Syrena 102 prototyp.1961

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
blauer
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-12, 23:29
Lokalizacja: Oława

Syrena 102 prototyp.1961

Post autor: blauer »

Witam serdecznie! przepatrzyłem chyba całe forum ale nic nie znalazłem "ciekawego" :cry: więc pisze.
Jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem syreny 102 a co najciekawsze z 1961roku. Jest to prototyp :D :D :D :D
Niestety jest w dość opłakanym stanie (pod względem blacharskim ) ale muszę ją zrobić ponieważ:
-Jest zarejestrowana
-praktycznie wsztstkie części mam
-jest tp prototyp
-posiadam do niej książkę obsługowo serwisową
-mam miejsce i czas
-Musze JĄ zrobić :D
Bardzo pilnie potrzebuje jakichkolwiek informacji na temat blach tzn. najbardziej !!!wymiary!!!! rysunki technicze, dobre zdjęcia proszę o wszystko co tylko macie i jesteście w stanie dać :D Gwarantuje że nie jednego który przekaże mi troche swojej wiedzy będę woził na jakimś spocie. Pozdrawiam wszystkich i proszę o zainteresowanie się Tym tematem ponieważ ta Syrenka musi jeździć i prezentować się doskonale, Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie. :)
Awatar użytkownika
KOWAL
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 49
Rejestracja: 2009-03-07, 15:19
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: KOWAL »

Foty pokaz tego cacka, można by ja osobiście zobaczyć?
Mam Ci coś do powiedzenia w mojej syrenie R20 na tylnych siedzeniach!
http://syrenar20.webpark.pl/
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Foty koniecznie.
Na jakiej podstawie wnosisz, że jest to prototyp?
blauer
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-12, 23:29
Lokalizacja: Oława

Post autor: blauer »

Fotki mojego cacuszka dodam napewno ale z momentu jak ją kupiłem bo teraz jest na kanale sama rama i pewna część budy reszta jest rozebrana czyszczona, naprawiana, dorabiana, malowana, itp :D
A jestem pewny że to prototyp ponieważ: dowód rejestracyjny i książka obsługowo serwisowa wyraźnie mówią że jest to 102 z 1961r i w 1961 był robiony pierwszy przegląd. Przekopałem cały internet i dowiedziałem się że 102 prototypy były montowane w 1961roku i były składane częściowo ze 101 z nowościami które mieli wprowadzić w 102.
Dlatego potrzebuje informacji również czym się różni seryjna 101 od seryjnej 102 :D Ale najbardziej potrzebuje własnie wymiary blach i to jak najszybciej bo stoje z robotą :( a tak być nie może bo jeszcze w tym roku jeździć nią chce :D Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Tak dokładnie nie da się określić co miała 100, co 101, a co 102 różniącego ją od pozostałych właśnie ze względu na okresy przejściowe w których montowano elementy z sąsiednich, ale generalnie w 102 (w stosunku do "ostatnich" 101) zmieniono wykrój okien trójkątnych (na ostre z przodu) i wprowadzono stałą ramkę opuszczanej szyby (słupek) w drzwiach, fotele zamiast kanapy z przodu i tylne lampy zespolone. Lakierowanie dachu na biało/kremowo (choć 101 z końca produkcji też mogły mieć).
Podejrzewam, że możesz mieć 102 w wersji "ostatnia 101" z lampami tylnymi zespolonymi i znaczkami "102".
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

co tam z fotkami?
ODPOWIEDZ