paliwo pojawia sie i znika

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

paliwo pojawia sie i znika

Post autor: marcys »

jak jest zorganizowane odpowietrzenie baku? wczoraj musialem odpowietrzyc bak bo nagle paliwo przestalo dochodzic do gaznika! poziom paliwa w gazniku ok nawet za bardzo. paliwa pol baku (pozdro dla krzycha). wiec o co kaman? smok w baku czy odpowietrzenie padlo? po tym zabiegu auto smigalo bez problemu. to nie bylo po raz pierwszy. za kazdym razem jak braknie wachy trzeba odpowietrzac bo pompa nie naciagnie. testuje juz 3cia membrane i dalej to samo. pompa typ fiatowski. mam jeszcze szklankową po regeneracji - moze ja wrzucic?
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

odpowietrzanie baku ??? w syrenie korek jest tak szczelny ze nie trzeba,:) poza tym jest w baku wezyk przelewowy lub tez odpowietrzajacy ktory to zadanie spelnia jest on za smokiem i wychodzi po stronie prawej tylnego resora, zobacz czy jakis leb go nie zatkal !!!

- wykrec na pewno smok to sitko jest b. drobne i ono lubi sie totalnie zaklajstrowac , ja bedzie zaklejone to je wywal i przed pompa daj filtr paliwa
-pompa taka czy sraka nie ma znaczenia musi chodzic na kazdej , jak jest dobra , membrana powinna byc stara zeby ladnie byla wyciagnieta to lepiej pompuje (tylko zeby dziury nie miala), ew sprezyny zaworkow musza byc bardzo miekie (pompa nowy typ) mozesz to kupic od zestawu naprawczego do pf!!

najpierw jednak zobacz smok
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

miałem podobnie. założyłem pompe szklankową jest bardziej wydajniejsza moim zdaniem i teraz pompuje elegancko :grinser
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

no niby jest troche lepsza ale na tej nowej tez musi chodzic jak jest wszystko ok wiec trzeba usunac rzeczywista przyczyne a nie kombinowac
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

Jack, masz "pomogl" za to sitko na smoku. nie wpadlem na to! jezdzisz tak swoja bez tego sitka? bo filtr juz mam odkad mam wsadzony silnik po remoncie. czekam na odp.


mam nową membrane ale one mają "fabrycznie" lekki nadwymiar - jak przymierzysz do pompy to jest jakby za duza i powinna miec wystarczający zakres pracy. nie to co w szklance gdzie trzeba dobrze naciagnąc szprychą przy skrecaniu.

w kazdym razie wczoraj jechalem podczas oberwania chmury, gradobica, zalalo droge i pokonalem rozlewisko ponad 40 cm a zalatwila mnie gorka bo mi paliwa braklo!! mimo ze w baku 1/4 paliwa! masakra dzisiaj wywalam to sitko.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Przesadzacie panowie.
Sitko na smoku nie może być powodem sprawy, jeśli kolega "odpowietrzył" i POMOGŁO MU TO.
Wogóle ja sobie nie bardzo wyobrażam odpowietrzenie, chociaż istnieje rurka odpowietrzająca , ale żeby się ona zatkała to nie słyszałem......
Sitko na smoku zwykle po prostu ma dziury !! Natomiast ,żeby się tak zaklajstrowało na amen, to mi się nie zdarzyło.....Chyba że ktos miał jakis niesłychany syf w zbikorniku, ale wtedu należy smok lekko wymyć szczoteczką do zębów w benzynie ekstrakcyjnej.
Absolutnie nie należy wywalać sitka, ono chroni przed kawałkami rdzy se zbiornika. A dodatkowy filtr.............w zasadzie będzie tylko dodatkowym miejscem zatykania się dopływu paliwa. Przecież mamy 1---sitko smokowe, 2---sitko w pompie (szklankowej) 3---sitko rurkowe w pokrywie gaźnika..
chyba wystarczy...?
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

tylko ile razy mam odpowietrzac? robie to praktycznie co drugie uruchomienie auta. w 104 nawet nie ruszylem rurki paliwa a zrobila w zeszlym roku ponad 1000 km! juz nie wiem sam co robic. a 104 jezdzi na x lat nie ruszanej fiatowskiej pompie.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

