Syrena - kilka pytań

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

łejn
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-12, 10:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: łejn »

Gdzie OC się wykupuje? W wydziale komunikacji? Ale chyba nie wykupię OC jak nie przerejestruję na siebie?
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Oj widac naprawde nie miales do czynienia z autami.
OC wykupuje sie w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym np PZU (odradzam) INTER RISK, Link 4 itp itd przykladow mozna mnozyc.
Przy wyliczaniu skladki brane jest pod uwage, rok prod, pojemnosc, Twoj wiek, okres posiadania prawa jazdy i okres bezszkodowej jazdy, znizki lub zwyzki oc (np zwyzka za mniej niz 25 lat)
OC wykupisz na siebie na podstawie umowy

Ja za syrenke z znizkami 40% place 400 zl na rok


Co do przerejestrowania poprostu idziesz z umowa kupna-sprzedaży do urzedu skrabowego Tam CI pani podstepluje ze zwolniony z oplaty skarbowej Jezeli kwota na umowie bedzie ponizej 1000 zl
I wiecej nic nie robisz.
Najdrozsze w tej bajce bedzie OC.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Chociaż jeśli chodzi nawet o OC to nie wiem..ale wydaje mi się, że chyba nie trzeba płacić jeśli auta się nie użytkuje z powodu nieodpowiedniego stanu technicznego...? To prawda?? :>
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

cokolwiek ktos chce powiedziec na temat OC ze da sie nie placic to zapomnijcie!!!

OC to obowiazkowe ubezpieczenie pojazdu, czy jezdzi czy stoi, cyz nawet na zlom go wywiezli bez wyrejestrowania.

Wczesniej czy pozniej towarzystwa wezma sie za d*** takich ludzi aby im wpadlo kasy, a wpadnie jej sporo. Kazdy pojazd nie moze miec nawet dnia przerwy w placeniu OC.
No chyba ze ma np zolte blachy.

Wiec dzis moze sie nic nie wydarzyc ale ktoregos pieknego dnia moga zapukac i do twych drzwi. Tym bardziej jesli auto ma biale blachy i jest w CEPiKu
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

za 150zł (przynajmniej w krakowie) załatwia się opinię i masz spokój z oc. wykupujesz tylko jak jeździsz.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

no właśnie, bo moja syrena jest na mojego tate i jokoś tak pozałatwiał że sie płaci wtedy jak się urzytkuje.


http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

adameo2 pisze:Wczesniej czy pozniej towarzystwa wezma sie za d*** takich ludzi aby im wpadlo kasy, a wpadnie jej sporo. Kazdy pojazd nie moze miec nawet dnia przerwy w placeniu OC.
No chyba ze ma np zolte blachy.
lub jest pojazdem historycznym
adameo2 pisze:OC wykupuje sie w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym np PZU
nie odradzaj jak glosi reklama ;) ja tam w pzu mam taniej niz w link4 ;) 2 stowki od sarny i spokoj. a przyczepe towarową za 20 ;)
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
ODPOWIEDZ