cięzko pali ciepła - czasem

(silnik, skrzynia)
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Tak, pisałem żeby go wywalić z powodu zakócania zapłonu.
Miałem kilka razy taką syrenę w rękach, gdzie juz nic nie było wiadomo --dlaczego słabo pali, poszczególne gary siadają, odpala źle itd.
I po odłączeniu tego kondensatora--od razu jak odjął ręką. Ja nie potrafię wytłumaczyć dlaczego tak jest--to są szczególne kondensatory. Nie wiem nawet gdzie one fabrycznie są montowane--widywałem na prądnicy, ale bywało też gdzie indziej (dawni własciciele przesuwają go nieraz gdzieś tam po swojemu ). Jak by nie było----dają one cholerne zakłócenia zapłonu bo coś w nich sie psuje (przebija je troche czy pojemność spada, nie wiem). No i tyle. Na tym forum był kiedyś wątek o zacięciu "naukowym" na temat tych kondensatorów--ale to dawno było......
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja waśnie taki wielki kondensator mam na prądnicy, może on zakłócać zapłon???
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

moj sie majtał koło cewek. zaznał wczoraj wylotu i tak radia nie mam.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Trzeba sie przekonać--kol. "anabol" i po prostu zdjąć ten kondensator ( w miarę możliwości nie niszcząc go).
Tu trzeba dodać,że kondensatory zwykłe (te 3 sztuki) są czasem przez niektórych syreniarzy dublowane : czyli są te normalne w swoim pojemniczku a do tego dołączają ludzie kolejne 3 koło cewek. Jest to błąd!!!!!!!!!!!!!
Zrobiłem tak kiedyś bo myślałem ""jak są podwójne to będzie lepsza iskra""" i okazało sie że nie jest lepsza--nawet jakby gorsza !!!
W kilka lat potem przeczytałem gdzieś, że nie wolno powiększać sumarycznej pojemności w ten sposób bo iskra będzie słabsza !!!
WNIOSEK : nie należy dawać podwójnego zestawu kondensatorów.
Oczywiście-----kondensator przeciwzakłóceniowy to temat odrębny i ja go zawsze wypier--lam żeby mi nic nie zakłócał w zapłonie. Dopiero jak skarpeta chodzi dobrze , to można go założyć i wtedy widać czy jest on obojętny czy też uszkodzony i psuje iskrę ......
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

taeda pisze:Zrobiłem tak kiedyś bo myślałem ""jak są podwójne to będzie lepsza iskra""" i okazało sie że nie jest lepsza--nawet jakby gorsza !!!
- tez tak mialem bo tak wiara czesto robila czy to w motorze czy w syrenie. iskra jest troche slabsza , no bo pojemnosc jest wieksza,,, ale jak jeden nawali to 2 dalej dziala i nie stajemy na drodze bo cylinder nie pali,, no ale raczej nie stosowac!!!, ja polecam elektroniczny zaplon na modulach gl-100 z fabrycznymi cewkami, iskra jest mocna nie ma kondensatorow i stykow nie pali +alternator oczywiscie

taki sam duzy kondensator mialem w alternatorze to mi elektryk go wywalil bo mowil ze to badziewie
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

czy chodzi o ten kondensator???? :grinser
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

no o ten. ja mialem przy cewkach.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

no zobaczymy spróbuje go jakos wymontowac i zobaczymy co bedzie sie działo :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
ODPOWIEDZ