ja mialem taki cyrk z moja pierwsza syrena mialem 13 lat i przez miesiac nie wiedzialem co jest chyba zalozylem wtedy z 8 roznych pomp , a to bylo to sitko,smok byl caly zatkany i nic nie lecialo przez niego ,,, ostatnio mielem to sam z wsk ktora dostalem od sasiada za darmo po 20 latach postoju, rurki kranika kompletnie zapchane taka breje ze nic nieszlo nawet z kompresora przedmuchac (normalnie smola olejowa) mam kilka bakow od syreny i troche motocyklowych i musze powiedziec ze po latach stania np w szopie itp tworzy sie tam taki syf w jednym jest na grubosc 2cm !!!!!(syrena)
odpowietrzania nadal nie kumam moim zdaniem pompa nie ciagnie bo nie moze

ps a nie mozesz pojechac bez korka w baku ???? probnie (czy o takie odpowietrzanie ci chodzi????

czy o to ze jedziesz jedziesz a nagle nie ma paliwa w pompie i gazniku bo pompa nie uciagnela ????
Ostatnio zmieniony 2009-05-12, 11:49 przez Jack, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

a co do stawiania "zapory" przez filtr papierowy sie nie zgodze. zastosowalem i widze ze nie ma najmniejszych problemow. ma duzą powierzchnie filtrowania. zresztą zanim zastosowalem filtr byl ten sam problem...

mam drugi bak - najwyzej calego smoka przeloze.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

nie musisz wyjmowac tego smoka nawet po prostu wsadz kawalek wezyka i dmuchnij przez niego do baku ja bedzie bablowac to znaczy ze jest ok, opor ma byc niewielki

w innym przypadku moze to byc kwestia wydajnosci pompy paliwa, llub zgnieciona rurka gdzies pod rama albo wezyk zagiety

polecam wezyki gumowe z oplotem bo igielit to gowno kompletne
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

przesledzilem ostatnio na kanale calosc wezy elastycznych i byly ok. ale moze trzeba bedzie wymienic...

edit: odpowietrzenie drozne, smok czysty i elegancki a przede wszytkim drozny i.... przylutowany wiec pozostal na polu chwaly. Filtr paliwa nie stawia oporu, przez rurke emulsyjna wydmuchalem palilo "ustnie" wiec zakladam, ze ok.

pozostala a jakze pompa paliwa... ech czemu najbardziej oczywiste rzeczy sie psuja ;) dzieki za pomoc.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
lukasz32cr
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-12, 23:55
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: lukasz32cr »

Witam, chciałem zapytać na jakiej zasadzie działa pompka paliwa??? bo moja nie chce ciągnąć paliwa z baku. Może jest zaschnięta bo dawno nie był odpalany silnik co wy o tym myślicie? i czy ona zasysa paliwo poprzez kompresje z bloku silnika czy w inny sposób np jest membrama poruszana przez cos???? z góry dziękuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Przez kompresję; to kompresja porusza membraną. A u ciebie nie leci bo dawno nie było odpalane. W rurkę idącą od zbiornika trzeba nalać strzykawką benzynę--kilka strzykawek. Nalewamy w tym miejscu gdzie sie ze zbiornika ściąga rurkę ( po otworzeniu bagażnika==na zbiorniku widać wyjście tej rurki==zsunąc ją ---strzykawa-----styrzykawa----itp-----nasadzić----odpalać ! ))
KURDE MOL--------temat "pompa paliwa" był 2000 razy.....ale zdaje się że wyszukiwarka nie działa.....
lukasz32cr
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-12, 23:55
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: lukasz32cr »

wielkie dzięki za inf chciałem wiedzieć tylko o tej membramie jeszcze raz dzieki
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

wystarczy zassac przy gazniku paliwo ustnie powinno samo "plynac" z baku.

a u mnie chyba wyszlo slonce... po zmianie pompy na szklanke po regeneracji (ladnie sika) problemem chyba byl....plywak na odwrot (niby poziom byl ok a jednak zle). wiec po znacznym wygieciu syrena odzyskala wigor! jak se pomysle ze przycieralem nowke silnik na ubogiej mieszance to mnie slabi...

[ Dodano: 2009-05-28, 15:00 ]
noi udalo sie objezdzic ponad 400 km i paliwa nigdy nie braklo. mam wrazenie ze nawet za dobrze pompa podaje bo po dluzszej trasie z niewielka predkoscia (docieranie) szklanka sie wypelnila po brzegi... Wiec bawimy sie dalej i wrzuce pompe fiatowską - sie zobaczy jak to dalej pojdzie.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
ODPOWIEDZ