Demontaż półosi ze skrzyni

(silnik, skrzynia)
adarwiz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-15, 16:19
Lokalizacja: Piła

Demontaż półosi ze skrzyni

Post autor: adarwiz »

Witam wszystkich forumowiczów.
Z uwagi na fakt iż szukajka nie działa proszę o info w jaki sposób można wymontować skrzynię biegów z syrenki 105. Czy jest możliwość bez rozkręcania półosi przy piastach czy należy zacząć od strony piast, zdjąć sworzeń wahacza, odsunąć piastę i dopiero wyjdzie półoś?
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

adarwiz pisze:w jaki sposób można wymontować skrzynię biegów z syrenki 105

Pierw musisz wymontować silnik bo inaczej nie wyciągniesz, potem odkręcić skrzynie od poduszek, linki wodziki itd.
adarwiz pisze:Czy jest możliwość bez rozkręcania półosi przy piastach czy należy zacząć od strony piast, zdjąć sworzeń wahacza, odsunąć piastę i dopiero wyjdzie półoś?
Jeśli chodzi o półoś to wystarczy wyciągnąć ją z przegubu krzyżakowego i to wszystko. Jeśli chcesz wyciągnąć całkowicie półoś to dodatkowo wyciągasz sworzeń z przegubu przy piaście :ok3
adarwiz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-15, 16:19
Lokalizacja: Piła

Post autor: adarwiz »

Tyle tylko że ja bym chciał wyciągnąć skrzynię biegów, silnik już wyjęty. Chodzi mi o to czy ten cały przegub krzyżakowy da się jakoś ze skrzyni wyciągnąć żeby swobodnie ją wyjąć.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Przegub krzyżakowy zostawiasz tylko wyciągasz z niego półośkę. Półośka razem z piasta i drugim przegubem zostaje.
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

klucz plaslo oczkowy 14 mm i centralnie pod krzyzakiem jakby w przegubie jest sruba odkrecasz ale nie wytciagasz sruby z przegubu krzyzakowego potem wyciagasz przegob i po klopocie aha z doswiadczenia wiem ze przed ponownym montazem warto wymienic uszczelniacze [zimmeringi] powodzenia bo zakres ruchu jest niewielki i naprzekladasz sie klucza. dobre dojscie po zdjeciu kola
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

artur.konkol pisze:doswiadczenia wiem ze przed ponownym montazem warto wymienic uszczelniacze [zimmeringi]
warto wymienić bo stare napewno już puszczają... PS troche nałaziłem sie za tymi zimmeringami
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
arkadiuszwiza
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 94
Rejestracja: 2009-11-21, 21:39
Lokalizacja: RP

Post autor: arkadiuszwiza »

Te zimeringi to rozumiem że z skrzyni?
Fiat 126p z 76r
Fiat 126p z 81r
Trabant 601 z 68r
Garbus 1200 z 60r
Syrena 105 z 78r
Syrena 105L z 79r
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

dokladnie ze skrzyni wyjmij i wloz jak skrzynia bedzie na zewnatrz - latwiej . na zimmeringu powinien byc rozniar - szukaj w specjalistycznych sklepach z lozyskani . pamietaj zeby rowno wbic i nie polecam tzw bezwargowych -drozsze i naprawde jednorazowe
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Obrazek
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja kupiłem w składnicy maszyn rolniczych:) nie wiem od czego zaniosłem stary na wzór :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
szpulek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-07-20, 23:08
Lokalizacja: Szałsza k/Gliwic

Post autor: szpulek »

anabol pisze:
artur.konkol pisze:doswiadczenia wiem ze przed ponownym montazem warto wymienic uszczelniacze [zimmeringi]
warto wymienić bo stare napewno już puszczają... PS troche nałaziłem sie za tymi zimmeringami
Czy mozecie prosze rozjasnic? Wyjalem juz silnik i skrzynie, mam kawalki polosiek wiszace z piast. Teraz chcialbym wyjac te pozostalosci po polosiach, ale nie jestem w stanie sobie z tym poradzic, moze dlatego, ze jest mnostwo smaru i nic nie widac :) Czego i gdzie szukac?
Moje samochody: CarBlog.pl
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Co chcesz konkretnie wyjąć ? Półoś czy przegub ? czy i to i to ?

[ Dodano: 2020-11-22, 18:47 ]
Półoś mocowana jest do przegubu za pomocą sworznia , przegub mocowany do czopa też sworzniem zabezpieczanym albo zeggerem albo zawleczkami.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

szpulek pisze:chcialbym wyjac te pozostalosci po polosiach
Zdaje sią że kolega na przeguby krzyżakowe mówi "pozostałości po półosiach" i nie umie ich zdemontować ze skrzyni.
W środku w przegubach ukryte są śruby które najpierw trzeba wykręcić żeby potem wysunąć przegub ze skrzyni.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

...,,kawałki półosiek wiszące z piast" raczej sugerują że chodzi o przeguby ale Gieroy może masz rację , szpulek chyba nie ma zbyt dużej wiedzy teoretycznej więc trzeba mu pomóc i dokładnie wyjaśnić ale musi trochę bardziej sprecyzować o co chodzi.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Nie wiem w jakim celu chcesz wyjąć skrzynię, ale jeśli byś potrzebował oddać skrzynię do remontu to zapraszam. Świadczę takie usługi.

https://www.facebook.com/Syrena-remonty ... 534312148/
Ostatnio zmieniony 2020-11-22, 21:35 przez SUPER.DAWID, łącznie zmieniany 1 raz.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