2010-02-27, 15:37
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: kubazjan »

no tak...dziurska ma ale podloga jest ok i fartuchy tez jak cie moge...Maske juz przygotowałem...jesli zdecyduje sie na remont to bede potrzebował przednich błotnikow bo te co mam od niej to zeżarte w cholere...i ogolnie tapicerki,chromy i inne takie...do tego jeszcze ojciec wsadzil tam siedzenia od wołgi a ja wolałbym oryginalne kanapy,no ale do tych dylematow to jeszcze szmat czasu... :grinser Podzwonie jeszcze tu i tam i jesli w przeciagu dwoch tygodni nic nie znajde to bede dłubał :/
arti 08
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-11-12, 19:42
Lokalizacja: Halinów

Post autor: arti 08 »

Ja bym robił.Miałem w gorszym stanie , ale powoli wychodzi na ludzi. :ok3 SZkoda żeby i ta sztuka sie zmarnowała.
syrena 105l 1979 fiat 125p 1300 1976
wartburg 1,3 1990 fiat 126p 1977
warszawa 223 1971
audi 100 c3 1984
żuk 1969
polonez truck 1996
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

jak dla mnie to stan idealny( jak do remontu) ,nie szukałbym innej
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

mi też się wydaję, że jeśli chodzi o autko do remontu to zła nie jest. Choć ma braki.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
ODPOWIEDZ